tt C Buurtbus stopt niet op Dauwendaelselaan Voor het eerst in Nederland een vakwedstrijd voor mensen met beperking Advies Porthos moeizaam tot stand gekomen 7 GROENRIIKMIPDELBURG.NL Zeeland heeft een primeur met een vakwedstrijd voor mensen met een arbeidsbeperking. „Deelnemers aan Skills Plus moeten echt aan de bak." Het zullen een paar gruwelijk spannende uurtjes worden. Voor het eerst in de ge schiedenis wordt in Nederland de Skills Plus-competi- tie gehouden, vakwedstrijden voor mensen met een arbeidsbe perking. De nationale strijd wordt op 17 januari in Burgh-Haamstede gestreden. In maart nemen de winnende teams uit zes landen het in Amsterdam tegen elkaar op. „Nu eens niet kijken naar beper kingen, maar iets doen met de ta lenten", zegt Theo Grefkens van stichting Kenniscentrum PRO WORK uit Burgh-Haamstede. Zijn organisatie is trekker van de wedstrijd, die ook in Bulgarije, Tsjechië, Slovenië, Duitsland en Italië wordt gehouden. De Skills Plus zijn een variant op Skills Ta lents, de vakwedstrijden die laat stejaars van het vmbo voor hun kiezen krijgen. „Zoals de Paralym pics een variant is op de Olympi sche Spelen", licht Grefkens toe. Gestreden wordt in driekoppige teams op een vakgebied naar keuze. In Nederland doen zes teams mee, waarvan de helft zich toelegt op groenvoorziening en de andere helft op catering. Vanuit Zeeland zijn sociale werkvoorzie ning De Zuidhoek uit Zierikzee (groen) en Gors (catering) van de partij. Tijdens de Europese finale in maart in Amsterdam wordt ook nog op andere vakgebieden gestre den, zoals onder meer gezond heidszorg. „Het is een pilot. De bedoeling is Skills Plus over twee jaar groter te maken met meer landen en meer beroepen. We moeten hiervan le ren. Lukt dat werken in teams? Zit onze beoordeling goed in elkaar?" Proef of niet, de deelnemers moeten op 17 januari flink aan de bak. Op het gras voor boerderij Molenberg in Burgh-Haamstede moeten de groenteams een stuk aarde aanplanten. In de keuken We willen iets doen met de talenten die mensen hebben van het naastgelegen Grand Hotel Ter Duin maken de cateringteams een salade Niqoise. Talentontwik keling met een plus. „Want door het kampioenschap hopen we ook dat werkgevers die nu denken dat mensen uit de sociale werkvoor ziening niets kunnen, straks zul len zeggen: hé, dat valt reuze mee." Minifestival Razzmatazz Oost-Souburg GRATIS VUURWERK IN DE VOORVERKOOP De buurtbus rijdt nu via het cre matorium en winkelcentrum Dauwendaele en vervolgens over de Schroeweg richting Nieuw- en Sint Joosland. Juni dit jaar vroegen de fracties van PvdA, D66, GroenLinks en SP om deze route te veranderen. Aan de Schroeweg wonen namelijk nauwelijks mensen. Door te kie zen voor een route vanaf het win kelcentrum via de Dauwendaelse laan zouden veel meer mensen gebruik kunnen maken van de bus. De fracties wezen er ook op dat aan de laan al meerdere bus haltes liggen, die ook rolstoeltoe gankelijk zijn. Volgens hen moe ten steeds meer mensen thuis blijven wonen en zijn ze afhanke lijk van het openbaar vervoer om ergens te komen. Wens Het Middelburgse college is met deze wens naar de Provincie Zee land en Connexxion gestapt, om dat die over het openbaar vervoer gaan. De provincie en de vervoers maatschappij weigeren de route te veranderen omdat het dan niet meer lukt om binnen het uur van het station via Nieuw- en Sint Joosland naar Oost-Souburg en terug te rijden. Ook waren er in het verleden, toen er nog wel een bus via de Dauwendaelselaan reed, nauwelijks mensen die daar instapten. MIDDELBURG De drie ge meentesecretarissen van Wal cheren hadden een half jaar nodig om een gezamenlijk ad vies te geven over het crisisrap port van KplusV over de pro blemen bij Porthos omdat het erg ingewikkeld blijkt met ie dereen die daar over gaat bij de gemeenten te spreken. „Het blijkt ingewikkeld en tijdrovend om met drie ge meenten ambtelijk en bestuur lijk tot afgewogen en gedragen advisering en besluitvorming te komen", luidt het antwoord van het Middelburgse college aan Leny van den Heuvel van de GroenLinksfractie. Zij vroeg waarom het advies zo veel tijd in beslag nam, ter wijl het rapport in juli al aan toonde dat de personeelskrapte bij Porthos diepe ernst was. vrijdag 23 december 2016 WA Skills Plus gaat voor talenten Esme Soesman Burgh-Haamstede Theo Grefkens in de keuken van Grand Hotel Ter Duin waar straks één onderdeel van Skills Plus plaatsvindt. „Deelnemers kunnen zo laten zien: hé kijk eens even wat doe en wat ik kan." foto dirk-jan gjeltema -Theo Grefkens, PRO WORK In de bijlage Uit en Thuis van giste ren werd vermeld dat voor donder dag 29 december geen kaarten meer beschikbaar zijn voor het Mini Festival in Podium Razzmatazz in Oost-Souburg. De organisatie heeft zich echter vergist. Niet de kaarten voor donderdag, maar die voor woensdag 28 december zijn uitver kocht. Op vrijdag 30 december wordt het programma van woens dag nogmaals gebracht. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2-0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 9.00-17.00 Zo. 12.00-17.00 De buurtbus die vanaf het sta tion in Middelburg richting Nieuw- en Sint Joosland rijdt, stopt niet op de Dauwendaelse laan. De provincie en vervoers maatschappij Connexxion wij zen een verzoek van de ge meente Middelburg af. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39