Goldfinger Sleazy Tiki Barbershop HZ en Scalda leiden op voor groene energie Gimbrère 3 iirriun *kit*tJ4rk ALLES 75% KORTING Goldfinger heet de zaak aan de Korte Vorststraat in Goes. Strak, modern, zwart/wit interieur, leren banken en in de hoek een kleurige kerst boom. Muziekje op de achtergrond: D-Double, Lil' Kleine en Angelo Kim. Tekenend voor het jonge pu bliek dat Goldfinger aanspreekt, al komen er net zo goed mannen van enige leeftijd binnen. Hier niet de rauwe, industriële look die veel barbiers kenmerkt, maar toch: on miskenbaar de nieuwe herenkap per. De van oorsprong Koerdische eigenaren Alan Abdullah en Rawa 'Goldfinger' bieden in hun zaken - twee in Goes, een in Zierikzee - ty pisch oosterse service aan. Een per fecte coupe is nog het minste. Goldfinger neemt klanten desge wenst uitgebreid onder handen. Eerst krijgen ze warme, vochtige doeken op het gelaat. Daarna, sche ren met het mes. Om het helemaal af te maken, wordt het gezicht ge- waxt - waarbij ook de neusgaten meegenomen worden. Oorhaar wordt razendsnel en pijnloos weg- geschroeid met een vlam. Dan zijn de wenkbrauwen aan de beurt: die worden met draden geëpileerd en zo nodig bijgeknipt. Nog even een massage om het af te maken. En dat allemaal voor nog geen dertig euro. Ook aan de Scheldestraat in Vlis singen is inmiddels een Goldfinger geopend. „Van mijn broer", geeft Alan aan. „Maar er wordt daar pre cies hetzelfde gewerkt." r e I arber John (tevens drum- Liner van Betty's Doghouse 'en de Aloha Sluts) zat in de bouw tot de recessie toesloeg. „Ik was altijd al een feesten- en partijenknipper", zegt de kapper. „Er was vroeger geen kuivenkap- per, dus knipten wij elkaar. Toen ik de kans kreeg om het vak te le ren bij barbershop True Love Cuts in Sluis, heb ik die gegrepen. Een maand geleden heb ik mijn eigen zaak geopend. Sleazy Tiki, aan de Sint Jacobsstraat 17 in Vlis singen." Hij omschrijft zijn klan ten als 'de meer vrijgevochten, onconventionele man'. En voor de duidelijkheid: vrouwen zijn meer dan welkom. „Ik knip ze niet, maar ik kijk er graag naar!" De HZ neemt het voortouw. De hbo-school heeft daarbij de steun van het Rijk. De komende vijfjaar komt er vanuit het topconsortium kennis en innovatie Wind op Zee 5 miljoen euro beschikbaar voor studierichtingen duurzame ener gie. „Wij hebben ons verplicht om vanuit de markt, dus van bedrijven en instellingen, ook nog eens 5 miljoen euro te halen. Totaal wordt het budget dus 10 miljoen euro", zegt Willem den Ouden, dean van de Delta Academy van de HZ. Hij onderstreept dat de opleidin gen die worden gecreëerd, zich niet uitsluitend zullen richten op windparken op zee. „Het gaat om de totale groene energiesector, dus bijvoorbeeld ook om wind op land en getijde-energie." Den Ouden benadrukt dat het om landelijke opleidingen gaat die worden aan geboden in regio's waar de omslag naar groene energie aan de gang is of staat te gebeuren: Zeeland (HZ en Scalda), Groningen (Noorder poort College in Groningen) en Friesland (NHL Hogeschool in Leeuwarden). Voor het onderhoud van wind- parken op zee zijn straks vele han den nodig. Zeeland hoopt dat hier een nieuwe onderhoudsbedrijfs- tak ontstaat. De kaarten liggen gunstig. Nu al is Vlissingen dé off shorehaven voor wind op zee. Bo vendien ligt de haven dichtbij de te bouwen windparken Borssele, waarvan deel één en twee worden gebouwd door Dong Energy en deel drie en vier door een consor tium van Shell, Van Oord, Eneco en Mitsubishi/DGE. In Zeeland bestaat al een offici eus platform Energy Port Zeeland, dat wordt gedragen door de pro vincie, Scalda, HZ, Huis van de Techniek, Zeeuwind, Delta en Eneco. Dat hij zelf een flinke baard heeft, werkt in zijn voordeel, geeft John aan. „Klanten die er zelf een heb ben zeggen het ook wel: dat ze niet naar een kapper willen die zelf niet weet wat het is om een baard te hebben en onderhou den." Sleazy Tiki Barbershop zit achter in Rootwood, dat spullen ver koopt die oud, stoer of industri eel zijn. Precies wat dat Barber John aanspreekt. „Wij versterken elkaar", is zijn overtuiging. „Het gaat hier heel erg om de sfeer. Zaterdag stond hier veertig man binnen. Ik was aan het knippen, de rest stond te kletsen en een biertje te drin ken." LAATSTE RONDE FINALE LEEGVERKOOP DAMES MODE donderdag 22 december 2016 PC Barber John van Sleazy Tiki Barbershop in Vlissingen. fotosmechteldjansen Ba HZ en Scalda gaan samen met scholen in Leeuwarden en Gro ningen studenten opleiden voor de tienduizend banen die de ko mende jaren ontstaan in de groene energiesector. Frank Balkenende Vlissingen KORTEMEESTRAAT 25 BERGEN OP ZOOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36