Leipzig heeft in München 28 SPORTGALA 2016 SPORTERS VAN HET JAAR Max Verstappen werd in de RAI in Amsterdam verkozen tot Sportman van het Jaar. De verkiezing gaat altijd gepaard gaat met enige commotie. donderdag 22 december 2016 Kort FC Twente Excelsior huurt Hahn Warner Hahn (24) staat de tweede helft van het seizoen onder de lat bij Excelsior. De Rotterdamse club huurt de doelman van Feyenoord. Hahn liep een jaar terug een zware knieblessure op, maar is hersteld. Feyenoord-directeur Martin van Geel: „Voor Warner is het belangrijk dat hij weer aan spelen toekomt op eredivisieniveau." Schorsing voor vrouwen Opnieuw zijn twee gewichthefsters betrapt op het gebruik van doping. Joelija Kalina is twee jaar geschorst. De Oekraïense moest onlangs al haar bronzen medaille inleveren die ze bij de Spelen van Peking had gewon nen. Daar is nu een schorsing bijgekomen. De zestienjarige Roemeense Alina-Alexan- dra Popovici werd voor vier jaar geschorst. Del Potro twijfelgeval Juan Martin del Potro verwacht dat hij volgende maand onvoldoende fit is om op de Australian Open uit te komen. „Ik heb iemand nodig die me het hele jaar fit kan houden". Del Potro vierde dit jaar een suc cesvolle rentree, na een slepende polsblessu re. Hij won zilver op de Olympische Spelen en won met Argentinië de Davis Cup. UITSLAGEN <i Herstel Misbruikt Uli Hoeness kon een frivool juich- gebaar niet onderdrukken, kort na de allesbeslissende 3-0 van Robert Lewandowski. Een paar dagen eer der, tijdens de algemene ledenver gadering in de Allianz Arena, had de clubicoon de tegenstander uit Oost-Duitsland nog veelzeggend als 'de nieuwe vijand' betiteld. Het was een opmerking waarmee hij de verrassende nummer twee uit de Bundesliga onbedoeld al leen maar meer credits gaf, na alle successen van de laatste weken. En waarin ogenschijnlijk ook eni ge ongerustheid verscholen zat voor de, dit seizoen gevreesde pressiemachine van Ralph Hasenhüttl. Maar nu, na de goal van Lewandowski, waren de zor gen even vergeten. Fier trok Hoe ness zijn rood-witte sjaal nog eens recht. Een lachje krulde om zijn mondhoeken. Één ding is na gisteravond immers zeker: Rekord- meister München is voorlopig nog een maatje te groot voor de nieu weling in de top. Over RB Leipzig is de laatste maanden al veel gezegd en ge schreven. De club is sinds 2009 het speeltje van Red Bull-eigenaar Dieter Mateschitz. Miljoenen pompte hij in de Oost-Duitse club, die inmiddels de voornaam ste concurrent is van Bayern Mün chen in de strijd om het kam pioenschap en dat de komende ja ren waarschijnlijk ook zal blijven. Domweg omdat alles in Leipzig is ingericht op een topsportklimaat. Het spelersmateriaal, de jeugdop leiding, de ambities. En dat alle maal dankzij dat energiedrankje. De vraag is niet of, maar wanneer Churandy Martina lacht een uur voor aanvang van het Sportgala op de rode loper zijn gouden tand bloot en zegt: „Ik stem op mezelf. Maar ik sta er niet bij." De sprin ter hoort niet bij de vijf genomi neerden voor de verkiezing van Sportman van het jaar die uitein delijk wordt gewonnen door Max Verstappen. De meest gehoorde woorden op de rode loper bij het Sportgala? Ap pels en peren. De verkiezing is elk jaar weer een garantie voor com motie, want, zoals Dafne Schip pers zegt: „Het is nou eenmaal las tig om prestaties met elkaar te ver gelijken. Uiteindelijk wil het niet zeggen dat degenen die niet win nen niet goed gepresteerd heb ben." Geen sporter zou een olympi sche of WK-medaille inleveren voor de titel van Sportman of vrouw van het Jaar. Maar toch, turnster Sanne Wevers dacht er een paar uur voordat zij de Jaap Eden Trofee in