Rob niet achter geraniums r 22 VINCENT LUISTERT RADIO Epke Zonderland viert Kerstmis dit jaar anders dan normaal. De turner speelt namelijk een rol in RTL's Christmas Show. „Ik speel Tuymeiaar, maar laten we dat niet te letterlijk nemen", lacht de Fries. Tijn kwam precies op tijd. Opeens viel alles op zijn plaats. Daar stond hij, in het Glazen Huis, mannetje van zes, ongeneeslijk ziek. Hij weet zeker dat dit zijn laatste kerst wordt. Nagels lakken van men sen, voor geld, dat leek hem een goed idee. Het moest 100 euro opleveren, dan waren hij en zijn vader al heel tevreden. Hij wilde, ver telde zijn vader, iets doen voor kinderen die nog eerder zijn doodgegaan dan Tijn zelf, voor kinderen die geen zes hebben mogen worden. Nagels lakken, dat kon Tijn al, dat had hij al bij een vriendinnetje gedaan. hij gaat het Glazen Huis redden. Tijn, de kerstsneeuwvlok die een enorme digitale sneeuwbal werd. Hij kon natuurlijk onmo gelijk de nagels van heel Nederland lakken, dus er kwam een lakchallenge, zoals vorig jaar de Ice Bucket Challenge, die ik overigens destijds heb afgeslagen; ik heb zonder ijs ge doneerd, dat leek me veel comfortabeler. Twitter ontplofte. Iedereen daagde elkaar uit. Lak je nagels, maak een foto en doneer. Je mag ook niet lakken, maar dan moet je tien keer zoveel doneren. De 100 euro werd 1,2,3,4,5,6, gistermiddag al 7 ton. Heel Holland Lakt, zelfs Geert Wil- ders, de man die lak heeft aan de rechtstaat, lakte. Hij twitterde geen walgelijke foto van Merkel met bloed aan haar handen, nee, we zagen Wilders' eigen, schone, gelakte han den. Wat een gebaar van iemand die tegen ontwikkelingshulp is. Maar hoe weet Wil ders zeker dat de kinderen die van zijn geld in leven worden gehouden niet uitgroeien tot terroristen die naar Nederland afreizen? Hè nee, dat is geen gezellige kerstgedachte. hij gaf de inkomsten van het Glazen Huis de broodnodige boost. Die vielen namelijk erg tegen. Ze hadden zelfs Giel Beelen al gebeld, of hij de helft van zijn salaris van dit jaar wilde doneren, tweeënhalve ton maar, dat zou al flink wat lucht geven. Dat is gelukkig nu niet meer nodig, dankzij Tijn, Wilders, Jesse Klaver, DJ Hardwell, Marco Borsato, dankzij al die prominenten en dankzij het gehele Nederlandse volk. Ik heb mijn eigen nagels maar niet gelakt, dat geeft zo'n rot zooi, ik doneer liever gewoon. Quote van de dag Vlekken in mijn nqk en zweet op mijn'; rug bij het spelen^ van dat liedje 1 -IR», i'A\. N Depp eist geld van ex Jett Rebel, Douwe Bob sluiten 3FM-actie De Ziggo Dome. Ja, die was al even bekend bij Epke Zonder land. De Fries stond zeifin de zaal bij concerten van de Black Keys, Red Hot Chili Peppers en Rihanna. „En toen was het ge luid ook goed. Ik reken erop dat dat nu ook zo is", grijnst de tur ner. 'Nu' is vanavond, morgen en tweede kerstdag als Epke Zon derland zelf op het podium van de Ziggo Dome staat, of beter ge zegd: hangt. De 30-jarige atleet speelt namelijk een rol in RTL's Christmas Show, samen met on der anderen Karin Bloemen, Carlo Boszhard, Nicolette van Dam en Jamai. „Naarmate het dichterbij komt, wordt het steeds spannender, maar ik ga niet zingen of acteren, hoor", haast hij zich te zeggen. „Ik richt me voornamelijk op datgene wat ik goed kan." Een turnact dus. „Maar dan net even anders dan normaal." Epke Zonderland was meteen te porren voor een optreden in de kerstshow. Het