Week vol vrolijke noten 4 Festival Podium Razzmatazz in Oost-Souburg heeft een muziekgeschiedenis van bijna een halve eeuw. Dan bouw je tradities op. Het Mini Festival aan het einde van het jaar bijvoorbeeld. „Mensen willen weer echt luisteren." Vriendschap en verlies langs de vangrail Dieren, jongleurs en clowns bij Barani hardangfele (Noorse viool). Het Trio Trabant is meer georienteerd op de Balkan. De groep brengt een mix van zigeunermuziek en klezmer uit Hongarije, Transsylvanië, en Roeme nië. Ook deze muzikanten halen hun melodieën uit instrumenten die ka rakteristiek zijn voor het genre. De afsluiter is donderdagavond de Bra bantse groep Taaftere. Deze band zoekt het contrast op door in Bra bants dialect vertolkte luchtige le vensliederen te vertolken op Amerikaanse genres als cajun en zy- dico. Lijnse: „De laatste jaren zie ik weer een kentering in het publiek dat de concerten bezoekt. Een deel bestaat nog steeds uit de vaste bezoekers, maar steeds vaker zien we nieuwe gezichten, waaronder ook weer jon geren. Het lijkt of we eindelijk dat etiket 'oubollig', dat een tijd aan semi-akoestische muziek hing, kwijtraken. Mensen willen weer écht luisteren en dan draait het om sfeer en beleving. Minder om de soort mu ziek die je te horen krijgt. Juist die in teractie tussen muzikant en publiek zorgt voor dat warme bad waarin je je kan onderdompelen. Dat komt toch aardig in de buurt van een kerstge dachte." en nieuw nu eens even geen kerst programma te maken. We doen dan eigenlijk wat we altijd doen, maar dan met wat meer optredens per avond. Om het fris te houden, is het een feestje dat om de twee jaar in ons programma zit", vertelt program meur Ad Lijnse. De up-to-date archiefboeken vor men een mooi overzicht van de 668 optredens die tot nu toe op de Oost- Souburgse zolder te horen waren. Daar komen er dus nu tijdens het Mini Festival weer zes bij. De eerste avond heeft vooral een Zeeuws tintje. Lavender Road met frontvrouw Marsha, bluesduo Kempe Verhelst en de Middelburgse americanagroep Widdershins zijn woensdagavond van de partij. Dan wandelt de muziek van soul via bluesklassiekers naar een optreden waarbij de roots van coun try en vocale harmonie een belang rijke rol spelen. Scandinavië Avond twee kenmerkt zich opnieuw door totaal verschillende muziekgen res met wortels in uiteenlopende muziekculturen. Duo NoordWest komt met muziek en bijbehorende anekdotes uit Scandinavië. Thomas Steenweg en Els Doekes maken zelfs gebruik van authentieke instrumen ten zoals nyckelharpa (de Scandina vische variant van een draailier), sackpipa (Zweedse doedelzak) en azzmatazz draait voor een belangrijk deel op verrassingen. Als daar een keur merk voor zou be staan, kan dat groot in neonletters op de gevel van het oude woonhuis aan de Middelburgsestraat in Oost-Sou burg. Op de bovenverdieping bevindt zich het kleine zoldertheater. Er is plek voor zestig bezoekers. Op het podium onder het schuine dak kun nen met wat passen en meten zes muzikanten met hun instrumenten terecht. In een nog kleiner hoekje zit geluidstechnicus Kees Reinhoud, die als geen ander de goede balans weet te vinden voor de semi-akoestische concerten. Zoals het eindejaars Mini Festival. Het lijkt of we eindelijk dat etiket 'oubollig' kwijtraken Intiem Het festivalletje beleeft op woensdag 28 en donderdag 29 december de ne gende editie. Een toetje op een jaar met muziek uit alle windstreken en een keur aan muziekgenres. De keuze valt bovendien altijd op muziek die zich leent voor de kleine podiumzol der en dus voor intiem luistergenot. „Dat zijn al sinds het begin in 1968 de uitgangspunten bij het programme ren. Achttien jaar geleden kwam daar het idee bij om tussen kerst en oud 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Toneel H Circus donderdag 22 december 2016 Luister nu eens écht Mini Festival, Razzmatazz Oost- Souburg: woensdag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 december, aanvang alle dagen 20.30 uur. De kaarten voor donderdagavond zijn uitver kocht. Op vrijdag wordt een extra avond ingelast, met hetzelfde pro gramma als op de donderdag. Programma en kaarten via razzma- tazzpodium.nl René de Dreu 44 Ad Lijnse Vrolijkheid troef deze week, met een circusvoorstelling voor de hele familie, cabaret van Nathalie Baartman, een klucht van John van Eerd en een swingavond met kerstthema. De tegenhanger is Winterbloemen. Daarin wordt de vriendschap van vier vriendinnen op de proef gesteld. Het toneelstuk Winterbloemen vertelt het verhaal van vier vriendinnen die met hun auto zijn gecrasht in een sneeuw storm. In plaats van de nacht op een feestelijke manier in een luxe oord door te brengen, staan de dames tussen een vangrail in de sneeuw. De au teur van de voorstelling, Peer Wittenbols, ontving samen met regisseur Rob Ligthert lovende reacties over de manier waarop Winterbloemen de pro blematiek van de moderne vrouw schetst. Susan Visser, Anneke Blok, Lot van Lunteren en Astrid van Eek vertolken de vier uiteenlopende karakters. Voor een hoofdzakelijk wit decor zetten zij tussen de sta len randen van de wegafschei- ding een afwisselend geheel neer. Wachtend op hun red ding, in het holst van de nacht, bespreken ze op een grappige en aansprekende manier de verschillende facetten van het leven. Liefde, verlies, trouw en frustraties komen ter sprake en leveren de nodige conflicten op. Aan het eind van de avond zal blijken hoe diep hun vriend schap werkelijk is. Do 22 dec, Stadsschouw burg Middelburg, 20.00 uur. Familiecircus Barani is neergestre ken op het Molenplein in Goes. Vanaf morgen brengen de artiesten twee weken lang een kerstshow met onder andere dierenacts met pony's; geiten; duiven; eenden en honden, acrobatiek, jongleeroptredens en clowns. De show duurt ongeveer een uur en drie kwartier. Vri 23 dec t/m zo 8 jan, Molen plein Goes. Informatie: kerst- circusgoes.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52