Win A fantastische prijzen! Voor kerst staan in Duitsland al zeven trainers op straat Ga snel naar uitjekrant.nl/winnen 30 S 1 donderdag 22 december 2016 In de jaren '90 noemden ze Steve Beaton (foto) The Adonis. Zijn zwarte krullende lokken, goede snor en het uitpuilende borsthaar deden het goed bij de vrouwtjes. Maar inmiddels is Beaton 52 jaar en zijn zijn zwarte krullen verwor den tot grijze stekeltjes. Zijn bij naam heeft hij maar veranderd in The Bronzed Adonis. Wat ons be treft de overtuigende winnaar. Een bijnaam, waar een mooie anekdote aan vastzit. Als 20-jarige ventje gooit Adrian Lewis (foto) na een toernooi in Las Vegas een paar dollar in een fruitautomaat. De kassa rinkelt, hij wint 72.000 dollar. Enig probleem: Lewis is nog geen 21 en mag de prijs niet in nen. Nogal zuur. Later in zijn le ven gooide hij alsnog een aardig zakcentje bij elkaar. Met darts. Kijk even naar die sik en die staart, en inderdaad: 'tovenaar' Si mon Whitlock lijkt zo uit de film weggelopen, rechtstreeks het po dium op. Met de pijltjes in zijn hand valt hij ook onder immense druk nooit uit zijn rol. Knap. Volgens de overlevering belandde Michael Smith tijdens zijn werk op een boerderij ooit in een halve worstelpartij met een kalf. Zijn maten schonken hem toen deze bijnaam. Prima. Koosnaam Barney is na al die ja ren cultureel erfgoed, en daar blij ven we met z'n allen mooi van af. Thuis draagt ook Mason, de klein zoon van Raymond van Barneveld (foto), het speciale shirtje van zijn opa, met het karakter uit de anima tieserie Fred Flinstone op zijn rug. Dartslegende Phil Taylor kreeg zijn bijnaam van Peter Judge, een werknemer van televisiezender Sky Sports. Die stapte per ongeluk op een cd, raapte 'm op en zag: The Power van Snap. Ontstaansge schiedenis: kan beter. Maar: straalt wel kracht uit. De beste darter van dit moment is Michael van Gerwen zonder twij fel, zijn bijnaam schurkt slechts te gen de middenmoot aan. Ja, het al litereert heerlijk, maar bijster origi neel is het niet. Nee, Mighty Mike SNAKEBITE a BARNEY JACKPOT BRONZED ADONIS 1 doet wat ons betreft 's werelds nummer 1 te weinig eer aan. Gary Anderson haatte zijn vorige bijnaam 'Dream Boy'. Na zijn over stap naar de PDC koos hij voor The Flying Scotsman, vernoemd naar een trein van Londen naar Edinburgh. „Het heeft wel iets pa triottistisch", zegt de huidig we reldkampioen tevreden. De menin gen zijn verdeeld. The Machine past erg goed bij de kille manier waarop James Wade soms tegenstanders naar huis stuurt. In zijn beginjaren noemde hij zichzelf nog The Gladiator, daarna een tijdje 009, vanwege de vele negendarters. Vervolgens Spectacular. Ook was hij een tijdje bijnaamloos. Nee, bepaald honk vast was Wade niet. Snakebite, een mix van bier en ci der, is het favoriete drankje van de kleurrijke Peter Wright (foto). Vooruit. Één pluspuntje dan, om dat hij zijn bijnaam zo fraai eert op de zijkant van zijn hoofd, met behulp van zijn vrouw en kapster Joanne. Dave Chisnall. Chizzy... Dat is ge woon vragen om de laatste plaats. Maak nu kans op: lOOx Holland zingt Hazes lOOx Mini cruise naar York a lOOx Mini cruise naar Leeds 50x Bijwonen Musical Awards 25x Nederland - Italië lOx HAIR - de Musical lOx Ciske de Raf - de Musical m Uitjekrant nt Zonder een goede bijnaam stelt een darter maar bar weinig voor Een darter zonder bijnaam is er geen. Wij beoordeelden de bijnamen van de deelnemers aan het WK in Alexandra Palace. Pim Bijl Londen The Bronzed Adonis Jackpot The Wizard of Oz Bully Boy Barney The Power Mighty Mike FOTO GETTY IMAGES The Flying Scotsman The Machine Snakebite Chizzy De leukste uitjes van jouw eigen ki MÖNCHENGLADBACH Met het ontslag van André Schubert bij Borussia Mönchengladbach is gisteren al de zevende trainer ontslagen in de Bundesliga. Al leen in het seizoen 2005-2006 (8) vlogen er meer coaches uit voor kerst. Schubert stapte vorig jaar sep tember in. Onder zijn leiding plaatsten Die Fohlen zich voor de Champions League. In een poule met FC Barcelona, Man chester City en Celtic werd Bor ussia derde, maar in de Bundes liga waren de prestaties ver on der de maat. Met een veertien de plaats en maar vier overwin ningen na zestien wedstrijden mocht Gladbach niet tevreden zijn. De thuisnederlaag tegen VfL Wolfsburg was de druppel. Dirk Schuster (FC Augsburg), Norbert Meier (Darmstadt), Mar kus Kauczinski (FC Ingolstadt) Dieter Hecking (VfL Wolfsburg) Bruno Labbadia (HSV) en Viktor Skripnik (Werder Bre men) gingen Schubert reeds voor de afgelopen maanden. Bochum-trainer Gertjan Ver beek kan de grote stroom aan ontslagen trainers in de Bundes liga dit seizoen wel verklaren. De tv-gelden worden vanaf vol gend seizoen namelijk nog be langrijker op het hoogste ni veau. „Flet zou al een ramp zijn voor een grote club als Glad bach wanneer het daadwerke lijk degradeert, maar dit sei zoen degraderen kan en mag echt niet. Dan loopt de club enorm veel geld mis." Ter vergelijking: in de Neder landse eredivisie zitten alle acht tien trainers nog op hun plek. „In Duitsland is de druk hoger. Vanuit het bestuur, maar ook vanuit de media", zegt Huub Ste vens. De Limburger werkte ja ren als trainer in het buurland. „Daar zijn grotere clubs, met grotere supportersaantallen, die zich door de stroom aan be richten in de media tegen de trainer gaan keren." Stevens maakte het zelf ook mee bij Schalke 04. „Op gegeven mo ment krijg je dan een ultimatum van het bestuur. Dan weetje: Dit is het begin van het einde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31