'Slecht geschillen met KSG binnen halfjaar' Plannen Singelgebied Domburg zijn voor het eerst zichtbaar Programma vandaag 22 december Heel Koudekerke bakt levert Serious Request mooi bedrag 7 Terwijl de dj's in het Glazen Huis het met sapjes moeten doen, smullen de dorpsbewoners bij Heel Koudekerke Bakt. Drie gezellige grijsha rige dames zitten naast elkaar op een houten bankje in de witte tent op het dorpsplein van Koudekerke. Voor ieders neus staat een plastic bord dat vol ligt met stukjes taart. „Ik denk dat we beter rond koffietijd hiernaartoe hadden moeten ko men, want ik ga dit echt niet op kunnen", zegt een van de vrouwen terwijl ze demonstratief haar vork neerlegt. Naast haar ligt een formulier met daarop in grote letters: 'Heel Kou dekerke Bakt'. Het is een stembiljet waarop ingevuld kan worden welke taart het lekkerst smaakt. Een lastige keuze als je dertien stukjes gebak voorgeschoteld krijgt. Verschillende dorpsbewoners sta ken de handen uit de mouwen om hun bakkunsten op de proef te stel len Uiteindelijk kwam een geza menlijk gemaakte Kinder Bueno Milka Oreo Nutella Cheesecake als lekkerste creatie uit de bus. Deel name aan de actie kostte vijf euro en wie wilde proeven betaalde het zelfde. De opbrengst, in totaal 483 euro, gaat in zijn geheel naar Seri ous Request. „Ik zou het nooit kun nen hoor, zes dagen zonder eten opgesloten zitten", zegt de 10-ja- rige Luc de Looff terwijl hij keu rend een stuk taart in zijn mond steekt. Samen met wat schoolgeno- ten zit hij aan een tafel. „Als ik van tevoren heel veel eet, denk ik dat ik dat het mij wel lukt", reageert Sofie Meerman (8). „Ze doen het natuur lijk wel om heel veel geld bij elkaar te brengen", klinkt het wijs uit de mond van de u-jarige Vivian Din- gemanse. Waarvoor dat geld be doeld is weten de scholieren maar al te goed. „Tegen longontsteking", roepen ze in koor. Dat heeft de juf verteld. Dat ze in de klas actief be zig zijn met Serious Request blijkt wel als hun vriendinnetje Elza Mo lenaar (10) vertelt dat aan het einde van de les alle tafels moesten ver schuiven. „Onze ouders gaan van avond op school dineren en wij moeten ze dan bedienen." Uitgegeten sprinten ze naar bui ten om bij het Glazen Huis een nummer aan te vragen. Die plaat moet alleen even wachten; het is druk bij de dj's. Op de hoge kruk ken tegenover de twee mannen zit ten drie peuters van Kinderopvang Ik zou het nooit kunnen hoor, zes dagen zondereten Matroesjka. Met lege flessen wisten de peuters 450 euro bij elkaar te scharrelen. Daarmee kwam de tus senstand gisteren op 22.400 euro. Daag Koninklijke Schelde Groep niet voor de rechter, maar los de ge schillen binnen een halfjaar op. Die opdracht geven vijf oppositiepar tijen het college van Vlissingen in een motie die ze vanavond inbren gen in de gemeenteraad. Die moet vanavond beslissen over de Ontwikkelingsvisie Schel- dekwartier. KSG/Damen Schelde willen dat die wordt uitgesteld tot de problemen zijn opgelost. POV, VVD, SGP, GroenLinks en PvdA willen dat ook, maar vinden geen meerderheid in de raad. Vlissingen loopt grote risico's als woning bouw, recreatieappartementen, watersport en cruisekade in het Scheldekwartier niet snel van de grond komen. KSG, Amels en Damen hebben problemen met de visie van het col lege. De partijen stonden al vaker voor de rechter en daar is de onder linge sfeer steeds slechter door ge worden, stellen de vijf fracties. Die willen geen beschuldigende vinger wijzen maar vragen praktische op lossingen voor de twistenpunten als de noordgevel van de Machine fabriek, de cruisekade en de meer kosten aan de Piet Heinkade. Zo nodig met arbitrage. In de raadszaal van het gemeente huis werd aan de aan de hand van tekeningen en schetsen een tipje van de sluier opgelicht. Haast jubelend licht wethouder Jaap Melse de 'hoogtepunten' toe. „Eindelijk kunnen we nu wat laten zien. Er staat echt wat te ge beuren. Voorlopig gaan we uit van 28 nieuwbouwhuizen langs de Roosjesweg en Singel: dat zijn achttien vrije sector en tien sociale huurwoningen. Bij die achttien mogen ook Domburgse zomerwo ningen gebouwd worden." Wat er op het terrein van de su permarkt gaat gebeuren, wordt nu nader bekeken. Melse: „Dat is een lastig stukje, met bebouwing rondom. We denken daar aan tien of twaalf huizen in hofjes vorm, maar dat is hier vanavond nog niet te zien." Bij de molen komt een nieuw parkeerterrein, een onthaalplek voor 400 tot 450 plaatsen mét elektronisch parkeerverwijssys- teem, modern toiletgebouw en in formatie over Domburg. Dat ver wijssysteem wordt nu verder uit gewerkt. Ook aan de jongere Domburgers is gedacht volgens Melse. „In de plannen staat een speelplek, een skatebaan achter de nieuwe supermarkt en een trap veldje naast de brede school." De aanpak van het gebied kreeg een duw in de goede richting toen na jaren wachten de overeenstem ming werd bereikt over de verhui zing van de supermarkt van de Singel naar het parkeerterrein te genover het gemeentehuis aan de Traverse. donderdag 22 december 2016 Al taart smikkelend geld inzamelen Janneke Koster Koudekerke -Luc de Looff (10) Karreveld Podium 19.30 uur Flashback 21.30 uur Juke Joints Wielemaker Stage 18.30 uur Letters from Nina 20.30 uur Jam-Pact Glazen Huis 11.00 uur Daggast Daniel Go- dinho Veiga, documentairemaker over schaatsbroers Niels en Erwin Mesu en presentator Om roep Zeeland 15.00 uur Daggast Peter Boone, Peter Boone Music Productions 17.30 uur Razende Reporter Jordy 23.00 uur Nachtgast De hoog ste bieder slaapt een nachtje in het glazen huis Claudia Sondervan Vlissingen Hoewel veel Domburgers niet meer in de aanpak voor het Sin gelgebied geloofden, konden ze gisteravond dan toch voor het eerst de plannen voor het ge bied met eigen ogen zien. Annemarie Zevenbergen Domburg De Kinder Bueno Milka Oreo Nutella Cheesecake is de winnende taart bij Heel Koudekerke Bakt. fotorubenoreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40