Zeeland Jazz naar Kloveniersdoelen Vinkjes Taakstraf voor verboden seks Wet topinkomens werkt hier goed 2 BARBIER IN OPKOMST Consumenten geven meer geld uit aan de kapper dan een jaar geleden. Vooral gespecialiseerde zaken, zoals de trendy 'barbiers', doen het goed. zv Heel Zeeland kijkt mee in de portemonnee van een groep di recteuren en bestuurders. De instellingen die zij leiden, zijn sinds een paar jaar gebonden aan de Wet Normering Topinkomens. De beloningen zijn bekend. Omdat het beleid om de topinkomens in de Nederlandse publieke en semipublieke sector te beperken zeer gevoelig ligt, rapporteert minister Plasterk er zelfs over aan de Tweede Kamer. Vorig jaar hielden de betrokken Zeeuwse instellingen zich netjes aan de norm. Maar er is nog wel een groep grootverdieners die in een afbouwregeling zit. Zo zijn er behoorlijk veel mensen die nog flink meer verdienen dan de bedoeling is. Veelverdieners zijn soms net gewone mensen. Zij richten hun le ven ook in naar hun financiële mogelijkheden. Wie het breed heeft. Daarom is het niet zo vreemd dat de Zeeuwen die flink boven de nieuwe norm voor topinkomens zitten, een beroep hebben gedaan op een overgangsregeling. Die duurt zeven jaar. Pas na vier jaar gaan ze echt inleveren. Dat is luxe. Overdreven luxe? Dat kan zo zijn. Maar het is onverstandig schande te spreken van de mensen die ooit hun huid duur wisten te verkopen en die nu een redelijk zachte landing maken. Dat zouden we vrijwel allemaal zelf ook zo doen. De wettelijke regels werken dus goed in Zeeland. Dat is mooi. On dertussen blijft het grote verschil met de verdiensten in het bedrijfs leven. Daar is weinig aan te doen. Aan een overheid die zo machtig is dat zij ook de verdiensten in de bedrijven kan voorschrijven, heeft Nederland geen behoefte. Wel is het nodig om de mythe door te prik ken dat topmanagement alleen te verkrijgen is voor topgeld. Er zijn genoeg voorbeelden van mensen die de sterren van de hemel bestu ren tegen een goed, maar niet uitzonderlijk hoog salaris. Het is onverstandig schande te spreken van mensen die hun huid duur wisten te verkopen ZeelandJazz wordt in juni volgend jaar gehouden in Middelburg en Terneuzen. In Terneuzen blijft Porgy en Bess het hoofdpo dium van het festival. Het festival is eind 2015 ontstaan uit de fusie van Scheldejazz in Ter neuzen en het Internationaal Jazz festival in Middelburg. Het nieuwe muzikale evenement beleefde vorig jaar zijn primeur. De Stichting ZeelandJazz ziet in de Kloveniersdoelen meer moge lijkheden voor het festival dan op het Abdijplein, waar het vorig jaar nog stond, en denkt daarbij aan jazzfilms en een combinatie van eten en drinken. Poppodium De Spot biedt in het weekeinde ook een jazzprogramma. ZeelandJazz begint op 9 juni in Terneuzen en duurt daar tot 11 juni. Middelburg is op 16,17 en 18 juni de jazzstad. In beide steden is er tij- Het nieuwe ZeelandJazz beleefde vorig jaar zomer zijn primeur dens Jazz in the City ook muziek op straat en in cafés. In de week tussen beide weekeinden in is er voor leer lingen van de Zeeuwse muziek school en Stichting Toonbeeld net als vorig jaar een educatief pro gramma. ALMANAK De vrouw in het Terneuzense café had moeite met WhatsApp. „Hoe weet ik dat mijn berichtje is gelezen?", vroeg ze aan de man naast haar. „Als je rechtsonder een vinkje ziet, is het verzon den", legde hij uit. „Zie je twee vinkjes, dan is het aangekomen. En zijn de vinkjes blauw, dan is het gelezen." De vrouw bedankte hem voor zijn uitleg. Een week later troffen ze elkaar weer in hetzelfde café. „Hoe is het met de vinkjes?", vroeg de man. „Uitstekend", zei de vrouw. „Hè?", reageerde de barkeeper. „Je hebt me helemaal niet verteld dat je weer vogeltjes hebt." Zeldenrust: Geld voor Letland Mantelzorgcafé vol verhalen Betonblokken in winkelstraten Een nieuw plafond in één dag! Oerbarbier Schorem in Rotterdam was een van de eerste die zich profileerde als kapper voor de échte man. Vaak besnord, bebaard, getatoeë erd. Ruig en stoer, maar perfect ge knipt en gegroomd. Schorem kreeg wijd en zijd navolging. In Zeeland kunnen mannen bij bar ber shops als The Barber Garden in Terneuzen terecht voor