Ritzege Gesink smaakt naar meer 30 IE HIGHLIGHTS VAN DEZE WEEK ZIGGO SPORT Van der Schaft bondscoach dressuurploeg Nee, het is geen overblijfsel van het Lotto-jumbo-shirt van vorig jaar. Lars Boom is komend sei zoen de enige die rijdt met het rood-wit-blauwe kraagje op de nieuwe geel-zwarte outfit. Een aandenken aan zijn Nederlandse kampioenschap op de weg van 2008. „De afgelopen twee jaar heb ik ze niet gedragen, maar ik ben er trots op dat ik dat kraagje weer heb." Wie wil, legt het uit als symbo liek. Na twee jaar bij het vreemde lingenlegioen van Astana is Boom (30) volgend jaar terug in Neder landse dienst. Enigszins gekrenkt. Want hij kwam dit voorjaar niet verder dan een elfde plek in de Ronde van Vlaanderen en moest ziek afstappen in Parijs-Roubaix. Het kwam hem op kritiek te staan vanuit de Kazachse ploeg. „Ze zeiden dat het ontbrak aan inzet. Maar kijk, na vier lekke ban den werd ik toch nog elfde in de Ronde van Vlaanderen. Ik had ook de handdoek kunnen gooien. En voor Parijs-Roubaix werd ik ziek, verder rijden had geen zin. Dat is voor mij de mooiste koers in het voorjaar. Die dag afstappen deed mij al heel veel pijn. Als de ploeg dan zegt dat het ontbreekt aan inzet, doet dat nog meer pijn." Boom, na zijn overwinning in de kasseienetappe van de Tour de France van 2014 door Astana ge haald als grote aanwinst met bijbe horend salaris, daalde snel in de pikorde bij de ploeg van Alexan- AMBITIES der Vinokoerov. Zo werd hij het af gelopen jaar gepasseerd voor alle grote ronden. „Ik wilde de Vuelta rijden als voorbereiding op de Ene- co Tour, om die te winnen." De ploegleiding besliste anders en zodoende wist Boom wat hem te doen stond. „Het was al vrij snel duidelijk dat Vinokoerov niet om de tafel wilde om over een contract te praten." Goed gesprek Wat volgde was een telefoontje en een goed gesprek, waarna zijn overgang naar Lotto-Lumbo vrij snel was beklonken. „Het voelt als thuiskomen", zegt hij. Al is er in twee jaar tijd veel veranderd. Hoe veel renners er nog over zijn van toen? „Tien", schat de Brabander. Het zijn er acht. Maar in zijn optiek staat het vlaggenschip van het Nederlandse wielrennen er beter voor dan toen hij vertrok. „Het materiaal is be ter, de begeleiding is beter. Als je naar de top twintig in tijdritten kijkt, zie je dat er vier of vijf jon gens van deze ploeg bij zitten. Dat zegt dat die jongens heel goed zijn, maar ook dat de fiets een stuk beter is geworden." In voorbereiding op het nieuwe seizoen is Boom - net als vorig jaar - teruggekeerd in de cross. Hij reed drie veldritten in Spanje, start tweede kerstdag in de wereld bekerwedstrijd Heusden-Zolder en hoopt op deelname aan het WK in januari. Al heeft hij niet de illusie dat hij Mathieu van der Poel en Wout Van Aert kan bijbe nen. „De klasse spat ervan af bij die twee. Ik denk niet dat ik in de buurt kom. Ik rijd deze crossen ook met de blik op het voorjaar." Want dan hoopt Boom zijn oude droom te verwezenlijken. Winst in een klassieker. Bij zijn 'nieuwe' ploeg. POWERED BY GRATIS VOOR ALLE ZIGGO KLANTEN vrijdag 23 december 2016 Boom hoopt bij 'nieuwe' ploeg oude droom te verwezenlijken Na twee jaar in Kazachse dienst is Lars Boom terug bij zijn oude ploeg, die nu Lotto-Jumbo heet. De 30-jarige wielrenner jaagt nog altijd op zijn eerste klassie- kerzege. Daan Hakkenberg Rijswijk Lars Boom zag Lotto-Jumbo afgelopen twee jaar groeien. „Het materiaal is beter, de begeleiding is beter geworden." fotoanp RIJSWIJK Zijn rit zege in de afgelo pen Vuelta smaakt naar meer, dus neemt Robert Gesink (foto) voor aanko mend jaar af scheid van zijn klasse- mentsambitie in een grote ronde. In de Tour de France krijgt hij een vrije rol. „Een etappe winnen in de Tour zou mijn carrière nog meer glans geven", zegt de 30-jarige Varssevel- der, die zijn seizoen half januari in Australië be gint met de Tour Down Under. Daarnaast aast Lotto- Jumbo met Nederlands kampioen Dylan Groene- wegen (23) en zijn sprint- trein op nog meer dag succes in de Tour. Het maakt dat Steven Kruijs- wijk is aangewezen als enige klassementsman van Lotto-Jumbo in de grote ronden. Net als af gelopen jaar heeft de 29-jarige Nuenenaar de Giro en de Vuelta in zijn programma opgenomen. Juventus was ook afgelopen seizoen in Italië oppermachtig en won zowel de lands titel als de beker. AC Milan verloor de Cop- pa Italia-finale van Juve, maar mag daarom alsnog aantreden tegen De Oude Dame in de strijd om de Super Coppa Italia. De topclubs zijn wel even onderweg, want het duel vindt dit keer plaats in Qatar. Is het kerstdiner achter de rug? Buik dan lekker uit op de bank en geniet bij Ziggo Sport van NBA-spektakel op Eerste Kerst dag! Om 20.30 uur ontvangt kampioen Cleveland Cavaliers verliezend finalist Golden State Warriors en aansluitend om 23.00 uur zie je de heerlijke clash tussen San Antonio Spurs en Chicago Bulls. Ook op Tweede Kerstdag is het volop genie ten bij Ziggo Sport. Traditiegetrouw wordt er in de Engelse Premier League gevoet bald op Boxing Day en kijk je om 16.00 uur live naar Arsenal tegen West Bromwich Albion. Ook zie je rechtstreeks Watford - Crystal Palace (13.30 uur) en Huil City versus Manchester City (18.15 uur). Liverpool is inmiddels opgeklommen naar de tweede plek in de Premier League. De ploeg van Jürgen Klopp moet van Stoke City winnen, aangezien het gat met koplo per Chelsea zes punten bedraagt. Kunnen The Reds in het spoor blijven van The Blues en wellicht dit seizoen na 27 jaar eindelijk weer eens de landstitel grijpen? ERMELO Rien van der Schaft wordt de nieuwe bondscoach van de Neder landse dressuurruiters. De 62-jarige coach uit het Gel derse Wenum-Wiesel volgt Johan Rockx op, die tijdens de Olympische Spelen van Rio de functie bekleedde als vervanger van de des tijds zieke en inmiddels overleden Wim Ernes. Van der Schaft was ook zelf dressuurruiter en maakte van 1979 tot en met 1983 deel uit van de Nederlandse equipe. De hippische sport bond KNHS verlengde te vens het contract met Rob Ehrens. Hij is ook de komen de twee jaar bondscoach van de springruiters. LIVERPOOL - STOKE CITY Dinsdag 27 dec. 18.15u Vrijdag 23 dec. 17.30u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30