Eredivisie rond kerst op agenda 28 De discussie over het speelschema in de Premier League rond de feestdagen laait weer op, maar het rumoer gaat net zo snel weer liggen. Komende twee weken is er bijna elke dag WINTERSTOP Kort Ziyech mag nog hopen Hakim Ziyech (foto) mag weer een sprankje hoop koesteren op deelname aan de Afrika Cup. Enkele uren nadat de Marokkaanse bondscoach Hervé Renard een voorselectie had gepresenteerd zónder de spelmaker van Ajax, bleek dat zijn concurrent Younes Bel- handa (Olympique Nice) door een gebroken teen vier tot zes weken aan de kant staat. WB-finale niet in Rusland De internationale schaatsunie ISU heeft be sloten de finale van de wereldbeker lange- baan weg te halen uit het Russische Tsjelja- binsk. Aanleiding is het recente rapport van het WADA over massaal dopegebruik in Rusland. Het besluit is ook genomen op advies van het IOC, dat alle mondiale bon den heeft opgedragen geen grote sporteve nementen in Rusland te organiseren. Assaidi naar FC Twente Oussama Assaidi (foto) vervolgt zijn loop baan bij FC Twente. Als de 28-jarige buiten speler vandaag de medische keuring door staat, tekent hij voor anderhalfjaar. Assaidi liet vorige maand zijn contract ontbinden bij A-Ahli in Dubai, waardoor hij transfer vrij is. De Marokkaans international speelde eerder bij FC Omniworld, De Graafschap, sc Heerenveen, Liverpool en Stoke City. UITSLAGEN WK hockey Volleybal Oranje Het ruikt naar zweet in het kleine, bloed hete perszaaltje van Goodison Park. Tien tallen journalisten staan er maandag dicht op elkaar gepakt, letterlijk tegen de muren aan gedrukt. Het klassieke stadion aan Goodison Road, Liverpool, is nu eenmaal van ver vóór de massa le mediahype in het voetbal. Achter in de zaal blaast Jürgen Klopp zichzelf de wangen vol lucht en schudt daarna zijn beken de blije hoofd. „Wat een tempo!", zo verbaast de manager van Liver pool zich, lachend, kort na de 0-1 overwinning op het Everton van Ronald Koeman, in de zo beladen Merseyside-derby. „Wat een inten siteit. Wat een duels!" Goed of oogstrelend voetbal is zeldzaam, maar Klopp kan er niet over uit hoe zwaar, vurig en mee slepend het allemaal is geweest. „Deze wedstrijden zijn zó moei lijk", zegt de Liverpool-manager. „Elke wedstrijd in deze competi tie is zwaar. Hard. Compromis loos. De wedstrijd tegen Stoke Ci ty straks: ook heel moeilijk. Daar na Manchester City thuis, Sunder land uit. Of was het andersom? Sorry, ik ben het even kwijt." Tureluurs Klopp acteert zijn verwarring met een knipoog, maar je zou er haast tureluurs van worden, van het speelschema in de komende pak weg twee weken in Engeland. Van- afkomende maandag, Boxing Day, gaat het los. Elke dag is er wel een wedstrijd, tot en met woensdag 4 januari, ook op oud- én nieuwjaarsdag. Veel clubs heb ben maar twee dagen tussen hun wedstrijden, volgens inspannings fysioloog Raymond Verheijen een doodzonde, maar in Engeland nau welijks een serieus discussiethe ma. Althans: de discussie leidt ner gens toe. Elk jaar is er wel een manager die er vraagtekens bij zet, ook Klopp doet dat nadrukkelijk, maar meestal sterft dat geluid vanzelf weer weg. „Want het is een hart stikke mooie traditie", zeggen de trainers in koor, om de hoon voor te zijn. Want die voetballers van ze, klinkt het dan, die verdienen toch genoeg? Hun clubs