I H Man ontmoet schoonzoon uit z'n ergste nachtmerries Gered door charmante kat 7 m Nu al een klassieker maal naar de verdoemenis.' La La Land straalt een niet te beteugelen enthousiasme en hoop uit. In deze barre tijden - met een omstreden Ameri kaanse president straks aan het bewind - is een film over twee mensen die ondanks tegensla gen positiefin het leven blijven staan meer dan welkom. Bitterzoet Buiten dat gevoel zit de bitter zoete film vol prachtige dans- en zangnummers. Zo is in het be gin een nu al klassieke scène te bewonderen met een file in Los Angeles, waarna de automobi listen niet irritant claxonneren, maar dansend en zingend op het asfalt blijmoedig hun lot onder gaan. Another Day in the Sun heet het mooie nummer, een van vele aanstekelijke, originele liedjes. Op dat moment is de kij ker al bijna verkocht: La La Land is een film om halsoverkop ver liefd op te worden. Voor regisseur Damien Cha- zelle is de totstandkoming van La La Land al een groot succes. Musicals zijn in Hollywood geen populair genre meer. Pas na het succes van Whiplash (over een student die door zijn jazzleraar wordt afgepeigerd) kreeg hij de benodigde 20 mil joen dollar in handen. Chazelle prijst vooral zijn hoofdrolspelers, die zich aan een veeleisend genre moesten wagen. „Ryan wilde zelf piano spelen. Hij heeft maandenlang vier uur per dag geoefend. Ik hoop dat ik zijn inzet met deze film recht heb gedaan." j f Why Him? Eigenlijk is geen enkele jongeman goed genoeg voor de dochter van om het even welke vader. Dat weet iedereen. Ook burgerman Ned (Cranston) schrikt zich te pletter als hij tijdens de kerstda gen ontdekt voor wie zijn oogap peltje gevallen is. Goed, Laird (Franco) is een geslaagde inter netondernemer, maar deze alom getatoeëerde vent wil direct te veel: de hand van zijn enige doch ter én een plek in Neds gezin. Ned ziet geen toekomstige schoon zoon voor zich, maar een griezel die merkwaardige kunst verza melt, exotisch vee rond zijn villa laat scharrelen en er een bizar huishouden op nahoudt. Het klassieke vader-dochter- thema uitvergroten tot bizarre proporties is niet genoeg om ko misch uit te pakken. Vooral seksu eel getinte grappen lijken steeds verpakt in morele oordelen en zijn daarom niet grensverleggend, maar vooral ongemakkelijk. Cranston Breaking Badis ove rigens aardig gecast als keurige pa - type 'mobiel-aan-riem' -, maar zelfs hij verzuipt in het bombar dement aan veelal flauwe grap pen. A Streetcat Named Bob Ze duiken in elke grote stad op: de verkopers van de Daklozenkrant of zwervers die bedelend voor of in een metrostation een zakcentje proberen te verdienen. Ook James Bowen, een Lon- dense junkie die clean wil wor den, probeert op deze manier aan de slag te gaan. Het lukt hem uit stekend, vooral omdat hij een roodharige kat bij zich heeft die de voorbijgangers charmeert en zodoende extra geld in het laatje brengt. A Streetcat Named Bob is het waar gebeurde verhaal van Bowen, wiens boek een bestseller werd en uiteraard verfilmd werd. Het resultaat is een optimistisch ver slag van een hardvochtig leven dat in een drama had kunnen ein digen als Bowen zijn trouwe met gezel Bob niet had. Als film is A Streetcat Named Bob geen hoogvlieger, maar door de realistische benadering die re gisseur Spottiswoode hanteert, wordt zijn film geen draak. Het is nu een geloofwaardig verslag van een jongeman die zich uit de el lende weet te werken. Perfect voor de kerstperiode. donderdag 22 december 2016 In La La Land wordt diverse keren naar klassieke zang- en dansfilms verwezen. GO A V KSmB MUSICAL Regie: Damien Cha zelle. Hoofdrollen: Ryan Gosling en Emma Stone. Ook wie niet per se van filmmusicals houdt, zal zeker inge pakt worden door La La Land. De romanti sche ode aan de liefde van regisseur Damien Chazelle (die eerder furore maakte met de jazzhorrorfilm Whip lash) is afwijkend ge noeg om vrijwel alle clichés uit het genre te vermijden. Chazelle gebruikt twee personages om zijn verhaal te vertel len over mensen die het in de genadeloze smeltkroes van Holly wood willen maken. Emma Stone speelt Mia, een serveerster met acteerambities. Zij probeert koortsachtig een kans te krijgen, maar moet de ene na de andere teleurstel ling verwerken. Ryan Gosling heeft een nog groter doel voor ogen. Hij wil een pure jazzmuzikant worden zonder com merciële concessies te doen. Hij werkt ech ter in een restaurant waar niemand naar hem luistert. Wat onvermijdelijk lijkt, gebeurt natuurlijk: de twee krijgen een rela tie. Het najagen van hun dromen zorgt voor een band die onder druk komt te staan als succes uitblijft. La La Land is een feest om naar te kij ken. De dansnummers en de zang van twee op dit terrein niet er varen acteurs werken aanstekelijk. Deze film wordt een onvervalste klassieker. -A.Z. KOMEDIE Regie: John Hamburg. Hoofdrollen: Zoey Deutch, James Franco, Bryan Cranston. Burgerman Ned schrikt zich rot als zijn dochter haar vriend voorstelt, fotoscottgarfield - Marieke Nieuwdorp DRAMA Regie: Roger Spottiswoode. Hoofdrol: Luke Treadaway. - A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55