Steekspel om selectie van Hakim Ziyech plankenkoorts 29 Winst is mij wat waard. Je komt in mooi rijtje met sportvrouwen maar goed." Maaike Head, samen met Ilse Paulis winnares van het goud in Rio in de lichte dubbelt- wee en gisterenavond won in de categorie Sportploeg van het Jaar, is het niet met hem eens. Het pu bliek mee laten stemmen zou wat haar betreft een slechte actie zijn. „Ik vind dat het moet gaan om de prestaties. Zolang de sporters en een jury degenen zijn die stemmen, hoop ik dat goud meer gewaardeerd wordt dan de popu lariteit." Vooral voor kleinere sporten, zoals roeien, is dit van belang vol gens Head. „Ik heb zelf ervaren dat je als hard trainende sporter geen tijd hebt om jezelf ook nog eens te profileren en zo aan je po pulariteit te werken. En de arme re sporters hebben ook geen geld om dit uit te besteden. Het moet bij deze verkiezing uiteindelijk gaan om het winnen." Dan is het ironisch als de winst van Sportman van het Jaar uiteindelijk naar Verstappen gaat, de sportman die in Amster dam ontbrak en vooraf aangaf he lemaal niets om de prijs te geven. Als Ziyech definitief niet wordt ge selecteerd, kan Ajax in de zware uitwedstrijden na de winterstop tegen PEC Zwolle en FC Utrecht en ADO-thuis gewoon een beroep op hem doen. Terwijl rivaal Feye noord in die periode (Roda uit, Willem II thuis, NEC thuis) wél drijvende kracht El Ahmadi moet missen. Bovendien kan Ajax waar schijnlijk gewoon beschikken over keeper André Onana (tweede keeper Kameroen) die weigert voor zijn land te spelen omdat hij spelen bij Ajax belangrijker voor zijn ontwikkeling acht. Burkinees Bertrand Traoré is momenteel ge blesseerd, waardoor de kans groot is dat ook die Ajacied na de win terstop 'gewoon' kan aansluiten bij de ploeg van Peter Bosz. Kwalijk De Marokkaanse bondscoach Renard, die met Zambia en Ivoor kust al eens de Afrika Cup won, zou het Ziyech kwalijk nemen dat hij in november afzegde voor de kwalificatiewedstrijd tegen Ivoor kust. De Ajacied meldde zich toen geblesseerd af, maar in Noord-Afri- ka werd hevig aan de ernst van die kwetsuur getwijfeld. De erva ren bondscoach zou met zijn be sluit een slechte beurt hebben ge maakt bij de Marokkaanse voetbal bond. De officiële lijst met spelers had al bekend gemaakt moeten worden, maar is dat nog altijd niet. De Afrikaanse ploeg vertrekt op 28 december naar Dubai om zich voor te bereiden op de Afrika Cup. Spelers kunnen eventueel ook direct doorvliegen naar het Emiraat, zonder zich eerst in Ma rokko te melden. Renard staat, mede door zijn staat van dienst in de Afrika Cup, hoog aangeschreven en zal zich niet snel laten overrulen. Hij staat bekend als een rechtlijnige trainer die weinig concessies doet. Mocht hij tóch overstag gaan, dan is het nog maar de vraag of Ziyech zelf wel zin heeft in een toernooi on der een bondscoach die hem aan vankelijk niet wilde selecteren. Eerder vertelde Ziyech nog dat hij er enorm naar uitkeek om met zijn land van afkomst zijn eerste Als Ziyech niet wordt geselecteerd voor Afrika Cup, kan Ajax in januari gewoon beroep op hem doen grote toernooi te spelen. Dat Ziyech vooralsnog niet bij de selectie zit, is dus een hard ge lag voor hem. Zeker ook omdat de creatieve middenvelder anderhalf jaar geleden het Marokkaanse elf tal boven Oranje verkoos. Dat deed hij vooral op gevoel, maar de oud-speler van Heerenveen en FC Twente nam het bondscoach Dan ny Blind ook kwalijk dat hij nooit persoonlijk werd benaderd uit Zeist toen hij een keuze moest ma ken over zijn interlandcarrière. Ziyech is ervan op de hoogte dat hij het toernooi in Gabon van 14 januari tot en met 5 februari waarschijnlijk gaat missen, maar wacht de definitieve selectie af. De middenvelder speelde tot nu toe acht interlands voor Marokko en maakte daarin drie goals. Leipzig in de Champions League speelt. Juist vanwege die weinig organische groei, gestoeld op een gelikte marketingmachine, roept Leipzig in Duitsland weinig sym pathie op. Bayern München is voorlopig nog maatje te groot voor de nieuweling in de top En daarom was de ontmoeting van gisteravond zo pikant. Bayern en Leipzig waren gisteravond de vechtende jongens op het school plein van wie hun klasgenootjes hoopten dat ze elkaar bont en blauw zouden slaan. Maar van een serieus gevecht was geen sprake. Dé verrassing van de Bundesliga bezweek on dubbelzinnig aan plankenkoorts. Zou je de 1-0 van Thiago nog een gevolg kunnen noemen van een goed uitgespeelde aanval van de ploeg van Carlo Ancelotti, de daar opvolgende tegentreffers ontston den steeds door nalatigheid bij de bezoekers. Bij de 2-0 van Xabi Al- onso ging Naby Keita In de fout. De 3-0 van Robert Lewandowksi uit een strafschop mocht keeper Péter Gulacsi zich aanrekenen. Emil Forsberg had toen al een olie domme rode kaart gekregen. - donderdag 22 december 2016 olympiërs af Sportman van het Jaar: Max Verstappen Sportvrouw van het Jaar: Sanne Wevers Coach van het Jaar: Vincent Wevers Sportploeg van het Jaar: Maaike Head en Ilse Paulis Paralympisch Sporter: Liesette Bruinsma Talent van het Jaar: Eythora Thorsdottir Fanny Blankers-Koen prijs: Esther Vergeer De familie Wevers won twee prijzen: vader Vincent werd Coach en Sanne Sport vrouw van het Jaar. foto pim ras —Sanne Wevers De strijd tussen Feyenoord en Ajax in de eredivisie krijgt na de winterstop een nieuwe dimen sie. De Marokkaanse bonds coach Hervé Renard wil Ajacied Hakim Ziyech passeren voor de Afrika Cup, al hoopt de voetbal bond de trainer nog op andere gedachten te brengen. Feye- noorder Karim El Ahmadi wordt wél geselecteerd. Mikos Gouka en Daniël Dwarswaard Amsterdam Arjen Robben en zijn collega's van Bayern waren veel te sterk voor RB Leipzig, fotoafp -vu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30