TenToon blaast het nieuwe jaar in 44 I fv» fc 5 Middelburgse Widdershins zoekt de ontroering Swingen op jingle beats Nathalie Baartman balt haar Twentse vuist Harrie let op de kleintjes Blazersensemble BAND TenToon: de naam alleen al is aan leiding tot fantaseren. „Het heeft te maken met het woord tentoon stelling, we exposeren ons dus op het podium. Maar het woord heeft een dubbele betekenis. Spreek het maar eens op zijn Engels uit, dan vertaal je het als 'tien tonen'. Dat slaat op het aantal muzikanten en Spreek het maar eens op zijn Engels uit, dan vertaal je het als 'tien tonen' (muziek)tonen is wat wij produce ren", vertelt slagwerker Mervyn Groot. Juist de bijzondere combi natie van de tien instrumenten zorgt voor afwisseling en veelzij digheid. De musici vergeten niet theatrale elementen toe te voegen aan hun optreden en spelen naast klassiek met even veel gemak jazz en wereldmuziek. De samenwerking tussen de jonge muzikanten kwam tot stand toen een aantal leden van TenToon speelde in het opleidingsensemble van het Nederlands Blazers En semble. Als je vaak samen speelt, is samen iets opbouwen niet ver weg. Dat gebeurde dus en TenToon was geboren. Nu staat het ensem ble in Zeeland met een spranke lende nieuwjaarsshow. Een toe passelijk optreden, in een periode vol feesten, lekker eten en samen optrekken. De muziek spettert als vuurwerk, de arrangementen zijn fris als champagne en het geheel is een veelbelovende aanloop naar een nieuwjaar. Net als op het Nieuwjaarscon cert in Wenen komt de Weense wals aan bod. Maar dan wel met een knipoog. TenToon zorgt voor bubbels. Dj's Cabaret 1 Klucht donderdag 22 december 2016 .PZ De band Widders hins uit Middelburg weet door subtiele instrumentatie en meerstemmigheid optimaal de kracht uit dragende melo dieën te halen. Dat gaat soms zo ver dat het op toveren lijkt. In ieder geval weten de zes muzikanten vaak de weg naar ontroe ring te vinden. De manier waarop ze bestaande songs uit het americanareper- toire arrangeren en aan hun muzikale ta lenten aanpassen, kreeg vorm en kleur tijdens de serie Songs from the Heart in De Spot. In een in tieme setting komt hun muziek nog beter tot zijn recht, bewezen ze vorig jaar in Razzmatazz bij het open podium Joh Gaat Speule. De band speelt woens dagavond in Razzmatazz een eigen repertoire voor een nieuw album. Widdershins bestaat uit Roos Dobson (zang), Lonneke de Klerk zang, gitaar), Aurora Dobson (viool, zang), Joris Lodder (zang, mond harmonica), Jacco van Ginkel (gitaar, banjo, zang) en Fok- ke Osterthun (gitaar, banjo, zang). Het energieke en veelzijdige en semble TenToon heeft een Zeeuws linkje. Het speelde tij dens een nationale tournee de familievoorstelling Het Hemelse Fagotje van Annie M.G. Schmidt, in een muzikale bewerking van Kees Olthuis. Nu staat het jonge ensemble met acht blazers, een contrabassist en een slagwerker op Zeeuwse bodem. Niet met rijmpjes van Annie, maar met het jaarlijkse Nieuwjaarsconcert. Jeanette Vergouwen Mervyn Groot Donderdag 29 december in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg, aanvang 20.00 uur. Het jonge blazersensemble TenToon geeft een sprankelende nieuwjaarsshow. Café 't Schutters hof in Middelburg brengt tijdens kerstnacht het ritme van de feest dagen erin met Jingle Beats. In plaats van rinke lende bellen zorgen dj's TeamHardGaan, A-styl, Sander Maas en Donson samen voor goede muziek om de kerstdagen mee te beginnen. De feeststemming wordt versterkt door de vrolijke dress- code: draag een kerstmuts. Entree vanaf 18 jaar. Kos ten: 10 euro, betalen bij de deur. Za 24 dec, 't Schuttershof Mid delburg, 23.00 uur. Cabaretier Nathalie Baartman babbelt en zingt met haar Twents accent moeiteloos een avond vol. Doordat ze in Borne in Overijssel is op gegroeid, is de typerende tongval voor de regio Twente erin gesleten. In het begin van haar thea tercarrière werd ze mede door haar taalgebruik re gelmatig bestempeld als het 'provinciaaltje'. Toch bleef ze trouw aan zichzelf. De cabaretier besloot om haar achtergrond in te zetten als identiteit van de verschillende shows. Zo ook in het nieuwe programma. Strijdlustig staat ze tijdens haar voorstelling Voest, Twents voor vuist, op het podium. In dit optreden wil de bevlogen artieste door middel van haar vu rige verhalen knokken voor meer vrolijkheid en liefde. Do 22 dec, fiZi Zierikzee, 20.15 uur. Vri 23 dec, Theater De Verwachting Ritthem, 20.15 uur. Komiek Jon van Eerd klimt voor de klucht Harrie let op de kleintjes opnieuw in de rol van Harrie Vermeulen. Eerder stond dit type in de voorstelling Harrie Babba garant voor een grappige geest. Dit keer vertolkt Van Eerd hoe Harrie - een man die behoorlijk onder de plak zit bij zijn vrouw - het er als oppas van een twee ling vanaf brengt. Met mede-acteurs Arie Cupé, Zjon Smaal, Margo Dames en April van Amels- voort aan zijn zij vult hij de avond met ver maak. Vri 23 dec, De Mythe Goes, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53