Bekende schoonmoeder 'KENMERKEND VIND IK HAAR HUMOR, OP TV EN IN HET ECHTE LEVEN' mmm *D> Presentatrice Nelleke van der Krogt (68) is de schoonmoeder van Saskia de Wolf (36, links) en Anouk Dujardin (34). Nelleke: „Als schoonmoeder moet je je goed realiseren datje schoondochters zelf een moeder hebben. De band tussen moe der en dochter is heel speciaal, die komt op de eerste plaats. Ik probeer me dus altijd bescheiden op te stellen. Maar ik ben natuurlijk gek op ze." Saskia: „Ik vond Nelleke direct heel warm en ik was weLkom. Ik ontmoette haar voor het eerst bij een opname van Tussen Kunst en Kitsch. Toevallig waren de opnames toen in Haarlem, waar ik woon, dus het was een goed moment om langs te gaan. Inderdaad: een atypische manier om je schoonmoeder te ontmoeten. Best spannend." Anouk: „Het gekke bij zo'n eerste ontmoe ting met iemand die bekend is, is datje al een beeld hebt van die persoon. Ik keek niet wekelijks naar haar programma's, maar ik wist wel wie Nelleke was. Kenmerkend vind ik haar humor, op tv en in het echte leven. Met de kinderen verzint ze bij het oppassen altijd grappige spelletjes: dan maakt ze van de wasmand een boot en vaart ze de kinderen rond in de kamer." Nelleke: „Ik stel me coöperatief op: als ik kan helpen, met oppassen bijvoorbeeld, dan kunnen ze me inschakelen. Soms schiet ik een beetje door. Ik heb een keer ongevraagd een strijkplank meegenomen naar het huis van mijn zoon. Ik had zelf net een nieuwe gekocht en eigenlijk was die oude nog prima, dus ik dacht: daar zijn ze vast blij mee. Dat bleek een in schattingsfout. Het is een running gag geworden in de familie. Laatst kocht ik een nieuwe stofzuiger. Dan krijg ik met een te horen: laat die oude maar thuis hoor." -Gijs van der Sanden 26 zaterdag 24 december 2016 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 103