paste ook in zijn programma. Na zijn val tijdens de Olympische Spelen in Rio de Janeiro afgelopen zomer, waar- Vaste kijkers van Robs Grote Tuinverbouwing konden er niet omheen: Rob Verlinden (66) verschijnt al enige tijd trillend in beeld. Op social media ontstond onder kijkers de vrees dat hij zou lijden aan de ziekte van Parkin son. Rob kan de bezorgde tv-kij- kers geruststellen: zo erg is het niet. „Die trillende hand heb ik zo'n twee jaar geleden overge houden aan een verwaarloosde longontsteking. Ik voelde me al weken niet top, maar dacht: 'niet zeuren, hup, een paracetamolle- tje erin en doorgaan'. Op den duur hielp zelfs tramodol, een pijnstiller op morfinebasis, niet meer. In mijn long had zich een vochtbal gevormd die was gaan drukken tegen de bovenzijde waar veel zenuwen samenko men." Pitbull Het gevolg is een permanent be schadigde zenuw die de spieren in zijn arm aantast. „Maar daar wil ik verder niet zielig over doen, het had veel erger afkun nen lopen. Ik heb geen pijn en doe alles weer." Die uitspraak bewijst waarom zijn medewerkers Rob liefko- zend de pitbull noemen: zijn drive en doorzettingsvermogen zijn befaamd. Elke dag gaat de wekker om 5.00 uur en hij ver telt nog net zo aanstekelijk over alles wat groen is als dertig jaar geleden bij z'n tv-debuut in Avro's Servicesalon. „Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt, het geeft me energie. Komend weekend wordt de 250ste Robs Grote Tuin verbouwing uitgezonden en elke week voel ik weer diezelfde spanning als we het eindresul taat onthullen." Van een stap terugdoen wil Ver linden dus niets weten, hij doet hooguit een stapje opzij. Rob stoomt zijn rechterhand Ivo Put man al klaar voor het tv-vak en ook de bijdrages van interieur- styliste Jorna en kok Jeremy groeien: „Ik verplaats mezelf meer en meer naar de achter grond... Dat is voor zo'n control freak als ik best lastig. Maar het hoort erbij en ik blijf achter de schermen de lijnen uitzetten, meedenken en m'n kennis de len. Het is een bijzondere ge dachte dat ik nu werk met men sen die via de tv met mij zijn op gegroeid. En na al die tijd mag ik nog steeds doen wat ik 't liefst doe: het plezier dat de groene le vensstijl biedt, delen met ande ren. Geraniums zijn mooie plan ten, maar voorlopig verdwijn ik er nog niet achter." Meteen toen ik Tijn hoorde wist ik het al, Tijn kwam als een geschenk uit de aarde, Reageren? vincent@persgroep.nl —Inmiddels gaat het JE weer, maar Hans de Booij vertelt in Nieuwe w Re vu dat hij Annabel jarenlang niet kon spelepi/ vrijdag 23 december 2016 SHOW Het juridische gevecht tussen Johnny Depp en Amber Heard gaat verder. In een nieuwe rechtszaak eist Depp dat zijn ex-vrouw 100.000 dollar bijdraagt aan zijn advocaten- kosten van 1 miljoen dollar. Epke viert kerst in hogere sferen MUZIEK Jett Rebel, Rondé, Douwe Bob, HAEVN en Frenna Jonna Fraser vieren morgenavond in Breda het slot van Serious Re quest. Ook Lucas Hamming staat op het po dium wanneer de twee dj's het Glazen Huis verlaten. Dennis Jansen Amsterdam Rob Verlinden viert dit jaar zijn dertigjarig jubileum op televi sie en denkt nog lang niet aan stoppen. Wel heeft 's lands po pulairste tv-tuinier geleerd beter naar zijn lichaam te luis teren. Jef Willemsen Rob Verlinden heeft z'n laatste tuin nog lang niet verbouwd. FOTO ANP KIPPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22