II Knuffel van Erdogan voor Bana uit Aleppo 4 GLAZEN HUIS NAGELS LAKKEN De actie van de ongeneeslijk zieke 6-jarige Tijn uit Hapert is al dé inzamelactie van deze Serious Request. Met nagels lakken heeft hij al ruim drie ton binnengehaald voor het Rode Kruis. Zijn verhaal spreekt tot de verbeelding. We weten dat de tumor weer aan het groeien is. Nu kan hij nog een keer behandeld worden Nederland wordt bedreven in het verpesten van de relatie met Rusland in mei hebben we te horen gekregen dat hij ongeneeslijk ziek is. Hij heeft hersenstamkanker. Dit is zijn laatste Serious Request, want zijn levensver wachting is minder dan een jaar. In juni is hij bestraald. Het heeft een hele tijd stilgestaan, maar sinds vorige week weten we dat de tumor weer aan het groeien is. Nu kan hij nog één keer behandeld worden, maar daarna is he- laas niets meer mogelijk. Maar toch vonden we het wel heel belangrijk - het kan altijd erger, dat kun je je haast niet voorstellen - dat er kinderen zijn in de derde wereld die niet eens zes mogen worden. Hij heeft het in ieder geval mógen worden." Het ontroert de dj's Domien Ver- schuuren en Frank van der Lenden zo, dat Tijn in het Glazen Huis mag komen om de nagels van de dj's te lakken. Dan gaat het los. In het glas van het huis wordt een gat geboord, zodat Tijn vanuit het Glazen Huis de nagels van de bezoekers kan kleuren. Het loopt storm. Burgemeester Paul Depla van Breda komt zelfs langs om zijn nagels te laten doen. Hij zegt toe dat Tijn vandaag een dagje de baas van Breda mag zijn. Als de kleine man echt even pauze moet nemen zet de dj een bordje voor het lak-raam 'Ik ben even lun chen' en slentert Tijn door het Gla- Samen met zijn vader Gerrit Kolsteren deed het ventje gisteren een oproep om geld te do neren met een simpel gebaar: nagels lakken. Hij ontroert het land, zelfs Geert Wilders twitterde dat hij zijn nagels heeft gelakt. Een bescheiden too euro, dat was het streefbedrag toen vader en zoon gisterochtend nog anoniem een plekje zochten in De Colonie, een ca feetje pal naast het Glazen Huis. Van uit Hapert zijn ze naar Breda geko men, om de actie van Tijn onder de aandacht te brengen. Hij gaat nagels lakken voor het goede doel. Twee stu dentes zijn de eerste klanten van de knaap: twee euro in de pot. Dat moe ten er uiteraard meer worden. Tijn en vader Gerrit lopen naar het Glazen Huis, om hun actie onder de aandacht te brengen. „De aanleiding is een beetje triest", begint Gerrit zijn verhaal tegen de dj's als hij voor de microfoon staat, „maar er zit ook wel een mooi randje aan. Tijn is 6 jaar en Bana, het beroemde Twitter- meisje uit Oost-Aleppo, ver raste gisteren met een opmer kelijke tweet. Te zien is dat ze wordt geknuffeld door de Turkse president Erdogan. „Dank u dat u de kinderen van Aleppo steunt en ons uit de oorlog helpt. Ik hou van u", zegt het meisje in een video. Erdo gan zegt niets en knuffelt Bana als een trotse opa. De beelden zijn een hit op internet. Bana Alabed, (7) deed via haar moeder - een lerares Engels - verslag van hoe haar familie de oorlog overleefde. Ruim 325.000 mensen volgden haar updates. Terwijl de bommen insloegen, riep het meisje steeds wanhopi ger om hulp. Na een periode van stilte waarin voor Bana het ergste werd gevreesd kwam er weer een tweet. Ze was geëva cueerd naar Turkije. Naar ver luidt liet president Erdogan Bana en haar gezin per helikop ter ophalen voor een ontvangst in zijn paleis. Het filmpje dat door de woordvoerder van de president is verspreid, leidde tot bijval en afkeuring op internet. donderdag 22 december 2016 Actie Tij n ontroert Nederland - Vader Gerrit Kolsteren Tom Hayes Met zijn doeltreffende actie haalde Tijn al twee ton binnen voor het Rode Kruis. Boven lakt hij de Bredase burgemees ter Paul Depla, onder kijkt dj Domien Verschuuren toe. ANKARA Woordvoerder Russisch ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij is boos vanwege de komst van Amerikaanse wapens naar Limburg en het conflict over het Krimgoud. FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5