ontvangst nam over na: „De winst is mij wel wat waard. Je komt wel in een mooi rij tje met sportvrouwen te staan." Ereprijs En ook Tom Dumoulin, die eerder had laten weren niet zoveel om de verkiezing te geven en het dit jaar moest afleggen tegen de uiteinde lijke winnaar Max Verstappen, kwam daar woensdag in zijn smo king op terug. „Ik zou het stiekem toch wel gaaf vinden om een keer te win nen. Her draait mij nu vooral om de échte prijzen, maar dit is een ereprijs. Een waarover je over twintig jaar tegen je kinderen ver telt." Vooral rondom de verkiezing van de mannen is commentaar. Vaak speelt de gunfacror een rol in de verkiezing die wordt bepaald door een vakjury en de sporters. Dat kan anders. Laat het Nederlandse volk maar meestemmen, vindt Dumoulin. Dan wordt het écht een populariteitsprijs. Dat Max Verstappen dan degene is die wint, wat Dumoulin ver wacht, dan is dat maar zo. „Het is toch mooi om te weten wat Ne derland vindt?" Mening Drie jaar geleden was hij ongewild hoofdrol speler in een andere verkiezing, die van wielrenner van het jaar. Niki Terpstra won dat jaar Parijs-Roubaix, maar Dumoulin won de verkiezing. „Onterecht, vond ook ik", zegt Du moulin op de rode lo per - waar zijn vrien din door de populari teit van haar vriend het langst aan de zij kant kan wachten van iedereen. Du moulin: „Dus als de mening van het Nederlandse volk voor een percentage wordt meege nomen lijkt mij dat alleen VOETBAL GEWICHTHEFFEN TENNIS Australiër Graham Reid assisteert Max Caldas bij het Nederlandse hockeyteam. Igor Sijsling staat pas in februari op de tennisbaan. Zijn handblessure geneest lang zaam. Deelname aan de Australian Open in januari is daardoor niet haalbaar. Joshua Brenet voetbalt ook de komende jaren bij PSV. De verdediger (22) verlengde zijn aflopende contract tot medio 2020. DARTS Londen. WK PDC. Eerste ronde: Suljovic (Oos/8) - Meulenkamp (Ned) 3-0, Wade (Eng/6) - Huy- brechts (Bel) nnb. VOETBAL Duitsland: Bayern München - RB Leipzig 3-0, Hertha BSC - SV Darmstadt 98 2-0, 1.FC Köln - Bay.Leverkusen 1-1, FC Ingolstadt 04 - SC Frei burg 1-2, Floffenheim - Werder Bremen 1-1. Stand aan kop: 1. Bayern München 16-39, 2. RB Leipzig 16-36, 3. Hertha BSC 16-30, 4. Frankfurt 16-29, 5. Hoffenheim 16-28, 6. Bor. Dortmund 16-27, 7.1.FC Köln 16-25. Italië: Internazionale-Lazio nnb. Spanje. Beker: Eibar - Sporting Gijón 3-1 (2-1 eer ste duel), Sevilla - Formentera (4) 9-1 (5-1 eerste duel). België: Standard Luik - Sport.Lokeren nnb, Kor- trijk - Oostende nnb, Zulte Waregem - Racing Genk nnb, Eupen - Club Brugge nnb. Stand aan kop: 1. Club Brugge 19-37, 2. Zulte Wa regem 19-36, 3. Anderlecht 19-35, 4. KV Mechelen 20-34, 5. Charleroi 19-34, 6. Oostende 19-33, 7. AA Gent 19-32, 8. Standard Luik 18-29. I FC Twente is uit de financiële gevarenzone. De licentiecommis sie van de KNVB heeft FC Twen te in categorie 2 geplaatst. Dank zij beter beleid en betere cijfers houdt de club uit Enschede nu zijn proflicentie. 9 u II Na een aanval door een inbre ker kan Petra Kvitova zes maanden niet tennissen. In de vijf vingers van haar linkerhand moesten pezen hersteld worden en ook twee zenuwen waren beschadigd. Oud-wielrenster Petra de Bruin (54) is in haar loopbaan jaren lang seksueel misbruikt. In Nieuwsuur zei de wereldkam pioene op de weg (1979): „Ik heb er nog elke dag heel veel verdriet van." ■c o tx Max troeft Bayern München was in de topper tegen RB Leipzig veel te sterk: 3-0. Door de eclatante zege gaat de regerend lands kampioen als 'Herbstmeister' de vakantie in. Dennis van Bergen München BAYERN MÜNCHEN RB LEIPZIG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29