Jjjfjp ïii Vi iiïiijfe R SU11' i» A 'tk.} Super Luc brengt vader en zoon Van de Velde titel 16 ZE RIA W moet op zoek naar een nieuwe trainer RIA Wen trainer Patrick Verhoosel gaan per direct uit elkaar. De coach spreekt van 'kliekjesvorming' en een gebrek aan respect. Hf f Het bestuur van voetbalclub RIA W heeft zijn trainer Patrick Verhoosel ontslagen. De beslissing werd dins dag genomen na een stemming on der de selectie, die in het nadeel van Verhoosel uitpakte. Een kleine meerderheid stemde zijn trainer weg. Vorige week vrijdag was er al een gesprek geweest met het be stuur, waaruit Verhoosel zelf al zijn conclusie had getrokken. „Ook al was de stemming in mijn voordeel geweest, dan was ik toch niet doorgegaan. De sfeer is al lan ger verziekt. Ik ben eerlijk gezegd opgelucht." RIA-voorzitter Ber- trand Vael zegt dat het gesprek met Verhoosel goed was, maar dat de stemming uiteindelijk de doorslag gaf. Volgens de 62-jarige oud-prof voetballer van Club Brugge en Be- veren zijn Gert-Jan Vael (zoon van de voorzitter) en Tommy de Smet, jongens die opgroeiden bij de club uit Westdorpe, de spelers die de stemming negatief hebben beïn vloed. Zij hadden de rest op sleep touw moeten nemen, maar ze heb ben juist voor kliekjesvorming bin nen de groep gezorgd. Het zijn deze spelers, die samen met doelman Mike Danschutter zijn overgeble ven van vorig seizoen." De voorzit ter herkent dat beeld niet. „We staan als bestuur daar verder vanaf. Dit is meer iets voor de technische commissie." Verhoosel had de indruk dat het bestuur wilde dat Vael of De Smet de aanvoerdersband zou krijgen. Dat wordt door de voorzitter ont kend. Verhoosel: „Ik heb mijn kee per aanvoerder gemaakt, omdat Gert-Jan en Tommy in de voorbe reiding respectievelijk drie en vijf weken op vakantie waren. We had den al vier wedstrijden gespeeld toen ze bij de selectie kwamen." Verhoosel vond dat de afspraken in de voorbereiding op bepaalde wedstrijden niet werden nageko men. „Ik kon niet veel doen, omdat ik de luxe niet had om spelers te vervangen. Ik had maar vier verde digers, waartoe De Smet en Vael be horen." De breuk zat er langer aan te ko men, maar de Westdorpenaar ge looft niet dat het met de (slechte) resultaten heeft te maken. Bertrand Vael: „Nee, dat niet. We haddenwel Ze hadden de rest op sleeptouw moeten nemen, maar zorgden voor kliekjesvorming een andere doelstelling, maar nu moeten we voor behoud gaan." RIA staat op de voorlaatste plaats in de vierde klasse van het zondagvoet bal. Ook de trainingsopkomst was goed. Verhoosel ergerde zich wel aan de (te) slappe inzet in de laatste belangrijke wedstrijd tegen Sluiskil (4-0-nederlaag). Negatief „Dat was een belangrijk duel voor ons, omdat we bij winst dichter bij onze concurrenten hadden kunnen komen. De Smet vond dat ik altijd negatief was, omdat ik kritiek gaf als we slecht speelden. We stonden bij de rust met 3-0 achter Sluiskil. Tijdens de rust heb ik bewust niets gezegd en ben ik in de dug-out gaan zitten." Verhoosel volgde vorig seizoen in maart Fonnie Verstraeten op. Er volgde de onvermijdelijke degrada tie uit de derde klasse. „Misschien ben ik een andere trainer. Ik had als voetballer veel werkkracht en spe linzicht. Anders had ik niet op zo'n hoog niveau kunnen voetballen. Ik miste ook het respect. Er zijn spe lers die het jammer vinden dat ik stop, omdat ze vinden dat ze van mij hebben geleerd." Het bestuur van