GELD GELUK Frangois en Pranom wonen in Rosmalen met hun zoontje Frans (9 maanden) en binnenkort met de moeder van Frangois. wel doorleren." Frangois: „Het moet niet vanzelfsprekend zijn dat alles zomaar kan. We willen hem meegeven dat je voor geld moet werken. Het zou fijn zijn als hij finan cieel onafhankelijk kan zijn, dat geldt ook voor mijn andere kinderen; die zijn 23 en 25. Geld maakt niet gelukkig, maar van het niet hebben, word je zeker niet gelukkig. Geld haalt heel veel zorgen weg." Pranom: „Frangois heeft mijn zorgen weggenomen. Ik krijg geld om te shoppen." Frangois: „200 euro kleedgeld per maand." Pranom: „Als iets te duur is, koop ik het niet." Toosje: „Ik ben heel gewoon, hoef geen dure spullen." Pranom: „Boodschappen voor het eten doen we met elkaar." Toosje: „Ik ga ook graag mee." Frangois: „Altijd bij de Aldi. Alles. Van een fles wijn voor 3 euro, tot de keukenkraan als die in de aanbieding is." Pranom: „We kopen waar we zin in hebben. Ik heb nog geen eigen pasje." Frangois: „Het zit wel in de plan ning dat we een huishoudpotje gaan maken. Dat Pranom straks ook de vrijheid heeft om bood schapjes te doen." Toosje: „Ik wil mijn geld contant, kan ik lekker spullekes halen. Ik hou niet van pinpassen. Maar mijn code kan ik wel onthouden, hoor!" Pranom: „Vanaf volgende maand ben ik mantelzorgen Dan komt de moeder van Frangois bij ons wonen." Frangois: „Omdat er alzheimer is geconsta teerd. We willen mijn moeder niet in een verzorgingshuis." Toosje: „Veel verandert er niet. Ik kom toch al elke dag langs. Gezellig, vooral met die kleine." Pranom: „Ik vind het fijn dat ze hier komt wonen." Frangois: „Het was jouw voorstel." Pranom: „In Thailand, waar ik vandaan kom, zorgt iedereen voor zijn ouders. De mijne leven niet meer. Ik wil lief voor haar zijn. Zij is ook lief voor ons." Frangois: „Mijn moeders kamer komt beneden. Mijn kantoor is naar boven verhuisd." Toosje: „Mijn ouders hadden ook een eigen zaak. Ik kreeg nooit geen ene cent. Moest vanaf mijn 14de de kost verdienen. En mijn geld moest ik afgeven." Pranom: „Bij mij hetzelfde. Ik ben nu tien jaar in Nederland. Als kind hielp ik op de boerderij. Vanaf mijn 17de werkte ik in een visfabriek. Geld moest ik naar huis sturen." Frangois: „Dan hebben we het over 2 of 3 euro per dag, hè. Ik kreeg als kind altijd zakcentjes als ik hielp in de slagerij." Toosje: „Jij wel." Frangois: „Mijn broer en ik behe ren het geld van mijn moeder. Ze ontvangt alleen aow, geen pensioen. Voor de verzorging hier betaalt ze alleen de kostprijs." Pranom: „Jammer dat mijn schoonmoeder vanwege haar gezondheid niet met ons mee is naar Thailand, met kerst." Francois van Iersel (51) Toosje van Iersel (77) Toosje: „Jullie gaan daar toch wonen?" Pranom: „Nee hoor. Pas als ik 50 of 60 ben misschien. Mijn man wil wel. Ik vind Nederland fijn. Het weer. De mensen. Ook meer luxe. Hier heb ik een mooi bed, een mooie wc, een prachtige keuken." Frangois: „Pranom kan zo goed koken." Toosje: „Kan niet beter." Frangois: „Bij haar thuis sliepen ze op de grond, met elf, twaalf man, in een ruimte zo groot als de kamer die mijn moeder nu krijgt." Toosje: „Bij ons thuis waren we met negen kinderen. We mochten niet naar school." Pranom: „Fransje moet later BESTE KOOP GROOTSTE MISKOOP Pranom Jaijingdee (31) Tekst: Edith Andriesse Foto: Koen Verheijden SOOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nL ÜUU.' Importeur van Pest Free (elektronische ongediertebestrijding) Voormalig slagersvrouw Gezamenlijk netto-inkomen: €0-€2000 €2000-€3500 €3500-€5000 €5000 of meer Pranom: blauwwitte sneakers Frangois: het huis, 28 jaar geleden Toosje: warm jasje van nepbont, en ook een Fiat 500 Pranom: tas van Gucci - hij bleek nep Frangois: aandelen, elf jaar geleden - alles weg! Toosje: heel veel - van de tien dingen die ik koop, gaan er negen terug Huisvrouw 34 zaterdag 24 december 2016 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 111