22 ANGELA KIJKT TV Dat een stel meer en minder Bekende Nederlanders zichzelf onder aanvoe ring van Gordon in het uit Amerika geimporteerde programma The Roast vrij willig tot aan hun steunzolen laat afbran den, snap ik nog net. Die mensen leven voor de aandacht, zijn het toch al gewend om pu bliekelijk een lading bagger te incasseren en krijgen daar nu voor de verandering eens voor betaald. Claudia heeft astma Lodiers bij BNN terug RAPPER DIO TACTICUS EN 'MATENNAAIER' Dat types als Bridget Maasland en Sander Lantinga vervolgens als een spastische boer met een dubbele kaakontsteking zitten te grimassen onder het mom van 'kijk mij eens zelfspot hebben' en 'we doen net of dit hart stikke leuk is' - tja, daar heb ik geen medelij den mee. Maar wat bezielt gewone mensen toch om hun tekortkomingen en ellende schaamteloos voor een tv-camera uit te ven ten? Zoals dinsdag in De Rijdende Rechter, waar ik na The Roast naartoe zapte. Het was zonder twijfel de meest bizarre zaak ooit. Nu, bijna 24 uur later, ben ik er nog niet uit wie van de twee ruziënde buren het meest gestoord is. Het ligt voor de hand naar die oude, on verstaanbaar Achterhoeks pratende en ui terst explosieve meneer Schepper te wijzen. Je zal maar zo'n huisbaas annex buurman hebben, die je beticht van drugs dealen en er al jaren alles aan doet om je weg te krijgen. Van stiekem de stroom afsluiten en bonken op de ramen tot en met een luchtbuks in je schouder schieten. Ik had om minder mijn koffers gepakt. Maar dat maakte die huur ders, het echtpaar Boomkamp, dus zo raar. Want die willen niet weg. Sterker nog, ze vinden het daar het paradijs - ja echt - in dat huisje waar de schimmel op de muren groeit, alles lekt, plafonds al in brand vliegen als je het koffiezetapparaat aanzet en er in de badkamer een deur zit naar het huis van buurman Schepper, zodat die af en toe bij hen in bad kan. Al hebben de Boomkampjes die na al het gedoe nu gebarricadeerd. Mr. John Reid verbeet zijn verbijstering en deed uitspraak. Familie Boomkamp mocht blijven wonen in hun paradijs, Schepper moest de lekkages repareren. Misschien zat ik nog iets te veel in de sfeer van The Roast en de smakeloze grappen van Gordon en consorten toen ik dacht: ondanks zoveel bij belse verwijzingen zit vrede op aarde er niet in, daar in de Achterhoek. Quote van de dag Het is echt geen pretje te worden weggezet als cocaïnecrimineel mlr-M Rapper Dio (28) gaat samen met boerin Bertie Steur en ex-wielrenner Thomas Dekker uitmaken wie vanavond de zeventiende reeks van Expeditie Robinson wint. De Amsterdammer lag bij thuiskomst uit de Filipijnen te zweten in zijn bed. „Ik had nachtmerries." Ze zijn allang weer samen op pad geweest, Dio en Thomas Dekker. „In een club en in een bruine kroeg in Amsterdam", vertelt Dio lachend. De oud-wielrenner en rapper leken gezworen kamera den in de huidige reeks van Expe ditie Robinson. Tot Dio zich in de ogen van zijn mattie bezon digde aan hoogverraad. „En daar heb ik nog steeds geen spijt van", grijnst de Amsterdammer. Het voert te ver om te beweren dat Dio met zijn actie de Expeditie Robinson van 2016 gered heeft, maar de spectaculaire eilandraad van aflevering 13 behoort wel tot de absolute hoogtepunten van de reeks: de verbouwereerde blik van Suzanne, de opgetrokken wenkbrauwen van Thomas en de furieuze verbale uithaal van Anna die stelde dat Dio de 'lelijkste streek uithaalde die hij had kunnen doen'. „Het werd tijd dat er iets ge- donderdag 22 december 2016 Vrede CABARET Claudia de Breij blijkt een 'mega astmapatiënt' te zijn. De cabare tière laat op Twitter weten dat ze onlangs is onderzocht en over de uit slag was geen twijfel mogelijk. Ze krijgt nu me dicijnen. „Die luchten op joh!" RADIO De finale 'Dit was mijn doel en het is me gelukt' Patrick Lodiers wordt in de loop van 2017 de nieuwe vaste presentator van De Nieuws BV op Radio 1. Lodiers neemt de plaats in van Eric Corton. Met deze over stap komt Lo diers na een aantal jaren KRO-NCRV terug op het oude BNN-nest. Reageren? angela@persgroep.nl Voormalig NCRV-coryfee Frank Masmeijer heeft het maar zwaar in aanloop naar de rechtszaak wegens zijn aandeel in drugssmokkel Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23