RIA moet op zoek naar een opvolger. „We zoe ken eerst de oplossing binnen de club. Er komen ook drie Belgische versterkingen bij, want we willen graag in de vierde klasse blijven. Deze selectie met veel eigen jongen moeten we bij elkaar houden", be sluit de voorzitter. De afstanden van die wedstrijden variëren van achthonderd- tot meer dan duizend kilometer. Er wordt gevlogen vanuit plaatsen in Zuid Frankrijk. De duiven worden s'morgens vroeg losgelaten en overbruggen die afstanden in prin cipe in een dag, waarbij ze tien tot soms veertien uren moeten vlie gen. Werk voor specialisten dus. Aan die ZLU-vluchten zijn uiter aard een aantal kampioenschappen verbonden. Zo is er een kampioen schap voor de duif die het hoogste aantal punten behaalt. Daarvoor tellen alle vluchten van het ZLU- programma. Nu is het in de praktijk zo dat een duif per seizoen door de meeste spelers op slechts drie van deze vluchten wordt ingezet. Ook Super Luc werd op drie wed strijden ingezet. Dat begon na wat trainingsvluchten op de vlucht vanuit Pau. Daarop won hij de 74e prijs Nationaal in een deelnemers veld van 3788 duiven. Drie weken later stond de vlucht vanuit St. Vin cent op het programma, waarop de duif van de familie Van de Velde de 38e prijs Nationaal won in een wedstrijd met in totaal 3386 duiven. Extra motivatie „Met nog een goede prijs erbij zou Super Luc al kandidaat zijn voor de titel Beste ZLU-duif, dus wilde ik hem wat extra motiveren", vertelt Sjaak van de Velde senior. „Op de eerste twee wedstrijden had hij een jong in het nest. Maar voor de derde wedstrijd vanuit Per- pignan had ik hem drie weken al leen laten zitten. Op de dag dat de duif moest worden ingekorfd voor Perpignan, heb ik zijn duivin erbij gezet." „Op Perpignan zette ik een goede uitslag neer, maar helaas was Super Luc niet bij de eerste vijf aanko mende duiven. Het begon al be- Voorde derde wedstrijd heb ik Super Luc drie weken alleen laten zitten hoorlijk donker te worden en hij was er nog niet. Mijn zoon en ik verwachtten hem niet echt meer. En ineens scheerde er een duif op volle snelheid langs de boomtop pen en dook het hok in. Het was Super Luc. Een pak van ons hart, want ik had mijn vroege prijzen op deze wedstrijd best willen inruilen voor zijn terugkeer." Die mooie aankomst was goed voor prijs 157 Nationaal, dit keer in een veld van liefst 4017 duiven. Sa men met de punten uit de andere twee wedstrijden behaalde de dof fer daarmee 2733 punten. Daarmee mag Super Luc zich in dit kalender jaar 'Nationaal Asduifkampioen van alle ZLU-vluchten 2016' noe men. De eer wordt gedeeld met Luc van der Guch uit Hulst. Hij is de kweker en tevens naamgever van de prijswinnende duifvan vader en zoon Van de Velde. donderdag 22 december 2016 Westdorpse ergernis en oproer Aector Dooms Westdorpe II* lil Patrick Verhoosel zegt opgelucht te zijn. „Ook al was de stemming in mijn voordeel geweest, dan was ik toch niet doorgegaan. De sfeer is al langer verziekt." foto peter nicolai - Patrick Verhoosel Sjaak van de Velde en zijn zoon Sjaak junior uit Breskens had den dit kalenderjaar met hun 'Super Luc'een vierjarige dof fer, de Beste ZLU-duif op de kooi. ZLU staat voor Zuid Lim burgse Unie, een zelfstandige duivensportorganisatie die jaar lijks acht nationale en interna tionale duivenwedstrijden orga niseert. Marcel Buijsse Oostburg - Sjaak van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 88