Hans Knoop vertelt over Menten ./r Zeeuwse Anne Struijk voelt zich thuis bij Limburgse volleybalclub Zeelandcoördinator Van der Eijk maakt zich niet druk om geld Zeeuwse accommodaties goed bezet tijdens kerstvakantie Vooral toeristen uit Duitsland brengen hun kerstvakantie door in Zeeland. Ook woningen waar grootouders, ouders én kinderen in terechtkunnen, zijn populair. Vooral rond oudjaar. donderdag 22 december 2016 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl tr De zaak Menten leeft nog volop. Gisteren vertelde journalist Hans Knoop voor een volle zaal in de Drvkkery in Middelburg hoe hij de oorlogsmisdadiger vanaf 1976 wist te ontmaskeren. Vorige maand was de zaak nog in een driedelige serie op tv te zien. Knoop beschreef de affaire in een nieuw boek, dat hij ter plekke signeerde. Joanne Karkdijk Vlissingen Toeristen overnachten graag in Zeeland tijdens de kerstvakantie. Vooral oudjaar is populair. Zeeuwse hotels en vakantiewoningen zijn goed geboekt in de kerstvakantie. De gemiddelde bezetting van Zeeuwse accommodaties is in die periode zestig procent. Dat blijkt uit een inventarisatie van de VVV. Het aantal overnach tingen is het hoogst in de tweede week van de vakantie. „De kerstda gen vieren de meeste mensen het liefst thuis", zegt VVV-directeur Patrick Polie. „Maar oud en nieuw is erg in trek." Ruim de helft van de gereserveerde slaapplekken is ge boekt door Duitsers. De rest is voor Nederlanders (30 procent) en Bel gen (10 procent). Polie is tevreden met de bezetting van de hotels en vakantiewoningen. „We mogen niet klagen." Het is lastig om een vergelijking te trekken met de cij fers van de bezetting tijdens de kerstvakantie van vorig jaar. Polie: „Toen hadden we ook de campings in de berekening meegenomen. Dat hebben we dit jaar niet gedaan." Ook de Roompot is tevreden met het aantal gasten in de kerstvakan tie. Voorlichter Mare Volleman: „Onze accommodaties worden al tijd volop geboekt tijdens de feest dagen. Met name de korte verblij ven in de periode na de kerstdagen zijn populair. Dat hangt ook samen met het feit dat de kerstvakantie nu met een kerstweekend begint." Er zijn nog enkele Roompot-accom modaties te boeken rond oudjaar. De rest zit inmiddels vrijwel vol. Volleman: „We signaleren hier een stijging ten opzichte van vorig jaar. Vooral veel Duitsers willen oud en nieuw in Zeeland vieren." Rondom de feestdagen zijn vooral de groepsaccommodaties in trek. „Steeds vaker worden er in de kerstvakantie accommodaties ge boekt voor drie generaties: grootou ders, ouders en kinderen", ziet Vol leman. De Duitsers die in Zeeland overnachten tijdens de kerstvakan tie hebben hun verblijf waarschijn- Ze komen voor de frisse lucht en het strand, maar ook voor de gezelligheid -Patrick Pollie, VVV-directeur lijk al geboekt. Volleman: „Gemid deld boeken Duitsers hun vakantie zo'n tachtig dagen van tevoren, bij Nederlanders is dat de helft." Hoewel we rond kerst het liefst in ons eigen bed slapen, hoeft het di ner niet perse thuis te worden op gediend. „Onze restaurants en di ners lopen goed met kerst", zegt Natasja de Gast, salesmedewerker bij Amadore Hotels Restaurants Zeeland. „Hier en daar is nog een tafeltje vrij. Maar het merendeel van de plaatsen op eerste en tweede kerstdag is bezet." De meeste gas ten keren na hun kerstdiner huis waarts. In tegenstelling tot oudjaar: dan zijn alle hotelkamers volge boekt. Amadore biedt zijn gasten in zijn vier Zeeuwse hotels een oud- jaararrangement met diner, feest avond en overnachting. Die arran gementen zijn zo goed als uitver kocht. Polie ziet dat vooral accommoda ties aan de kust populair zijn. „Vooral Duitsers vinden het fijn om de kerstvakantie aan de Zeeuwse kust door te brengen. Ze komen voor de frisse lucht en het strand, maar ook voor de gezelligheid." r ZEELAND 14 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND10 Duitsers vieren hier kerst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34