oldschool herenkapsels uit de jaren 1910 - 1950. Vaak zijn het shop-in-shops: The Barber in The Back in Hulst zit achter in een tattooshop. Som mige treden wel heel nauwkeurig in het spoor van Schorem en ver klaren hun kapperszaak verboden gebied voor her andere geslacht. Barber Kjeld van The Barber in The Back: „Vanaf 1 januari mogen er geen vrouwen meer naar bin nen. Dit is een plek voor heren." Zo nu en dan offreert Kjeld zijn klanten een biertje of een goede sigaar. Menig barbier heeft - al het is het maar voor de couleur locale - een fles whiskey of cognac op de toog staan. Barbiers mikken op stoere man nen die graag perfect gegroomd (geknipt, geschoren en getrimd) door het leven gaan. Zij hebben de kennis van vintage kapsels maar ook de bijbehorende klapscheer- messen, scheerzeep en -kwasten, tondeuses, waxen en pommades, baardolie, grooming tonics en loti ons. „Een van de toppers onder de nieuwe producten is het eigen merk van Schorem, Reusel", zegt Taeke de Haan van De Kapperswin kel in Vlissingen. „Reusel heeft ook een wax op waterbasis die je mak kelijker uitspoelt. Of je gebruikt op maandag een wax en de dagen erna een lotion waarmee je de wax als het ware weer tot leven brengt. En er is grooming tonic om vanaf de haarwortel de kuif op te föhnen." Ook de klassieke herenlotions van L.T. Piver en Ed. Pinaud (ruim een eeuw oud!) zijn weer helemaal te rug. De Haan: „De opkomst van de barbershops heeft ons een nieuw publiek gebracht. Veel mannen zijn opgegroeid met het idee: naar de kapper gaan is voor vrouwen soms nodig én lekker, voor mannen al leen soms nodig. Bij de barbershops leren zij het hele ritueel waarderen dat met een knip- en scheerbeurt gepaard kan gaan. Veel mannen trekken er in het weekeind ruim tijd voor uit om zich uitgebreid te scheren en verzorgen." De nu 24-jarige Middelburger S. N. tegen wie een taakstraf van hon derd uur was geëist omdat hij vier jaar geleden seks had gehad met zijn toenmalige t4-jarige vriendin is, gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke taakstraf van hon derd uur. De Middelburger wist niet beter dan dat ze zestien jaar was. Tenminste, dat had ze hem verteld. Het hebben van gemeen schap met een meisje jonger dan zestien jaar is immers verboden. Ze hadden eenmalig gemeenschap en kort daarna werd de relatie verbro ken. De zaak tegen N. kwam aan het rollen na problemen binnen het gezin van het meisje en het Openbaar Ministerie ambtshalve vervolging tegen N. instelde. donderdag 22 december 2016 II De Kloveniersdoelen in Middel burg wordt dé locatie voor het festival ZeelandJazz in de hoofdstad. Met sfeervolle tuin, filmruimte en horeca als omlijs ting van de muziek. Annemarie Zevenbergen Middelburg Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Het Zeldenrust-Steelant- college heeft ruim 1.000 euro opgehaald voor het 'eigen' goededoelenpro- ject: hulp aan arme men sen in het Letse dorpje Valdemarpils. Scholieren en docenten deden begin deze maand met drie teams mee aan de Dow Aflossingsmarathon in Terneuzen en lieten zich sponsoren. De school steunt het goede doel al jaren met acties, en groe pen leerlingen gaan er regelmatig heen om er te helpen. KOEWACHT Het mantelzorgcafé van zorginstelling Curamus verwelkomt vandaag, donderdag, drie echte verhalenvertellers uit de streek, Erik van Hoeij, Frans de Schepper (foto) en Jo Collet. De bijeen komst vindt plaats in res taurant 't Hoekske van Dijk aan de Eikenlaan 2 in Koewacht, ledereen is welkom en de toegang is gratis. Wie geen vervoer heeft, kan hiervoor aan kloppen bij het ZorgAd- viesPunt, 0114-381316. BRUGGE De gemeente Brugge zet extra betonblokken rond de kerstmarkten op het Simon Stevinplein en de Markt. Dat gebeurt naar aanleiding van de aan slag op de kerstmarkt in Berlijn. De straten zijn in deze periode met ver plaatsbare obstakels af gesloten voor verkeer. Die zijn echter omver te rijden met een vracht auto, erkent het gemeen tebestuur. Daarom zijn ze gistermiddag vervangen door betonblokken. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) Ondine van der Vleuten Barber Alan van Goldfinger in Goes. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83