Rekening Thermphos loopt met 2,5 miljoen op Knallers per post verstuurd &Thuis Daklozen krijgen aalmoes via pinjas Via Bol.com is op illegale wijze vuurwerk verkocht. Dat werd per post verstuurd en dat mag niet. De webgigant haalde inmiddels het vuurwerk van de site In het ballet 'Carmen' windt een vrouw elke man om haar Maar wat zijn de gevolgen? Via de website van Bol.com werden zo'n 225 verschillende vuurwerkar tikelen verkocht. Het aanbod vari eerde van sterretjes en Bengaals vuur tot rookbommen en vuur werkpakketten van tientallen euro's. Maar vuurwerk per post pakket aanbieden is verboden vol gens een woordvoerder van de In spectie Leefomgeving en Trans port. De inspectie sommeerde de web winkel al het vuurwerk van de site te halen. Gisteravond ging Bol.com overstag, na een vermaning van de Inspectie leefomgeving en Trans port. De inspectie bekijkt of er ver dere stappen worden gezet. Bol.com kan vervolgd worden of bijvoorbeeld een boete of dwang som opgelegd krijgen. Vuurwerk expert Ad Nieuwdorp van de poli tie constateerde dat de webgigant bovendien verboden vuurwerk aanbood. „Er stonden ook rook- bommetjes op en die zijn al een paar jaar verboden", stelt Nieuw dorp. Bol.com bevestigt dat een aantal van zijn verkooppartners vuurwerkartikelen aanbood via de website. „De verkooppartners en winkeliers kunnen zelfstandig hun assortiment toevoegen aan de web site", legt woordvoerder Marjolein Verkerk uit. „Met bijna 15 miljoen artikelen in onze winkel zien wij niet altijd direct wat verkooppart ners toevoegen." Bol.com is 'blij' op de verkoop van het vuurwerk te zijn geattendeerd. Volgens Leo Groeneveld van de brancheorgani satie van vuurwerkverkopers werd via Bol.com alleen 'categorie 1- vuurwerk' verkocht. „Dit vuurwerk kan niet exploderen." MIDDELBURG De provincie trekt nog eens 2,5 miljoen euro voor Thermphos. Dat is nodig om het terrein van de failliete fosforfabriek bij 's-Heerenhoek tot en met april veilig te beheren. Voor de sanering van het terrein was in totaal 38 miljoen euro be schikbaar. Dat was in december op, maar toen bleek het ingewikkelde werk nog lang niet klaar. Om de be heerskosten tot half januari te dek ken, paste de provincie 1,1 miljoen euro bij. Nu blijkt dat het nieuwe saneringsplan pas eind maart klaar is. Om de beheerskosten tot en met april te overbruggen, is nog 2,5 mil joen euro nodig. Nieuwsmedia THER Si OME Bol.com de fout in met vuurwerk Marcia Nieuwenhuis Rotterdam/Waalwijk Vandaag geregeld zon 8°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1