Ik had haar, die schoonmoeder from hell GESCHARREL BIJ DE DEUR i NIEMAND KOOKT NATUURLIJK ZO LEKKER ALS ZIJ JEHOVA Tijdens een zomerkamp in mijn studententijd ontmoet ik een aardige jongen, die zegt na de vakantie nog eens langs te willen komen. Dat doet hij inderdaad. Hij blijft eten. Terwijl ik de boontjes afhaal, merkt hij op: „Hé, doe jij dat zo? Mijn moeder doet het altijd op een andere manier." Ik antwoord dat mijn moeder altijd deze methode gebruikt. Stiekem lig ik dubbel van het lachen: we hebben nog niet eens verkering en zijn eerste opmerking is dat zijn moeder beter kan koken! T De jaren verstrijken. We trouwen en er komen twee kinderen. De jong ste is een slechte eter, het type patat-met- appelmoes. Op een dag, hij is 13 jaar, schuift hij zijn bord van zich af en zegt: „Mam, ik vind het helemaal niet lekker wat jij kookt. Beppe (Friese oma) kookt veel lekker der." Elke getrouwde vrouw weet: schoon moeder kookt heter. Maar nu hoor ik deze waarheid als een koe ook nog eens van mijn eigen zoon! Zijn vader en ik zien maar één op lossing: hij moet zelf leren koken, en wel bij beppe. Dat vindt onze zoon een goed idee! Het is bijna zomervakantie en beppe is desgevraagd bereid hem een paar dagen kookonderricht te geven met haar favo riete recepten, waaron der 'beppesoep' en stoofpot met peertjes. De logeerpartij wordt een succes en zoonlief komt terug met een schoolschrift vol recep ten. Sindsdien hebben wij niet alleen geen klacht meer gehoord, maar verzorgde onze zoon ook van tijd tot tijd de maaltijden. Met dank aan mijn beter kokende schoonmoeder. Ellettha Schoustra- van Beukering Maartje Spit (36), Son en Breugel Jos Sens, Rotterdam Ik kan kort zijn: mijn schoonmoeder is Jehova's getuige. Dat betekent dat ik als schoondochter, en onze kinderen als kleinkinderen totaal onbelangrijk voor haar zijn. Ik heb zelfs nog nooit bij haar gegeten. Heel jammer. Zonder te idealiseren, weet ik dat het zo anders kan zijn. Anoniem magazine 31 dag, want de overige dagen waren bezet met tai chi, bridgen, kaarten en meer. InmiddeLs is kleindochter Mara al bijna 4 en passen mijn schoonouders al die jaren op. En wat hebben ze het samen goed naar hun zin. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat spelen ze samen. En dat niet alleen, mijn schoon moeder bereidt ook nog elke week een heerlijke maaltijd, zodat we na het werk zo kunnen aanschuiven. Mijn schoonmoeder is nu 86 jaar en in één woord fantastisch. Helaas is mijn eigen moeder over leden toen ze 55 was. Vaak heb ik haar gemist en gedacht hoe ze als oma zou zijn geweest. Maar ik ben dankbaar voor José, mijn schoon moeder, want zoals zij voor ons meisje zorgt, zo zou ook mfjn moeder dat hebben gedaan. Ik leer schoonmama kennen op 10 mei 1970, nadat ik haar doch ter Ria op 5 mei had leren kennen tijdens het evenement C 70. Ma was klein, 1 meter en 55 centimeter, ze was zorgzaam, assertief, keukenprinses en achterdochtig ten aanzien van mijn relatie met haar dochter. Dat laatste blijkt uit het volgende voorval. Op 17 juni 1970 hebben Ria en ik ons verloofd. Om het te vieren gaan we naar de bios - naar West Side Story - en daarna naar de Chinees, voor een rijsttafel (je bent ten slotte verloofd, dus het mag wat kosten). Diep verliefd stappen wij om half 11 op de Puch. Maar die heeft een lekke band, dus lopen we naar Spangen, drie kwartier. Aangekomen bij Ria's huis scharrelen we nog even voor de deur, tot het slaapkamerraam openzwaait en schoonmama met nachtkrullers in het haar naar beneden roept: „Moet dat buiten om deze tijd?!" Schoonmama heeft tot aan haar dood niet geloofd in de lekke band, wel in mijn oprechte bedoelingen voor haar dochter. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 108