Concours is mooie afsluiting Tolhoek aast op grote ronde 15 zv Veel jonge sporters krijgen tegen woordig mediatraining. Bij Lot- toNL-Jumbo kunnen ze zich die kosten in het geval van Antwan Tolhoek besparen. De Zeeuwse renner, die de overstap heeft ge maakt van Roompot Oranje Pelo ton, praat altijd zonder rem en is een open boek. Zijn gevoel na de ploegpresentatie van gisteren? „Gaaf." Heel lang duurde het ook allemaal niet toch? „We hebben een minuutje ofveer tig op het podium gestaan. Best kort. Daarna waren we nog een uurtje met foto's en interviews be zig. Mooi om mee te maken." Na het afgelopen seizoen verbleef hij met zijn familie een weekje in Griekenland. Een fiets raakte hij niet aan. Noodgedwongen moest hij daarna ook een pauze van vijf weken nemen, door een operatie. „Ik ben geopereerd aan mijn amandelen." Tolhoek voelt nu wel dat hij nog niet op het niveau zit waar hij eigenlijk al op had willen zitten. „Ik heb nu nog wat moeite. Op het trainingskamp in Spanje moest ik soms ook een dagje extra rust nemen." Dat zit de topsporter dan niet lek ker, maar hij is, zo zegt hij, zo on geveer de enige die zich daar druk over maakt. Tolhoek: „Het is denk ik sporters eigen. Ik moet het nu weer opbouwen, mijn conditie is even wat minder." Op 31 januari staat hij aan de start van de Ronde van Dubai. Daarna zou hij eigenlijk de Ronde van Abu Dhabi rijden, maar Tolhoek gaat Echt, ik werd er daar vierkant afgereden, dat deed wel even pijn naar de Ruta del Sol. „Daar ben ik wel blij mee, want daar heb ik dit jaar niet best gereden. Echt, ik werd er daar vierkant afgereden, dat deed wel even pijn. Ik wil het nu dus beter doen." Op deelname aan de Giro d'Italia of de Tour de France hoeft hij nog niet te rekenen. „Ik wil natuurlijk graag een grote ronde rijden, welke maakt me niet uit. Als dat de Ronde van Spanje zou zijn, heb ik nog ruim een half jaar om daar naartoe te werken. Maar als ik ge kozen word, hoop ik dat het is om dat ik goed genoeg ben. Dat ze denken: die Tolhoek is sterk ge noeg voor zo'n grote ronde. Hij heeft nog even voor het echte werk begint, maar deed gister avond al wel een beetje inspiratie op. Antwan Tolhoek dook in Vlis- singen de bioscoop in, voor de pre mière van de documentaire over de schaatsende broers Niels en Er- win Mesu. „Ik ken ze allebei goed en vooral Niels is een goede maat van me. Laatst heb ik nog een weekje met ze getraind. Dat doen we ieder jaar. Elkaar een beetje af laten zien. Heerlijk is dat." Voor de dressuurruiters betekent het tevens de start van de competi tie Triple of Dressage. De belang stelling hiervoor is groot. Wat be gon als een uitje voor Zeeuwse rui ters tussen kerst en oudj aarsavond, is in tien jaar uitgegroeid tot een evenement van nationale allure. Verdeeld over vijf dagen komen ruim vijfhonderd combinaties aan de start. „De deelname is absurd. Het overtreft werkelijk alles. Voor het springen hebben we de in schrijving al na enkele dagen moe ten sluiten. Met bijna tweehonderd deelnemers zit het programma overvol. Het wordt een wedstrijd direct op tijd. Anders zijn we tij dens kerstnacht nog aan het sprin gen", zegt Martin de Kroo, be stuurslid van de organiserende stichting Hippische Sport Zeeland. De Triple of Dressage Competitie, een serie van drie wedstrijden waar ook Masters of Dressage deel van uitmaakt, blijkt een schot in de roos. De Kroo: „Masters of Dressage trok deelnemers uit heel het land, onder wie een aantal internatio