Belastingdienst aast op openstaande schulden Hosternokke Bertie wint! Kerststress Hoe doe je op die ene zaterdag al je bood schappen? In Binnen Buiten De Belastingdienst heeft nog zon 20 miljard euro tegoed. Van ruim 6 miljard euro is de fiscus niet zeker of het bedrag tijdig dan wel ooit binnenkomt. Walcheren Anne Bouwman Dijana Krasic Kaira Bakker Deze Scalda-studentes hebben een gedeelde wens: het mbo afmaken en doorstromen naar het hbo. „En dun zijn en gelukkig worden natuurlijk", lacht Kaira. Wat wenst de Zeeuw voor 2017? Kerststal staat nog steeds als een huis Uit gegevens die deze krant heeft verkregen met een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur blijkt dat van alle vorderingen 4,6 miljard euro stamt uit 2011 of eerder. Oppositiepartijen SP en CDA spre ken van 'schrikbarende aantallen met erg grote totaalbedragen'. De Algemene Vereniging van Belas tingdeurwaarders en belastingin vorderaars (AVB) vreest dat steeds meer aanslagen onbetaald zullen blijven nu de Belastingdienst in krimpt. Na de reorganisatie in 2020 zijn nog circa 170 van de 315 belas tingdeurwaarders over. Voorzitter Mario Hoogendoorn: „Straks heb ben we echt een capaciteitspro bleem." Op 1 november van dit jaar stonden in totaal 6,4 miljoen bur gers en bedrijven in het krijt bij de Belastingdienst. Samen zijn zij nog 19,407 miljard euro schuldig. Het hoogste bedrag dat een belasting plichtige schuldig is is 150 miljoen euro, het laagste is 25 eurocent. Bijna 70 procent van het geld denkt de fiscus zonder problemen te kunnen incasseren. Problematischer verloopt de inning van de resterende 30 procent, die goed is voor ruim 6 miljard. Om daarvan zo'n 3,3 miljard euro op te kunnen halen zijn dwangmiddelen ingezet, zoals een beslaglegging of een vordering van het loon. Nog eens 1,36 miljard euro moet komen van 910.000 belasting plichtigen bij wie op dit moment niets te halen valt. Deze categorie krijgt te maken met 'dynamisch monitoren', waarbij het de bedoe ling is dat de fiscus alsnog actief tot inning overgaat als er opeens toch geld blijkt te zijn, bijvoorbeeld dankzij een erfenis. Volgens Hoo gendoorn is dit instrument 'veel te passief en niet actueel', waardoor te veel schuldenaren de dans ontsprin gen. De fiscus denkt helemaal te kunnen fluiten naar zo'n 1,5 miljard euro aan openstaande vorderingen, omdat belastingplichtigen failliet zijn of in de schuldsanering zitten. RENESSE 'Boerin' Bertie Steur heeft gisteren de finale van het televisieprogramma Expeditie Robinson gewonnen. De 42-ja- rige Zeeuwse werd als eerste in Robinson weggestemd en ver bleef 28 dagen op afVallerseiland. Naar eigen zeggen was ze daar niet rouwig om (al verveelde ze zich wel), omdat ze zo het ge konkel tussen de overige deelne mers op het hoofdeiland niet meemaakte. Met afvaller JayJay Boske bouwde ze een speciale band op. Bertie knokte zich vanaf het afvallerseiland terug tot in de eindstrijd waar ze het opnam tegen rapper Dio en Tho mas Dekker. Dekker viel halver wege af en in het laatste spel wist Bertie als eerste drie doelen te raken met een katapult. Nieuwsmedia Rilland Wissenkerke Wemeldinge Zeeuwse wensen y k.k^v. P7 Fiscus mist miljarden Laurens Kok Carla van der Wal Den Haag vrijdag 23 december 2016 Zachte kerstdagen 7°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1