Nog even actie tegen Brouwerseiland Ruim 10 miljoen euro voor wegen 6 Voorverkoop Bluesfestival op 1 januari VIER VRAGEN AAN LOUIS BEEKE In Scharendijke heeft bijna elk huishouden een flyer in de bus ge had. En dat flyeren gaat de ko mende weken door. Alles om nog even de aandacht te vestigen op de petitie 'Stop Brouwerseiland'. „Dit is één van de laatste redmiddelen. We hopen met deze actie de ge meente zover te krijgen dat ze afziet van de bouw", zegt petitionaris Louis Beeke uit Scharendijke. „Ik hoor van veel mensen dat de rest van Zeeland geen idee heeft wat hier gebeurt. Zeeuwen wachten in het algemeen af. Heb ben zoiets van: eerst kijken en dan zien we wel wat we gaan doen. Terwijl ik denk: mensen word toch wakker. Daarnaast hebben we de indruk dat, ondanks in spraakavonden en zienswijzen, de gemeente stug doorgaat en niet luistert naar de gewone man. Want dit eiland wordt gebouwd voor de superrijken. Hier komen megavilla's te staan." Terwijl ik denk: mensen word toch wakker „Ik heb de hoop dat dit, door de vele reacties die binnenkomen, ze ker wat gaat uithalen. De ge meente zal toch niet de oren slui ten voor het stemvolk waarvan ze het straks weer moet hebben?" „Omdat de publieke ruimte van de Brouwersdam zéér beperkt wordt. Vanaf de noordkant heb je de Punt, dan een groot stuk voor raceboten en waterskiërs en dan Port Zélande. Dan komt die af schuwelijke toren die alweer dicht is en daarna het enige stuk dat nog publiek toegankelijk is. Daaronder de spuisluis en een heel groot stuk voor de visserij. En dan de haven met wat vrije ligplaatsen. Maar dan is het op." „Je hebt hier rust, stilte, het ongerepte van het gebied en het weidse uitzicht. Ik loop regel matig hier of over de dijk bij het dorp. Dan zie je allerlei vogels en zeehonden. Fantastisch toch? En dan die surfers inderdaad. Die zijn al opgeschoven toen Port Zélande werd gebouwd. Nu wordt er wel aan wat meer par keerplaatsen voor surfers gedacht, maar dat is echt niet hetzelfde als een surfoever. Daarnaast raken de surfers hun wind kwijt. Er gaat echt heel veel verloren." Het college wil bovendien 600.000 euro uittrekken voor herinrichting van het kruispunt van de Kraaijensteinweg met de Hogeweg bij Burgh. De helft van dat bedrag komt uit het onder houdsbudget. De voormalige pro vinciale weg naar de Boswachterij Westerschouwen is bij het kruis punt zeven meter breed en dat nodigt uit harder te rijden dan de toegestane 50 kilometer per uur. Om de veiligheid te verbeteren, willen B en W de kruising ver vangen door een rotonde en de weg twee meter versmallen. De entree tot Westenschouwen krijgt ook een representatieve, groene aankleding. De herinrich ting wordt in 2018 uitgevoerd. Uit een weginspectie afgelopen voorjaar blijkt dat 66 procent van de verharde wegen in goede staat verkeert, 7 procent ziet er ronduit belabberd uit en 4 procent balan ceert daar tussenin. Van 23 pro cent is de onderhoudsstaat onbe kend, die wegvakken zijn niet meegenomen in het onderzoek. Het planmatig onderhoud voor de komende vijf jaar aan deze wegen is becijferd op een inves tering van jaarlijks zo'n 1,4 mil joen euro. Bijna een half miljoen is er op jaarbasis tussen 2017 en 2021 ook nodig voor vervanging van oude betonstraatstenen. Een groot deel dateert van net na 1953 en de jaren 70 en is 'op'. Daar naast krijgen de gemeentelijke wegen meer last van oudere bo men. Wortelgroei vernielt het wegdek. Het herstel van die schade is voor de komende vijf jaar becijferd op een kwart mil joen. KWADENDAMME Wie volgend jaar naar het Bluesfestival in Kwa- dendamme wil, moet tijdens de jaarwisseling de oliebollen en de champagne even terzijde schuiven. Want klokslag 0.00 uur begint op 1 januari 2017 de voorverkoop van tickets voor het festival. En daarbij geldt natuurlijk: op is op. Er is in 2017 sprake van een jubi leumeditie. Het is dan alweer voor de 25ste keer dat het bluesfestival in Kwadendamme wordt gehouden. Het tweede weekend in mei staat gereserveerd voor deze happening op het sportpark achter de kerk. Donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 mei zijn de festivaldagen. Waar bij aangetekend moet worden dat de donderdag, en dat is alleen 's avonds, als extraatje is geboekt voor de trouwe bezoekers. Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan heeft de organisatie vier bands vastge legd voor deze bonusavond. De toe gang is, bij wijze van cadeautje, voor die avond gratis. Voor de vrijdag en zaterdag moet uiteraard wel betaald worden. De voorverkoop daarvan start dus op 1 januari. De organisatie heeft in middels de eerste twaalf namen be kendgemaakt. In die lijst staan veel bekende bands die al eerder te gast waren zoals Barrelhouse, the Julian Sas Band, Memo Gonzales, Philippe Menard en The Juke Joints. Maar ook Hook Herrera Coupe de Grace en the Dynamite Blues Band staan op de planken. IN DE REGIO Volkskerst- zangavond in Nieuwe Kerk Knutselen in Fruitteelt museum Kinderkerst dienst in de Maartenskerk MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 december 2016 SD Esme Soesman Scharendijke IMaar de bezwaren zijn be kend. Is zo'n signaal nog no dig? 2 De petitie was gisteren al dik 4.700 keer onderte kend. Gaat dat nog wat uit halen, denkt u? Louis Beeke. - Louis Beeke 3 Over de bezwaren tegen Brouwerseiland is al veel gezegd. Vooral over het ver lies van een belangrijke surfspot. Maar los daarvan, dit is toch niets meer dan een beton nen dam aan het water? Waarom zou je dat niet ontwikkelen? 4 Terwijl er hier blijkbaar wel iets valt te genieten, ook als je niet surft? MEER INFO: stopbrouwerseiland.petities.nl. Het onderhoud en beheer van de gemeentelijke wegen op Schouwen-Duiveland vergt de komende vijf jaar een investe ring van ruim 10 miljoen euro. Verlaging van dat budget kan leiden tot achterstanden, waarschuwen burgemeester en wethouders alvast maar in hun voorstel aan de raad om het geld beschikbaar te stel len. Marcel Modde Zierikzee 66 procent van de ver harde wegen op Schou wen-Duiveland verkeert in goede staat. MIDDELBURG In de Nieuwe Kerk van Middelburg wordt op maandag 26 december de traditionele Oud- Hollandse Volks- kerstzangavond verzorgd door Omnis Cantare. Medewerking aan deze avond wordt verleend door het Christelijk Samen gesteld Mannen koor Zeeland onder leiding van Ron van Ommen en de so praansoliste Marjo Schillings, pianist Arjan Wouters en organist Martin Weststrate. De avond begint om 19.30 uur, de deu ren zijn vanaf 19.00 uur geopend voor publiek. De toegang is vrij. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum in Kapelle houdt donderdag 29 december een 'opa en oma dag' voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar. De kinderen kunnen samen met de opa's en oma's knutsel werken maken. Ook is er een speur tocht. De dag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten zijn 5 euro per kind en 4,50 euro voor de begeleider. Aanmelden via 0113-344904. 'S-GRAVENPOL- DER De Maartenskerk in 's-Gravenpolder houdt op zaterdag avond 24 decem ber haar jaarlijkse kinderkerstdienst met liederen, mu ziek en het kerst verhaal dat ge speeld wordt. De dienst begint om 19.00 uur. KAMPERLAND Leerlingen van basisschool De Kamper- schouwen en andere belangstellenden maakten gisteravond een kerstwandeling door Kamperland. Het kerstverhaal werd live uitgebeeld op elf verschillende punten. Zo werd de volkstelling (foto), de werkplaats van Jozef en de herberg bezocht en trad het engelenkoor op. fotomarcelledavidse BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE CJV gebouw, 19.30- 22.00 uur: Schilder en tekenclub; BURGH-HAAM- STEDE Brasserie Duinpan Duinen van Haam stede, 14.00 uur: Westhoekzangers; Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30- 23.00 uur: Bridge; Excursieschuur Boswachterij Wes terschouwen, 15.30 uur: Reeën speuren; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge;18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: Meer bewegen voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Fizi De Weverij, 20.15 uur: Nathalie Baart- man-Voest; Galerie 't Lange Uus, 11.00- 17.00 uur: Expositie diverse kunste naars; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Stad huismuseum, 11.00- 17.00 uur: Expositie olieverfschilderijen Kees Bruijnes. IKERSTWANDELING -*t'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68