'Beertje kan als een kat liggen slapen' 8 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. De mancave van Han Verest uit Geldrop is zijn garage. Daar restaureert hij oldtimers. p de oprit staat een oude Ro ver Vitesse, daarachter een moderne Renault Twizy, net groot genoeg voor één persoon. Het is duidelijk dat er een autoliefhebber woont. Helemaal als blijkt dat het woonhuis een verbouwde garage is. „Mijn vrouw wilde graag een loft en ik kon het perfect combineren met mijn auto's", vertelt Han Verest (53), terwijl hij zijn autogarage bin nenloopt die grenst aan het huis. Er hangt een doordringende benzine geur, afkomstig van de twee glim mende Lotussen uit de jaren zestig die Verest even daarvoor gestart heeft. „Zo'n dertig jaar geleden zag ik deze typische Engelse sportwagen voor het eerst op het circuit in het Belgische Zolder, een Lotus Elan. Hij danste zo mooi over het parcours, ik was meteen verkocht." Bewijs De werktuigbouwkundige schafte twee exemplaren aan om te restaure ren. Samen met zijn vader haalde hij ze helemaal uit elkaar om ze vervol gens weer op te bouwen. Het bewijs is het rode onderstel bij de witte Lo tus en het witte onderstel bij de groene. Op zijn knieën wijst Verest naar de stalen constructie. „Zie je dat rode laswerk? Een vriend vertelde me dat ik het een kleur moest geven die sterk in contrast is met de auto zelf, zodat je altijd kunt zien dat hij helemaal gerestaureerd is. Van de buitenkant lijken ze op elkaar, maar voor mij zijn het twee totaal verschil lende auto's." Lagers Erin rijden is leuk in de zomer, maar Verest is vooral gefascineerd door de techniek van de sportwagens. „Oude auto's, zeker Lotussen, vergen veel onderhoud. Pasgeleden heb ik bij voorbeeld de lagers in het voorwiel vervangen," zegt hij, wijzend naar de Van buiten lijken die auto's op elkaar, maar ze zijn totaal anders brug waar de groene oldtimer op staat. Aandachtig bestudeert hij de tech niek onder de motorkap. „Ook de on derdelen van de motor vervang ik zelf, zoals de carburateurs. Die zor gen voor de aanvoer van benzine", legt Verest uit. Elke dag komt hij wel even in zijn garage. „Door het raam van de woonkamer kan ik hier naar binnen kijken. Ik word er heel vrolijk van als ik mijn auto's zie staan. Ik kom overigens niet altijd om te sleu telen, soms kijk ik gewoon wat in boeken." Onderdelen Achter een deur staan twee kasten vol met mappen en boeken: handlei dingen voor losse onderdelen, boe ken over de werking van Lotus-mo toren en fotoalbums met foto's van zijn verschillende auto's. Verest pakt een boek uit de kast over oldtimers. Gelukzalig bestudeert hij de zwart wit foto's. „Hier kan ik uren in blade ren. Heerlijk!" MANON& BEERTJE vrijdag 23 december 2016 M Han Verest kan in zijn mancave uren bladeren in autoboeken. FOTO JURRIAAN BALKE Happy in het sleutelhok Irene Stad —Han Verest Manon de Bot (42) uit Hoek zou haar cavia Beertje (2) niet meer kunnen missen. „Ik heb veel huisdieren gehad, maar Beertje is wel héél bijzonder. Ze bleek een vrouwtje te zijn, terwijl ik dacht een man netje gekocht te hebben. Ik mocht haar omruilen, maar was al aan haar ge hecht. Mijn allereerste huisdier was ook een cavia. Cavia's zijn makke lijk te houden en hebben een hoge kroelfactor. Beertje kan goed alleen thuis zijn. Ze ziet er nooit ongelukkig uit als ik te rugkom van mijn werk. Ze geeft een heel fluitcon cert als ik de koelkast opentrek, is zindelijk, loopt rond in huis en komt bij me liggen als ze daar zin in heeft. Maar ze geeft het ook aan als ze het beu is. Als ik 's ochtends te lang in mijn bed lig, geeft ze een heel fluit concert onderaan de trap. En als je 's avonds aan tafel zit om te eten en je vergeet haar, dan fluit ze alles bij elkaar. Haar hok staat altijd open, ze kan er door een buis uitkruipen. Ze heeft haar eigen stuk vloerbe dekking waarop ze vrij kan rondlopen, 's Avonds probeer ik zoveel moge lijk tijd voor haar vrij te maken. Dan pak ik haar op schoot en ligt ze als een kat te slapen. Ik geef ook elk jaar een verjaardagsfeestje voor haar. Het begon als een grapje toen ze 1 jaar werd, maar het was zo leuk dat ik het erin ge houden heb." Gertie de Boey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56