Nog geen vreugdevuren in Yerseke en Oostdijk 4 SERIOUS REQUEST ACTIES IN ZEELANDA EEeIB trtuÈSS Een schooldag in Oostburgvan dertig uur voor het goede doel. 4 leden Volkshuisvestingsraad Zuidwest I morren een 'schooldag' van ruim dertig uur. Ze doen het vrijwillig, voor Serious Re quest. De energie zin dertdoorde gangen men eerlingen van Het Zwin College in Oost burg maken .zonder van de middelbare school. Met rode wangen van inspanning lo pen leerlingen af en aan naar de aula, het epicentrum van de actie Zwin Request. Met de actie wordt sinds gisteravond tot deze ochtend geld opgehaald wordt voor grote broer Serious Request. Het middelpunt is een écht gla zen huis. Leerlingen Hovik Hovhannisyan (20) uit Oost burg, Gijs Bravenboer (17) uit Sint Margriete en Martijn de Heij (27) uit Oostburg laten zich 24 uur lang op sluiten om radio te maken en geld in te zamelen met verzoeknum mers. Ook hebben ze besloten om niets te eten. „Dat doen ze bij 3FM ook", vindt het drietal. „We willen het pu bliek erbij be trekken", zegt Martijn. „We moeten niet te gen elkaar praten maar tegen de &ER/#üS ü>J iPtUESTj sen", vult Hovik aan. Op de klan ken van AC/DC's Thunderstruck worden ze onthaald door mede leerlingen. Springend en klap pend zwepen ze iedereen in de aula op, voordat wethouder Jack Werkman van de gemeente Sluis hen opsluit. De sfeer zit er direct in, Gijs kondigt de eerste plaat aan. Starboy van The Weeknd. Een nummer aanvragen kost minimaal een euro. Hovik: „Hoe hoger het bedrag, hoe eerder we het nummer draaien." De dj's intervie wen ook gasten, er zijn live- optre dens, je kunt hen een what- sappje stu ren en er is een live- stream via YouTube. Der tig leerlingen en docenten leiden alles in banen, er is een heus media- centrum in de aula opgebouwd. De dj's en hun crew zijn lang niet de enigen die 24 uur lang in touw zijn, iedereen doet iets. Om tien uur 's avonds houden 175 leerlingen een volleybalmarathon in sport complex de Eenhoorn, die tot tien uur deze ochtend duurt. Leerlingen We moeten niet tegen elkaar praten maar tegen de mensen verkopen vanaf zes uur 's middags oliebollen, wafels en ze bakken óók nog de hele nacht door. „Ik heb een schooldag van dertig uur", zegt oliebolbakker Kylian (16). Ook wordt een veiling gehouden met items zoals een gesigneerd kook boek van de Kromme Watergang, een klusjesman aan huis voor twee uur en kunstwerken van basisscho len OBS Breskens en Schuttershoek IJzendijke. Als alle bezoekers weg zijn, houden tweedeklassers een slaapfeestje. „De hele school staat op z'n kop", zegt directeur Frank Neefs met een glimlach. daar zijn we thuis Als verder niemand zich meer op korte termijn bij de gemeente Reimerswaal meldt met een goed doordacht plan, is er in de nieuw jaarsnacht alleen in het centrum van Krabbendijke een vreugde vuur. Voor de rest van de gemeente blijft het verbod op openbare vuur onverkort van kracht. Ook wordt het eerder afgekondigde alcohol verbod voor het centrum van Krabbendijke niet ingetrokken. Dat gaat dinsdag al in, maar zal waarschijnlijk rond middernacht worden opgeheven. Burgemeester Zoon overlegt nog met de werk groep die het vreugdevuur wil or ganiseren. De exacte voorwaarden en details worden pas na de kerst dagen bekendgemaakt. Dinsdag besloot Zoon, na una nieme steun van de gemeente raad, het vreugdevuur in Krab bendijke onder strikte voorwaar den toe te staan. Verschillende raadsleden vroe gen zich af of ook in Yerseke en Oostdijk weer net als voorgaande jaren een vreugdevuur wordt af gestoken. Zoon liet weten dat dat alleen kan wanneer inwoners met een voorstel komen. Tot op heden heeft echter niemand daarvoor opgeworpen. vrijdag 23 december 2016 PC Zwin Request zet school op zijn kop Sophie Stockman Oostburg De drie dj's zijn op weg naar het glazen huis in Het Zwin Col lege. FOTO. S RONALD DEN DEKKER - Hovik Hovhannisya, dj M Gijs Bravenboer (I), Martijn de Heij (m) en Hovik Hovhannisyan (r) laten zich 24 uur lang opsluiten. Stadlander is een woningcorporatie met ca.15.000 woningen in bezit. Stadlander wil een maatschappelijk betrokken corporatie zijn die haar huurders, huurdersorganisaties en de lokale overheden als haar meest waardevolle en belangrijke belanghouders ziet. Stadlander wil deze belanghouders invloed geven op het strategisch beleid en op de inzet van haar maatschappelijk vermogen. Door het instellen van een Volkshuisvestingsraad Zuidwest wil Stadlander de kwaliteit van haar langetermijnbeleid en haar relatie met de genoemde belanghouders verder versterken. Er is al een voorzitter voor de Volkshuisvestingsraad Zuidwest benoemd. Stadlander zoekt nog 4 leden voor deze Volkshuisvestingsraad Zuidwest. Voor meer informatie, kijk op www.stadlander.nl of www. gerrichhauzen. com/vacature/Stadlander Volkshuisvestingsraad Zuidwest Acquisitie wordt niet op prijs gesteld Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36