Nieuwe Sluis Breskens nóg duurder Reuzenrad op plein bij CineCity Vlissingen 11 land. Dat is een belangrijke motor voor innovatie." „Dat gaan ze zien als er in hun om geving iets gebeurt. Als zich nieuwe bedrijven gaan vestigen in de Kanaalzone en het Sloegebied. De Zeeuwse havens gaan samen werken met die van Gent. Daar over kunnen ze nu al lezen in de krant. Ik hoop dat Zeeland gaat profiteren van de windparken die op zee worden aangelegd. Daar voor gaan bedrijven al samenwer ken. Ik hoop dat de overheid voor het onderhoud van die parken een center of expertise in Zeeland op richt. Mensen moeten gaan den ken: 'Hé, we zijn in beweging met zijn allen'. En of dat dan voort komt uit het actieprogramma van Balkenende, dat zal de doorsnee burger worst zijn. Mensen willen gewoon zien dat er in hun omge ving banen bijkomen en goede op leidingen. Persoonlijk geloof ik wel dat het programma van Balke nende daar een aanjager van kan zijn." „Ik kom bij Shell vandaan en in het bedrijfsleven worden geen dingen gedaan vanuit een negatieve rede nering. Ik denk dus liever: 'Wat kan er in Zeeland gebeuren?', en niet: 'Hoe zwart is het er?' Zijn er mogelijkheden? Dat is de vraag. En het rapport van Balkenende doet daarvoor een heleboel suggesties." PASPOORT Vanwege de kustversterking moest het waterschap het gemaal Nieuwe Sluis op de schop nemen. Uiteinde lijk is gekozen voor de bouw van een nieuw gemaal, waarbij het pol derwater wordt afgevoerd via de nieuwe getijdenduiker in natuur- en recreatiegebied Waterdunen. Om die reden heeft de duiker daar voor een extra koker gekregen. De kosten van het project liepen volledig uit de hand. Uiteindelijk bleek bijna een miljoen euro extra nodig, een kwart meer dan ervoor was uitgetrokken. Die kosten kon den niet worden verhaald. Uit intern onderzoek bleek dat Scheldestromen zich behoorlijk op het project had verkeken. Door vooral tijdsdruk, onervarenheid en verkeerde inschattingen werd het onbeheersbaar. Een even dure als harde les, moest eerder dit jaar wor den geconcludeerd. Nu blijkt dat de kosten nog ver der te zijn opgelopen. De betrokken aannemer had vertragingsschade geclaimd, uiteindelijk bijna een miljoen euro. Dat leidde tot een langslepend geschil. Volgens juris ten zou het waterschap niet veel kans maken als het op een arbitra geprocedure zou uitdraaien. Daarom is geprobeerd een schik king te treffen met de aannemer. Dat is uiteindelijk gelukt, heeft dagelijks bestuurder Bert de Smet onlangs het algemeen bestuur laten weten. Het gaat om een bedrag van 514.000 euro. Voor het waterschap telt zwaar dat de helft wordt betaald via het Hoogwaterbeschermings- Volgens juristen zou het waterschap niet veel kans maken als het op een arbitrageprocedure zou uitdraaien programma, het landelijke project voor de versterking van de dijken. Dat bleek mogelijk omdat er een verband is met het project Water dunen. 't Killetje Partij voor Zeeland in Provinciale Staten heeft gisteren vragen gesteld over de nog resterende werkzaam heden bij de getijdenduiker. Voor het goed functioneren van de dui ker moet aan de buitenzijde van 't Killetje bodembescherming wor den aangebracht, anders ontstaat er onaanvaardbare erosie. Het is de be doeling dat de provincie en het wa terschap daarvoor een aanvullende overeenkomst sluiten. Gedeputeerde Staten lieten dins dag weten dat de aanbesteding in januari zou moeten beginnen. De Partij voor Zeeland wijst erop dat in een commissievergadering van Scheldestromen 'klip en klaar is ge steld dat het waterschap niet bereid is de uiterst kostbare herinrichting van de buitenzijde van 't Killetje ter hoogte van het project Waterdunen voor zijn rekening te nemen'. De fractie vraagt zich af hoe groot de financiële tegenvaller is die daar door ontstaat en of er al rekening mee wordt gehouden dat Provinci ale Staten opnieuw om extra geld zal worden gevraagd. VLISSINGEN Op het plein bij bioscoop CineCity in Vlissingen verrijst na Kerst een reuzenrad. Het gevaarte is ruim twintig me ter hoog en biedt uitzicht over Vlissingen. Het reuzenrad is ge opend van woensdag 28 tot en met vrijdag 30 december, tussen 12.00 en 22.00 uur. CineCity wil op deze manier tijdens de feestdagen haar bezoe kers en de stad Vlissingen een ex traatje bieden. Wie de bioscoop of het Cine Café bezoekt, kan op vertoon van het entreebewijs of de kassabon gratis met het reu zenrad mee. Daarnaast zijn er ook losse kaarten te koop aan de kassa. Deze kosten 2 euro. donderdag 22 december 2016 PC Wanneer gaan de mensen in Zeeland merken dat de adviezen van Balkenende vruchten afwer pen? Toch betwijfelde minister Kamp de noodzaak die Balkenende schetst. 'Het gaat al goed met Zeeland', zei hij in de Kamer. Jan van der Eijk werkte jarenlang bij Shell, waar hij zich bezighield met tech nologie en chemie. Sinds enkele jaren werkt hij als zelfstan dig adviseur, vooral op het gebied van technologie en inno vatie. Hij adviseert bedrijven en overhe den, in binnen- en buitenland. Samen met Rein Willems schreef hij in opdracht van het mi nisterie van Econo mische Zaken een rapport over de vita lisering van de ener giecluster in Delfzijl. Een vergelijkbaar ad vies bracht hij uit over het industriege bied in Rotterdam. Dat rondde hij begin dit jaar af. Hij ziet pa rallellen met Zeeland. „Binnen Economi sche Zaken was mijn naam dus bekend. Blijkbaar vonden ze dat ik er wel wat van bakte. Dus kwam de vraag of ik Zeeland coördinator wilde worden. Ik heb ge sprekken gevoerd met het provinciebe stuur en merkte dat het in Middelburg ook klikte. Dus zo ben ik hier terechtge komen." A Jan van der Eijk: „Ik ben nu drie maanden bezig en ik merk dat ik welkom ben in Zeeland en Den Haag." foto ruben oreel Het financieel debacle rond pro ject Nieuwe Sluis bij Breskens is voor waterschap Scheldestro- men nog wat groter geworden. Het heeft een schikking moeten treffen met de aannemer, die vertragingsschade claimde. Be sloten is een bedrag van 514.000 euro te betalen. Rolf Bosboom Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44