nals. Dat is blijkbaar goed bevallen, want ook hier zitten de rubrieken overvol. Het zijn niet alleen de basis- en de Het is blijkbaar goed bevallen want ook hier zitten de rubrieken overvol subtoprubrieken die in Nieuw- en Sint Joosland op het programma staan. Dindag (pony's) en woens dag (paarden) staan voor de Junio ren en Young Riders de kader- vormwedstrijden voor een plaatsje in de nationale selectie op het pro gramma. „Het is nu voor de derde keer op rij dat de KNHS de organi satie van de start van deze selectie wedstrijden aan ons toevertrouwt. Daar zijn we heel blij mee", zegt Martin De Kroo. Aan een voorspelling durft De Kroo zich niet te wagen. „De hele top van de nationale jeugdselectie is tijdens die twee dagen aanwezig. Onder anderen Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen, Febe van Zwambagt, Li- sanne Zoutendijk en Thalia Rockx hebben hun sporen op internatio naal vlak al verdiend. Maar er zitten ook een paar aanstormende talen ten bij. Dat zal dressuur van hoog niveau, opleveren Maar een win naar aanwijzen? Nee, dat is koffie- dijk kijken." wvwv :-r recht. Thuis waren ze nogal ge schrokken. Mijn moeder was er een beetje klaar mee, maar ik wilde door. Na vier weken rust heb ik de draad weer opgepakt." En niet zonder resultaat. De Feij- ter staat te boek als talent. Vol gend seizoen hoopt hij zijn op wachting te maken in één van de nationale jeugdselecties. „Om dat te bewerkstelligen, ben ik naast trainen ook met voeding en rust pakken bezig. Ik let goed op wat ik eet. Op de wedstrijddag maakt mijn moeder altijd een flinke stapel brood met gebakken ei klaar, zodat ik genoeg eiwitten binnenkrijg. De dag ervoor snoep ik niet en ga ik altijd op tijd naar bed." De Feijter staat het liefst op de backpositie. Zijn coaches zien hem echter liever ergens anders staan, kijkend naar de toekomst. „Ik ben graag één van de 'snelle jongens'. Het vraagt om meer creativiteit, waardoor het leuker wordt. Mijn coaches zien me liever bij de voorwaart- sen, oftewel: de 'beukjongens'. Ze denken dat ik op die positie meer kans heb bij de nationale selec tie." Ook op lange termijn kijkt de vwo-scholier alvast vooruit. Mo menteel zit hij in het derde jaar van zijn studie. Na het behalen van zijn diploma neemt hij wel licht een tussenjaar. „Ik hoop ooit in Frankrijk of Engeland te rug byen. Daar is de sport toch een stuk groter dan hier in Nederland." Concreet is hij daar nog niet mee be zig. „Maar het is wel een mooie droom." vrijdag 23 december 2016 van het buitenland Antwan Tolhoek (22) werd gis teren samen met zijn nieuwe ploeggenoten van LottoNL- Jumbo gepresenteerd in Rijs wijk. „Het was mijn eerste pre sentatie als prof, ik vond het wel mooi", zei de wielrenner uit Yerseke. Eind januari begint hij in Dubai aan zijn eerste koers en zijn doel voor komend sei zoen is duidelijk. „Ik wil heel graag een grote ronde rijden." Barry van der Hooft Rijswijk -Antwan Tolhoek In het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land gaat morgen het Oude- jaarsconcours Nieuwland van start. De springruiters bijten morgen het spits af. Op dinsdag 27 december beginnen de dres suurruiters vervolgens aan een vierdaagse, als afsluiter van het Hippisch Sportjaar Zeeland 2016. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland -Martin de Kroo Ilias de Feijter: Rugby is heel anders dan bijvoorbeeld voetbal. "Er is weder zijds respect" foto's johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78