Belangrijk rotding 6 QO Onmisbaar in december: een ovenschaal. Of doe maar meteen een set. Voor kloeke kerstbraadstukken en luie liflafjes voor oudjaar. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: het traphekje. UI lil 3. Ster 4. Roodwit 1. Terracotta €54 Rig-Tig 2. Gebloemd DE KLUSVROUW Laatje goed informeren Kies: van je af of naar je toe? vrijdag 23 december 2016 GO Vers uit de oven 12,95 Dille Kamille 40,50 Bitossi Home 109,50 Bunzlau Een traphekje is een onhandig rot ding. Tenminste, als je 'm niet goed hebt ge monteerd. Ik heb al zoveel knullige traphekjes voorbij zien komen. Vooral hekjes die de verkeerde kant op draaien zijn irritant. Met mijn klanten bekijk ik of de overloop kindveilig is. We checken de trap naar beneden, de trap naar zolder en het gat on der de onderste traptrede (waar de kleine doorheen kan kruipen om vervol gens op de begane grond te storten). Je hebt na tuurlijk alles over voor je kind, maar het is wel fijn als je niet óók nog hoeft te klooien met dat traphekje. Er zijn situaties waarin de trap eigenlijk geen hekje lijkt toe te laten. Monteren lijkt onmogelijk. Laat ik die situaties nu het allerleukst vinden! Ik vind het een uitdaging om te zorgen voor een stevige en dus veilige con structie. Daarbij moeten de ouders er goed mee overweg kunnen én moet het er netjes uitzien. Een traphekje is nooit een designeritem. Gelukkig is het maar tijdelijk. In de handleiding lees je altijd dat je een kind nooit zonder toezicht bij het traphekje moet laten. Om dat ik het ding bevestig, voel ik me altijd extra ver antwoordelijk. Dus hamer ik daar nog maar eens extra op. Volg de instructies van de fabrikant. Alleen dan mag je ervan uitgaan dat het traphekje veilig is. Kijk sowieso eerst goed op internet welke hekjes goedgekeurd zijn. Er is de laatste tijd veel te doen over veilige en onveilige hekjes. Laat je dus goed infor meren. Kies de juiste draai richting. Maak de scharnierende kant vast aan de muurkant. Dat is vaak het meest logisch. Als je het hekje nog niet hebt vastgeschroefd, doe dan alsof je de trap op en af loopt en stel je de beide draairichtingen voor. Pas daarna kies je de beste optie. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54