II II 16 ZE Zaalvoetbaltoernooi voor vrouwen op 7 januari in Goes Op de eerste zaterdag van 2017 komen ruim 200 voetbalsters in actie. „Met 30 teams hebben we nu iets meer lucht in het schema", weet organisatrice Jonneke Schuurbiers. ken we iets meer naar fashion. Want er is meer dan alleen voet bal." Het programmaboekje is ver vangen door een minimagazine, met aansprekende namen erin. Jonneke Schuurbiers: „We hebben interviews met Anouk Hoogendijk, speelster van Ajax, en Leonne Dit jaar kijken we iets meer naar fashion. Want er is meer dan alleen voetbal Stentler. Zij is international ge weest en heeft bij ADO en Ajax ge speeld. Leonne heeft een voetbal kledingmerk speciaal voor vrou wen, Liona, waar wij mee samen werken. Sarina Wiegman, assis tente van het Nederlands vrouwen team, staat ook in het magazine, net als fotomodel Veroni Leijnse uit Zoutelande. Met het magazine bie den we sponsors en partners van ons toernooi een extra podium. Het is namelijk best lastig om bedrijven ervan te overtuigen vrouwenvoet bal te sponsoren." De vierde editie van Ladies Futsal #14 begint op zaterdag 7 januari om 15.00 uur. De eerste poulewedstrijd staat on derleiding vanDerkAlssema, wethou der in de gemeente Goes. De finale van het toernooi wordt 's avonds rond 23.00 uur gespeeld. Anouk Hoogendijk Naast de hoofdprijs voor de win naar van het toernooi zijn er ook prijzen voor de beste speelster, het aanstormend talent en de beste keepster. Daarnaast wordt een sportiviteitsprijs uitgereikt en wordt ook gekeken wie er modieus bijloopt. „Ladies Futsal #14 moet ieder jaar leuk en vernieuwend zijn", aldus Jonneke Schuurbiers. „Dit jaar kij- Ook de vierde editie van het Ladies Futsal #14 toernooi heeft over belangstelling niet te klagen. De or ganisatie heeft dertig vrouwen teams weten te strikken, die op za terdag 7 januari de strijd aangaan in het Omnium in Goes. Het zaal voetbaltoernooi is sinds de derde editie weer iets verder gegroeid en één ding is op voorhand al duide lijk: na drie opeenvolgende zeges voor het gelegenheidsteam van Goes krijgt Ladies Futsal #14 begin volgend jaar een nieuwe winnaar. Het team van Goes herbergde de af gelopen jaren onder anderen speel sters als Yazzmin Geijs (Goes At), Lisan van den Broek (Hontenisse), de tweeling Sharona (ADO Den Haag vrouwen) en Sylvana Tiele- man (KAA Gent) en Solange de Smit, die vanaf 1 januari ook voor KAA Gent uitkomt. „Die meiden zijn nu opgesplitst en verdeeld over twee teams", zegt organisatrice Jonneke Schuurbiers. „Als het goed is wordt de strijd om de eindzege nu nog spannender." Begin dit jaar deden 32 teams mee, op 7 januari 2017 zijn dat 30 teams. „Bij de derde editie hadden we ei genlijk twee bonusplaatsen, omdat Het leuke is ook dat we een heleboel nieuwe teams verwelkomen we die teams niet wilden teleur stellen. Maar het zorgde er wel voor dat we iets meer moeite hadden om dat allemaal in te plannen", legt Schuurbiers uit. „Met 30 teams heb ben we nu iets meer lucht in het schema. Het leuke is ook dat we een heleboel nieuwe teams verwelko men. Omdat sommige vrouwen- ploegen uit het veldvoetbal andere verplichtingen hadden, komt nu een aantal teams voor de eerste keer naar Goes." Bij debutant WRG uit Sassenheim zullen speelsters van Ter Leede, koploper in de Topklasse, acte de présence geven. En Wartburgia heeft de beschikking over Rebecca Tousalwa, voormalig speelster van FC Twente. Als speelster van het Nederlands Militair Elftal werd Tousalwa in 2004 wereldkampioen door in de finale Duitsland met 3-0 te verslaan. De uit Zierikzee afkom stige keepster Petra Dugardein was destijds één van haar ploeggenotes. Ook onder meer D.O.G. uit Spijke- nisse en SSS uit Klaaswaal doen voor de eerste keer mee. vrijdag 23 december 2016 Ladies Futsal #14 blijft ieder jaar groeien en vernieuwen Barry van der Hooft Goes -Jonneke Schuurbiers Sylvana Tieleman (midden) in actie tijdens de editie van begin dit jaar. foto johan van der heijden -Jonneke Schuurbiers Poule A Poule B Poule C Poule D Poule E Poule F Poule-indeling Ladies Futsal #14 RCS Noppen Naaldhakken The Golden Girls Solodinho'sl Mazzelstars 2 vvTerneuzen ZVHeerle PALAZZO GJS Gorinchem HVV'24 JVOZ Bristol/Vaet FC Dauwendaele MZC'112 De Tankers Bress Ladies vvArnemuiden Solodinho's2 Charlies Angels WRG The Silver Girls Wartburgia Young Stars Dummies Team 3, veld 5 Mazzelstars 1 FC de Doerakken FOTO CPTRD BY TESS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79