0) v Ruimtereis om nooit te vergeten 6 H. <0 FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Sing Soof 2 LesSaisons Nieuwe directeur Cinekid Little Shop' wordt opnieuw gemaakt De musical La La Land belooft volgend jaar de grote winnaar te worden bij de Oscars. De film raakt bij velen een gevoelige snaar in barre tijden. e zijn niet de beste dansers en zangers die Hol lywood te bie den heeft. Toch I weten Emma I Stone en Ryan Gosling met hun bescheiden zangkunsten en aanstekelijke danspasjes de harten te verove ren van iedereen die naar La La Land kijkt. De titel van de film is een ou derwetse bijnaam voor Holly wood. Regisseur Damien Cha- zelle verwijst in zijn retromusi- cal diverse keren naar klassieke zang- en dansfilms zoals Singing in the Rain. Het verhaal is ook zo oud als de weg naar Hollywood: twee jonge mensen proberen hun geluk te vinden in de kei harde en genadeloze amuse mentswereld van het heden daagse Los Angeles. Mia (Emma Stone) werkt in de kantine van een filmmaat schappij en hoopt door te bre ken als actrice. Sebastian (Ryan Gosling) is een jazzpianist die in een restaurant voor publiek speelt dat totaal geen oog en oor heeft voor zijn muzikale kwali teiten. Frustratie ligt bij hem op de loer omdat hij eigenlijk al leen maar pure jazz wil spelen. De twee aspiranten krijgen fjm-t 3rW fTLc a -if- ledereen moet La La Land omarmen, anders gaan wij allemaal naar de verdoemenis Passengers een relatie die nogal hobbelig is. Torenhoge ambities en teleur stellingen zitten de twee voort durend dwars. Wie doet als eer ste een concessie om het toch te maken in Hollywood? En zorgt het langgewenste en uiteinde lijk behaalde succes niet voor ja loezie bij de ander? Audities Een terugkerend onderdeel zijn de bijna mensonterende audi ties waaraan vooral Mia zich moet onderwerpen. Emma Stone heeft deze vernederingen zelf aan den lijve ondervonden. „Je moet veel eelt op je ziel heb ben om zoiets te kunnen door staan", vertelt Stone tijdens de wereldpremière in Venetië. „Een keer ben ik zelfs in huilen uitgebarsten toen een produ cent mij zeer onaardig te woord stond. Je bent in zo'n situatie, zeker als je nog jong en onerva ren bent, heel kwetsbaar." Nog steeds moet Stone audi ties doen, maar dat gaat totaal anders dan in haar beginjaren. „Als je eenmaal een bepaalde status heb bereikt, krijg je toch een andere behandeling. Soms wil een producent je zelfs dol graag in zijn film hebben. Dan ligt de macht toch min of meer bij de actrice." De kans is levensgroot dat Stone (vooral bekend als het liefje van Spider-Man) voor La La Land een tweede Oscarnomi natie in de wacht sleept. De film heeft in Hollywood de wind mee. De concurrentie bestaat uit films met zwaardere thema tiek (rassendiscriminatie in Moonlight en een fataal familie drama in Manchester by the Sea). Gelobbyd hoeft er nauwelijks door de makers. Ongevraagd liet Tom Hanks onlangs weten dat 'iedereen La La Land moet omarmen. Anders gaan wij alle- oh&bi Dat is nog eens uitslapen: 120 jaar aan een ruk door. Zo lang moeten de ruim 5.000 passagiers van het ruim teschip Starship Avalon onder zeil blijven om hun bestemming - de ko lonie Homestead 2 - te bereiken. Het gaat echter mis. Een van de passagiers - een technicus (Chris Pratt) - ontwaakt vroegtijdig: na 90 jaar om precies te zijn. Hij blijft niet lang alleen: na een jaar wordt ook een medereiziger - een schrijfster (Jennifer Lawrence) - uit haar comateuze wereld gehaald. Het tweetal moet het als een futuris tische Adam en Eva in het ruimte schip met elkaar zien te rooien. Het lijkt een idylle, maar het paradijs ver andert al snel in een hel. Passengers heeft een lange voorge schiedenis. Het script circuleerde ja renlang in Hollywood. Diverse ac teurs - onder wie Keanu Reeves en Emily Blunt - werden met het pro ject in verband gebracht. Maar het duurde lang voordat er passende op lossingen voor enkele ingewikkelde plotwendingen werden gevonden. Passengers is een ruimtereis om nooit te vergeten. Niet alleen voor de passagiers van Starship Avalon. donderdag 22 december 2016 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Rogue One €1.405.926 2 (1) Soof 2 €704.062 3 (-) Sing €427.963 4 (2) Fantastic Beasts €411.936 5 (3) Office Christmas €254.976 ANIMATIE Een songfestival voor dieren die een reeks popklassiekers zingen, is in grote lijnen het plot van Sing. Maar de voornaamste attracties zijn toch vooral de karakters van de hoofdper sonages, die allemaal een eigen ver haal hebben. KOMEDIE Opnieuw schittert Lies Visschedijk in deze komedie als Soof, de moeder van drie kinderen die tobt met haar echtgenoot (Fedja van Huêt). Ook haar restaurant bezorgt haar hoofd pijn. Maar Soof slaat zich er manmoe dig doorheen. NATUURDOCUMENTAIRE Deze natuurdocumentaire over de ge schiedenis van de Europese wildernis bevat prachtige beelden. Roedels wolven, beren en wilde paarden wor den uitgebreid gevolgd in hun natuur lijke habitat. Floor van Spaendonck is met ingang van 1 februari direc teur van het filmfestival Ci nekid, gespecia liseerd in jeugd films. Ze volgt Sannette Naeyé op. Van Spaen donck is nu hoofd beleid van het Nieuwe Instituut in Rot terdam. Zij is behalve een er varen bestuur der expert in de digitale cultuur met een educa tieachtergrond. I De klassieke horrorfilm Little Shop of Horrors krijgt een nieuwe versie. De oorspronke lijke film van re gisseur/produ cent Roger Cor- man is een klas sieker uit 1960, waarvan later ook een musical is gemaakt. Regisseur Greg Berlanti gaat de film maken. Het verhaal draait om een bloe mist die een vleesetende plant moet voe den. E Ab Zagt het -a Tom Hanks HEU <7&' SCIENCEFICTION Regie: Morten Tyldum. Hoofdrollen: Jennifer Lawrence, Chris Pratt en Michael Sheen. - A.Z. De personages van Pratt en Lawrence zijn op elkaar aangewe zen. FOTOJAIMIETRUEBLOOD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54