Waar kan ik de distributieriem van mijn auto het snelst laten vervangen? Carsom weet het! (3 CARSOM NL CULTUUR 25 Filmster Will Smith wil volgend jaar een nieuw album uitbrengen. „Ik heb ongeveer 70 nummers klaar liggen. Mijn kinderen vinden dat ik er iets mee moet doen." Het personage dat Will Smith (49) speelt in zijn nieuwe film Colla teral Beauty krijgt te maken met een zwaar verlies. De hele film door rouwt hij om zijn dochtertje dat aan kanker is overleden. Sindsdien is de vader, eigenaar van een groot reclamebureau, niet meer zichzelf. „Hij is volledig de weg kwijt", zegt Smith in Londen. „Hij ziet de zin van het leven niet meer. Niets interesseert hem nog. Maar zijn omgeving probeert hem weer op het juiste spoor te brengen door hem met acteurs in contact te brengen die zich uitgeven voor Tijd, Dood en Liefde, in de hoop hem op te monteren." De titel Collateral Beauty vereist enige uitleg. De verklaring van Smith is helder: „Hoe groot de tragedie ook is, er gloort altijd hoop aan de horizon. De factor Tijd speelt daarin een rol, net als Liefde en Dood. Maar niet iedereen is bevattelijk voor zo'n boodschap. In elk geval heeft mijn personage grote moeite om zijn lot te accepteren." Verlies Smith werd dit jaar ook zelf geconfron teerd met het verlies van een dierbare. Zijn vader overleed vorige maand aan kanker na een lang ziekbed. „Hij is langer blijven leven dan was voorspeld. Dat was een zegen, maar het verlies is er niet minder om." Zijn rol in Collateral Beauty zat er al op voor Smith toen zijn vader overleed. Maar dat maakt de impact van de vertol king er niet minder om. „In emotioneel opzicht is dit de zwaarste rol uit mijn Ik schat dat ik inmiddels tussen de 60 en 70 liedjes op de plank heb liggen carrière", geeft hij toe. „Maar de film biedt ook hoop. Daarom is het een ge schikte film voor de kerstperiode. Het is eigenlijk een moderne versie van A Christmas Carol van Dickens, waar ik zelf nooit genoeg van kan krijgen." Als acteur heeft Smith ook een bewo gen jaar achter de rug. Na een aantal flops op rij - waarvan een aantal niet eens de Nederlandse bioscoop haalde - scoorde hij deze zomer opeens met de stripverfilming Suicide Squad weer een onvervalste bioscoophit. Kanye Acteren bepaalt voor een groot deel zijn agenda, maar in de jaren 80 brak Smith door als rapper The Fresh Prince. Samen met DJ Jazzy Jeff speelde hij in Amerika een belangrijke rol bij de doorbraak van hiphop naar het grote publiek. Daarnaast verzorgde Smith ook de muziek voor een aantal van zijn speel films én zong hij uiteraard het titelnum mer van zijn hitserie The Fresh Prince of Bel-Air. Hoewel hij zich de laatste jaren als rapper koest hield, heeft hij aan de lo pende band muziek opgenomen, onder anderen met Kanye West. „Ik schat dat ik inmiddels tussen de 60 en 70 liedjes op de plank heb liggen. Ik wacht op een geschikt moment om er een cd van te maken. Ik vermoed dat dit in de loop van volgend jaar gaat ge beuren. Mijn kinderen hebben bijna alles beluisterd en vinden dat ik er iets mee moet doen." Maar de kinderen zijn ook kritisch. „Eigenlijk vinden ze mij te oud om nog als rapper door het leven te gaan." Dan ironisch: „Gelukkig heb ik - mocht het misgaan - altijd nog een carrière als film acteur." Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken donderdag 22 december 2016 Verse muziek van The Fresh Prince Ab Zagt A>- Na zijn doorbraak als The Fresh Prince groeide Will Smith uit tot een filmster, fotos GETTY IMAGES, PHOTO NEWS 44 -Will Smith

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26