Hele school in Glazen Huis in Breda II Gezelligheid en goede doel gaan samen 5 Krista uit Koewacht helpt bij het callcenter Doorgaans zijn de ochtenden in het Glazen Huis in Koudekerke rustig; de kinderen zitten op school en volwassenen zijn aan het werk. De groep van 150 kinde ren die donderdagochtend opeens voor de studio van Serious Re quest verschijnt, brengt leven in de brouwerij. Alle leraren en leer lingen van De Sprong staan op het Dorpsplein van Koudekerke om een cheque van 1.810,47 euro te overhandigen aan de opgesloten dj's. Het geld hebben ze ingeza meld met een wintermarkt die ze op 16 december bij de school hiel den. Dat de dj's maar wat blij zijn met het vrolijke gezelschap voor de deur, blijkt als ze alle leerlingen van De Sprong uitnodigen om binnen te komen in het Glazen Huis. „Wij zetten even een mu ziekje op en dan mogen jullie alle maal, alle 150, hier in polonaise naar binnen komen", roept dj Yor- ben Westrate. Juichend pakken de kinderen elkaar bij de schouders. Als een soort slinger van kerst mankaboutertjes stromen ze de studio binnen. „Ik denk dat dit een nieuw record is. Zo druk is het hier nog nooit geweest", zegt dj Sander Willemse, „Een complete school in het Glazen Huis." Willemse vraagt aan de kinde ren of iemand iets over hun actie wil vertellen. Leerling Maik vertelt voor de microfoon dat ze regelma tig naar Serious Request kijken in de klas. Om hem heen staan zijn schoolgenootjes druk te zwaaien en te genieten van dit indrukwek kende moment. Na het overhandi gen van de cheque is het tijd om terug naar school te gaan. Voordat de stoet vertrekt, doen ze op het Dorpsplein nog een ingestudeerd dansje op het themalied 'Frisse Start' dat De Hobbyisten speciaal voor Serious Request in Koude kerke schreven. Deze ochtend vormt een mooie Ik denk dat dit een nieuw record is. Zo druk is het hier nog nooit geweest aansluiting op de geslaagde veiling van woensdagavond. De veiling leverde 8.229 euro op. Het absolute klapstuk was het Champions League T-shirt van PS V'er Luuk de Jong met daarop alle handtekenin gen van de selectie. Deze werd voor 1.000 euro verkocht. Het Glazen Huis van de 3fm-actie Serious Request staat dit jaar in Breda. Om een glimp op te vangen van de dj's en BN'ers, maar vooral om wat van de gezelligheid mee te pikken, reizen veel Zeeuwen af naar de Brabantse stad om de hoek. 'Er hangt een hele goede steer in de stad' "Interessant om te zien hoe ze radio maken' 'Ik ben een échte 3fm-luisteraar' Bende gepakt voor plof kraken Betrapt met drugs in auto Belg overleden na ongeval 112 NIEUWS Man bekent vernieling vrijdag 23 december 2016 Krista van den Berghe (21) uit Koewacht gaat niet alleen naar het glazen huis voor de gezelligheid en om te zwaaien naar dj's Frank van der Lende en Domien Verschuu- ren. Ze werkt ook als vrijwilliger in het callcenter. „Daar neem ik tele foontjes aan van mensen die een plaat willen aanvragen, of op een andere manier willen doneren", vertelt ze. Het Glazen Huis in Koudekerke staat donderdag stampvol met kinderen met kerstmutsen; de hele bezetting van basisschool De Sprong komt op bezoek. Janneke Koster Koudekerke Karreveld Podium 17.00 uur Marjon van Iwaarden 19.30 uur JP Seager Session Band 21.30 uur CIA Coverband Wielemaker Stage 18.30 uur Few of a Kind - Sander Willemse, dj 20.00 uur Isabel Provoost en Stan Bor Glazen Huis 11.00 uur Daggast Daan Rijck- borst, Galerie de Pastorie 15.00 uur Daggast Marijke van Peene A Alle 150 kinderen van basisschool De Sprong mogen het Glazen Huis in. foto ruben oreel Elodie Kint Breda Hij vindt het vooral heel erg gezel lig. Jasper Riemens (23) uit Ter- neuzen heeft sinds de opening op zondagavond nog maar één avond overgeslagen. „Er hangt zó'n goede sfeer in de stad." Als voor zitter van studentenvereniging Maximus, heeft hij - met andere verenigingen - een gala en een feest gehouden. Daarmee hebben ze 2.625 euro opgehaald. Shea-Lynn Croes (21) uit Goes is ook al meerdere keren na school gaan kijken. „Dat is meestal over dag en dan is het niet zo'n feest als 's avonds, maar ik vind het ook heel leuk om te zien hoe de dj's 24 uur per dag radio maken. Ik stu deer communicatie en ben toeval lig bezig met een onderzoek voor 3fm, dat maakt het voor mij extra interessant." Hij noemt zichzelf 'een échte 3fm- luisteraar' en die titel maakt Leroy Mijnsbergen (19) uit Goes helemaal waar. Hij reisde de dj's in het glazen huis de afgelopen drie jaar al ach terna. Nu ze in Breda zijn neerge streken, waar hij studeert, kan de Goesenaar zijn geluk niet op. „Ik ben er deze week al drie keer naar gaan kijken", zegt hij. „Het is leuk om de dj's in het echt te zien." AXEL De politie heeft zeven mensen gearresteerd voor de plofkraak op een pinautomaat in Axel afgelopen zomer. De criminelen worden daarnaast verdacht van tientallen andere plofkraken in Nederland. De plofkraak in Hulst, die begin juli plaatsvond in de Albert Heijn aan het Stationsplein, kan op dit moment nog niet gelinkt worden aan de criminelen. VLISSINGEN Een 27-jarige man uit Vlissingen is woens dagmiddag aangehouden nadat er drugs in zijn auto waren gevonden. Dat ge beurde rond 15.15 uur bij de Nieuwe Vlissingseweg. Agenten zagen de man meer dere verkeersovertredingen maken en spraken hem daarop aan. Daarbij zagen zij een joint in de auto liggen. Ook had de bestuurder hen nep bij zich. Na doorzoeking van de auto werd eveneens heroïne gevonden. De man is overgebracht naar Torentijd, waar hij gehoord wordt. SAS VAN GENT De man die woensdagavond met zijn auto in het kanaal bij Sas van Gent reed, is in het zie kenhuis overleden. Het gaat om een 26-jarige Belg uit Herentals. De man reed woensdag om 18.50 uur met zijn auto door de vangrail het water in bij de kruising Zand straat/Westkade. Rond 19.20 uur werd de man uit het water gehaald en met spoed naar het ziekenhuis in Gent gebracht, waar hij woensdagavond laat over leed. MIDDELBURG De 24-jarige Middelburger die op 9 de cember is aangehouden wegens het vernielen van verschillende ruiten van panden in de Sint Janstraat in Middelburg heeft een bekentenis afgelegd. In de avond van 7 decem ber werden in de Sint Jan straat verschillende ruiten uit panden geblazen door vuurwerk. De politie vond in de woning van de 24-jarige Middelburger onder meer 18 kilogram vuurwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37