De Bruin kan maar kort genieten van debuut Zegers en H VV'24 zijn er nog niet uit Struijk tweede Zeeuwse speelster 15 Richard de Bruin uit Wemeldinge is in de poulefase van het hoofd toernooi van de laatste Grand Prix driebanden van dit kalenderjaar uitgeschakeld. Het jaar 2016 zal in de annalen van De Bruin met gouden letters worden geschre ven. Voor het eerst in zijn lange biljartcarrière bereikte hij het hoofdtoernooi in een Grand Prix toernooi. Met enig geluk, maar toch. Maandag werd hij immers uit geschakeld in de laatste kwalifica tieronde maar mocht als beste derde terugkeren na een afmel ding van Dick Jaspers. Drie keer kwam hij in actie tegen eredivisie spelers. Zijn eerste twee partijen gingen verloren tegen Raymon Groot en Herman van Daalen, in de derde moest hij winnen bin nen 20 beurten van Jerry Her mans om nog een kans op behoud te maken maar, hoewel hij zijn be ste partij van de dag speelde zat dat er niet in, 34-40 in 35 beurten. Ook de Brabander was te sterk, waardoor De Bruin ruw werd wakkergeschud uit zijn droom. De Bruin: „Ik ben, ondanks mijn verlies hartstikke blij. Ik heb erg genoten van mijn debuut. De eer ste keer in het hoofdtoernooi staan smaakt naar meer." EREDIVISIE leerde De Kooning - al snel omge doopt tot Jas de Kooning - kon amper een maand na dat be stuursbesluit ook zelf zijn biezen pakken. Hij werd door de leden van HVV'24 niet gekozen als pre ses. Zegers vond al snel een nieuwe klus. Hij ging bij zondag-tweede klasser Zeelandia Middelburg aan de slag als assistent van Rogier Veenstra, die de positie van de op gestapte Mart van Bree innam. Veenstra was daarvoor diens rech terhand en werd intern doorge schoven. Hij ligt echter nog met zijn vo- De arbitrage commissie komt over zes weken met een schriftelijk vonnis rige club overhoop over de afhan deling van de afspraken die bij zijn aanstelling zijn opgenomen. Daar moet een arbitragecommis sie van de KNVB nu over beslis sen. De leden van dat orgaan hoor den deze week in Zeist beide par tijen aan en gaan nu in conclaaf. De uitspraak wordt over zes we ken verwacht. Zegers werd begin oktober sa men met zijn assistent Pe ter Maas op straat gezet wegens het dragen van een verkeerde jas. De trainers droegen bij een fotosessie jassen met een niet aan de club gelieerde sponsor erop. Dat was voor het bestuur de drup pel die de emmer deed overlopen, aldus de toenmalige voorzitter Jos de Kooning. Andere druppels volgens De Kooning: „De resultaten vielen te gen, er was onvrede in een deel van de spelersgroep, de commu nicatie kon beter en de technische commissie is - niet alleen van wege de trainer - opgestapt. Als je dan zo'n 'grapje' als zondag bij de elftalfoto uithaalt, zijn de verhou dingen verstoord." De nog niet officieel geïnstal- Joop van den Oudenhoven Capelle aan den I Jssel donderdag 22 december Anne Struijk zingt voor aan vang van thuiswedstrijden van Peelpush het Limburgse volkslied. „Of ik het ook in dialect zing? Haha, dat niet. Ik val hier sowieso wel op met mijn harde 'G"'. FOTO PEELPUSH/WIM SIMONSE Met haar debuut in de eredivi sie van het volleybal vorig sei zoen werd Anne Struijk de tweede Zeeuwse speelster ooit op het hoogste niveau van Nederland. De primeur was weggelegd voor Lieke Vergeer uit Sas van Gent, die een jaar eerder haar opwachting maakte in de eredivisie. De 23-jarige Vergeer speelde in 2014 haar eerste duel op het aller hoogste niveau. Dat deed ze voor haar huidige club, Irmato VC Weert. Eind 2013 werd bekend dat de Zeeuws-Vlaamse het Eind- hovense Hajraa, uitkomend in de derde divisie, achter zich zou laten voor een avontuur bij de toenmalige eredivisio- nist uit Limburg. Momenteel speelt Vergeer echter in de topdivisie met de ploeg uit Weert, het tweede niveau. Struijk is daarom op dit moment de enige Zeeuwse bij een club die uitkomt in de eredivisie. Het lijkt er wel op dat dit vol gend seizoen weer anders zal zijn. Irmato VC Weert leidt na melijk de dans in de topdivisie en een terugkeer op het hoogste niveau is daardoor zeker niet uit te sluiten voor Vergeer en haar ploeggeno tes. Ralph Zegers is nu assistent bij Zeelandia Middelburg, maar ligt nog altijd overhoop met HVV'24. foto ronald den dekker Het gedwongen vertrek van Ralph Zegers bij HVV'24 is nog altijd niet afgehandeld. De hui dige assistent-trainer van Zee landia Middelburg en bestuur ders van de Hulster zondag derdeklasser troffen elkaar dinsdag zelfs in de Zeister bos sen, waar een arbitragezaak op de rol stond. Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 87