hebben toch niet voor niets selecties van een mannetje of 30? Nou dan. Of Louis van Gaal er nu over mopperde, of Arsène Wenger, of zelfs een Engelsman als Sam Allar- dyce, het veranderde allemaal wei nig. Dit seizoen wordt er alleen op 29 december niet gespeeld op het hoogste Engelse niveau, maar voor de echte liefhebber: die dag kun je altijd nog naar Aston Villa tegen Leeds United gaan kijken. Twee grote clubs in het Cham pionship, de tweede divisie. „Je ontkomt er niet aan om de oudere spelers in die periode soms rust te geven", zegt Ronald Koeman. „Onze spelers zijn topfit, dat blijkt ook wel uit de manier waarop wij spelen. Maar rond de feestdagen wordt de druk op spe- T rvrn, vrijdag 23 december 2016 VOETBAL SCHAATSEN VOETBAL NAC Breda neemt Marinus Dijkhuizen per direct ontslagen. De trainer kreeg te horen dat zijn aflopende contract niet zou worden verlengd. Daarop hebben beide partijen be sloten de samenwerking nu al te stoppen. Voetballer Ryan Babel vertrekt na een half seizoen alweer bij Deportivo La Coruna. „Van wege omstandigheden binnen mijn familie moet ik ingaan op een andere aanbieding", zegt de 30-jarige aanvaller. Bournemouth mag Nathan Aké op tweede kerstdag niet opstellen tegen Chelsea, waar hij onder contract staat. Die afspraak is opge nomen in de huurovereenkomst. VOETBAL België. AA Gent - Anderlecht 2-3. Italië. AS Roma - Chievo 3-1, Fiorentina - Napoli 3-3, Sampdoria - Udinese 0-0, Torino - Genoa 1-0, Cag- liari - Sassuolo 4-3, Palermo - Pescara 1-1. Juventus 17-42 Chievo 18-25 AS Roma 18-38 Genoa 18-23 Napoli 18-35 Sampdoria 18-23 Lazio 18-34 Cagliari 18-23 AC Milan 17-33 Bologna 17-20 Atalanta 18-32 Sassuolo 18-17 Internazionale 18-30 Empoli 18-14 T orino 18-28 Palermo 18-10 Fiorentina 18-27 Crotone 17-9 Udinese 18-25 Pescara 18-9 Het WK hockey telt vanaf 2018 zestien deelne mende teams, vier meer dan de afgelopen edi ties. De landen zijn verdeeld over vier groe pen van vier. De wedstrijden duren vier keer vijftien minuten. In het Haagse Zuiderpark zijn in juni twee vol leybalevenemen ten tegelijkertijd. De beachvolley- ballers spelen buiten een toer nooi uit de World Tour, de zaalvol- leyballers binnen drie duels in de World League. Het Nederlands voetbalelftal sluit het jaar af als nummer 22 van de wereld ranglijst. De ploeg van bonds coach Danny Blind bereikte in augustus een his torisch diepte punt met een 26ste positie. Gekkenwerk in Sjoerd Mossou Liverpool ZEIST Waar in Engeland en België volop wordt gevoet bald, ligt de eredivisie stil. „Onbegrijpelijk", vindt Chris Woerts, voormalig directeur Eredivisie CV. „In Nederland zijn we er heel goed in om de deuren dicht te gooien als juist iedereen naar bui ten wil. Kijk naar het succes in de Premier League. Het spreekt het publiek enorm aan." Woerts was er enkele jaren geleden mede verantwoor delijk voor dat er tussen 2005 en 2008 wel werd ge voetbald op de Nederlandse velden. Onder de clubs be stond er toen nog draagvlak voor. Iets wat nu niet het ge val is. Volgende maand gaat de KNVB met clubs, trainers en spelers rond de tafel om onder meer te kijken naar een uitgestelde winterstop. „We staan open voor verbe tering en voetbal rond kerst is een onderdeel van de ge sprekken", bevestigt KNVB- voorlichter Koen Adriaanse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28