II O O) CD O 14 ZEELANI Bouzambou strijdt om BeNe-Cup Zuijdwegt trainer Vlissingen zaterdag Sterke De Bruijn naar achtste finales Talentvolle rugbyer (14) uit Vogelwaarde hoopt ooit zijn geluk te beproeven in Frankrijk of Engeland. RUGBY ZEEUWS-VLAAMS TALENT BIJ TOVAAL Saïd Bouzambou kan vanavond zijn eerste prijs pakken met FT Antwerpen. De zaalvoet baller uit Vlissingen treedt in eigen huis in de finale om de BeNe-Cup aan tegen Halle- Gooik, dat momenteel koploper is van de Eer ste Klasse in België. Eerder dit seizoen was FT Antwerpen in de halve finale over twee duels te sterk voor de Nederlandse landskampioen ASV Lebo, terwijl Halle-Gooik nipt wist af te rekenen met bekerwinnaar 't Knooppunt. De finale om de Bene-Cup gaat over één duel. Eerder dit seizoen verloor FT Antwerpen in de competitie met 5-1 van Halle-Gooik. Op 6 ja nuari treffen beiden clubs elkaar opnieuw, in de finale van de Belgische Supercup. Ronald Zuijdwegt gaat komend seizoen aan de slag als trainer van de zaterdagtak van VC Vlissingen. Bij de Walcherse derdeklasser is hij de opvolger van Renato Dijkstra, die na drie seizoenen vertrekt. VC Vlissingen bezet momenteel de voorlaatste plaats, met 10 pun ten uit 13 duels. Zuijdwegt, die als speler ja renlang voor Kloetinge uitkwam, is op dit moment aan zijn derde seizoen als trainer van Hoedekenskerke bezig. Bij de zaterdag-vier deklasser was Zuijdwegt tussen 2007 en 2012 ook al trainer. Daarna stond hij twee jaar bij Yerseke voor de groep. In het hoofdtoernooi van de laatste Grand Prix driebanden van het kalenderjaar bereikte Jean Paul de Bruijn met het nodige vuurwerk de achtste finales. Na een nipte zege in zijn eerste partij op Huub Wilkowski (40-39 in 25 beurten) volgde een geweldig optreden van de Hulstenaar. Zijn tweede partij tegen Bert van Manen werd opgesierd met een serie van 17. In de laatste vijf beurten maakte De Bruijn 26 ca ramboles. Hij eindigde met een serie van 6 en 3.333 gemiddeld, het werd 40-12 in 12 beurten. Gisteravond laat speelde hij zijn derde partij tegen Kay de Zwart, maar De Bruijn was voor aanvang al zeker van plaatsing. Vrouwen Cyprus A Antwan Tolhoek genoot van de ploegpresentatie. fotodicksoepenberg/orangepictures Twee keer per week reist Ilias de Feijter ruim een uur heen en weer vanuit Vogelwaarde naar Goes, waar hij rugbyt bij de junioren van Tovaal. „Goes is het beste bereik baar met het openbaar vervoer, als je het vergelijkt met Middelburg of België", vertelt de vwo-scholier van het Reynaertcollege in Hulst. „Het reizen vraagt om discipline. Soms leer ik noodgedwongen in de bus als ik tot laat les heb." De 14-jarige Zeeuws-Vlaming heeft het er voor over. Hij is nu eenmaal gek van de sport. „Het is heel anders dan bijvoorbeeld voet bal. Er is wederzijds respect. Al leen de captain mag praten. Ook vraagt het veel meer van je li chaam, waardoor het een stuk uit dagender is." De Feijter traint op woensdag en vrijdag bij Tovaal en speelt op za terdag zijn wedstrijden. Op maan dag en donderdag traint hij met zijn vrienden mee bij de plaatse lijke voetbalclub. „De gezelligheid blijft leuk. Maar mijn fysiek be lemmerde me. Ik ben ruim 1,90 meter. Bij elk klein duwtje werd ik in het verleden direct afgefloten, vanwege mijn lengte. Dat raak je op den duur beu. Ik moest me al tijd inhouden." In het rugby kan de jongeling uit Vogelwaarde volledig zijn ei kwijt. Hij is momenteel aan zijn derde seizoen bezig bij Tovaal. „Nadat ik een keer rugby had gezien op tele visie, ben ik in Goes gaan kijken en heb ik een keer meegetraind. M'n moeder had in het verleden al eens informatie opgezocht, maar toen was ik nog te jong om alleen te reizen." In het weekend wordt De Feijter altijd door zijn moeder naar Goes gebracht. Doordeweeks is hij op zichzelf aangewezen. „Ik reis altijd alleen. Hoewel ik het promoot op school, ben ik de enige uit de regio die naar 'de overkant' afreist. Veel mensen om me heen zijn enthou siast. Maar de reistijd belemmert ze om het op te pakken." Mijn moeder was er na die blessure een beetje klaar mee maar ik wilde door Weerstand In de eerste maanden bij Tovaal was het wennen voor de talent volle rugbyer. „Ik werd meteen een leeftijdscategorie hoger ge plaatst vanwege mijn fysieke ge steldheid. Vroeger was alleen ik degene die weerstand bood. Nu gebeurde dat ook andersom. Ik moest even flink doorzetten." Door een gebrek aan techniek - zo zegt de scholier zelf - liep hij twee ernstige blessures op in de begin fase van zijn nog prille carrière. Eén van die blessures was een her senschudding. „Omdat ik een tac kle verkeerd inzette, kwam ik met mijn hoofd op iemand zijn hak te- vrijdag 23 december 2016 ANTWERPEN VLISSINGEN A Ronald Zuijdwegt. foto ronald den dekker CAPELLE AAN DEN IJSSEL MAC De Zeeuwen organiseert aanstaande maandag (Tweede Kerstdag) de traditionele Kerstrit. De autopuzzelrit wordt verreden op Walcheren, met als startplaats Biggekerke. In schrijven voor de drie verschillende klassen kan tussen 13.00 en 13.30 uur in café Juliana aan de Dorpsstraat 1 in Biggekerke. André de Nooijer is ook komend seizoen hoofdcoach van Groede. Hij begint dan aan zijn vierde seizoen bij de Zeeuws-Vlaamse zondag-vierdeklasser. Vorig seizoen greep De Nooijer met zijn ploeg net naast de titel maar dwong de ploeg via de nacompetitie alsnog promotie af naar de vierde klasse. Daarin bezet Groede momenteel de comfortabele zesde plek. ZV i In de eredivisie voor vrouwen wordt de laatste speelronde van avond afgewerkt. Sharona Tieleman uit Terneuzen speelt met ADO Den Haag in het eigen Kyocera Stadion tegen FC Twente. De ploeg uit Enschede staat tweede, vijf punten achter koploper Ajax. De voetbalsters van ADO bezetten nu de derde plaats, op vier punten van FC Twente. Van avond kan het gat dus tot één punt verkleind worden. t Pim Bouwman heeft dit seizoen een bijzonder korte winterstop. De Souburger speelde woens dag met zijn club Ermis Aradippou de uitwedstrijd tegen hekkenslui ter Anagennisi De- ryneia (2-2) en moet op 4 januari alweer aan de bak. Dan speelt Ermis Aradippou de thuiswedstrijd tegen Doxa Kato- kopia. De ploeg van Bouwman (ex- NAC) staat nu zesde. Die klasse ring geeft recht op deelname aan de play-offs. De Feijter droomt Len Wolters Vogelwaarde -Ilias de Feijter a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77