WAT IK VROEGER WILDE WORDEN KJ T\ L 3 v 9 Als kleine jongen mocht Martin Kuper (32) vaak zijn oma helpen met koken. „Oma had de tijd en vond het leuk als ik haar hielp." J Als tiener wilde ik graag kok worden. Thuis en op school vond ik het leuk om te koken en anderen mee te helpen. Koken was en is een passie van mij en het leek me ge weldig om daar mijn beroep van te kunnen maken. Ik wilde de middelbare ho telschool doen, maar die oplei ding was eigenlijk niet zo ge schikt voor mij op dat moment omdat het een behoorlijk pittig traject was. Ik heb gezocht naar opleidingen die wel bij mij pasten en heb ge keken of ik bij de marine als kok kon gaan werken. Maar dat ik dan moest gaan varen, hield me uiteindelijk tegen. 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet door ging? In eerste instantie wel. Maar ik heb toen gekozen voor een technische opleiding. Dat past toch beter bij mij, want ik ben veel meer een techneut dan kok. Nu ben ik blij dat ik het niet gedaan heb. Eigenlijk niet. Ik heb van koken wel mijn hobby gemaakt en dat geeft mij meer dan ge noeg voldoening. Op de dagen dat het mogelijk is, kook ik thuis. Ik vind het heerlijk en kan ge rust een uur besteden aan het snijden van groente. Ik werk nu als service tech nicus bij een fabrikant voor melkrobots. Ja, techniek past uiteinde lijk veel beter bij mij dan het vak van professioneel kok. Als ik storingen kan oplos sen en de klanten dan tevreden zijn. Ja. Koken doe ik nu vooral om te kunnen ontspan nen en omdat verhongeren geen optie is. donderdag 22 december 2016 Meer techneut dan kok Melita Lanting Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet ge lukt? 4Wat hebt u allemaal ge daan om die droom toch te verwezenlijken? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? RtfWNAl A Voor Martin Kuper is koken een manier om te ontspannen, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42