NYNKE DE JONG Rutte heeft buik vol van 'kinderachtig' CDA n4-!r\riii-Ti-Ltt mI of bel ons 088 - 70 70 600 istlDi® 6 Rondreis Highlights van Toscane Kunuku Aqua Resort Curasao r xTinrPI/Rn ril (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V' reizen !nl J Column Ozcan Akyol en ik hebben veel overeenkomsten. Zo zijn we allebei columnist voor deze krant, hebben we alle bei Nederlands gestudeerd, heb ben we allebei een relatie met ie mand die in de journalistiek werkzaam is of was, hebben we in 2016 allebei een dochter gekre gen, zijn we allebei opgegroeid in de regio en zijn we allebei tafel dame danwel -heer bij De Wereld Draait Door. En beiden krijgen we veel com mentaar op onze columns. Soms kunnen we echt iets met die kri tiek, soms niet. Maar het grote verschil is dat bij de kritiek op Özcan zijn columns bijna al- tijd zijn achter grond wordt ge noemd. En bij mij he lemaal nooit. Ik word voor veel uitgemaakt - ik ben dom, dik en lelijk, een linkse wegkijker en een naïeve ling - maar ik ben nooit een vieze teringfries of een achterlijke witte suikerbroodvreter. De kri tiek raakt ook bij mij soms kant noch wal, maar ik word enkel beoordeeld op mijn woorden of mijn uiterlijk, nooit op de kleur van mijn huid of op het feit dat de wieg van mijn ouders in Leeu warden stond. her en der veel gesproken over Sunny Bergman haar documen taire Wit is ook een kleur. Er was van verschillende kanten kritiek - hoezo maakt een witte vrouw hier een documentaire over? Klopt dat onderzoek met die kin deren en die witte en zwarte pop eigenlijk wel? - maar wat de do cumentaire duidelijk maakt is dat, ook al roepen we om het hardst dat we geen kleur zien, we dat bewust of onbewust toch doen. Het maakt in Nederland uit waar je ouders vandaan komen, het maakt uit welke kleur je huid heeft. En als je denkt dat ik ongelijk heb: dan hoor ik het wel. En pro beer eens voor de gein daar een opmerking over mijn afkomst bij te maken. Probeer eens mijn Fries-zijn te verbinden aan mijn uitspraken. Je zult zien: het klinkt debiel. Waarom? Omdat mijn opvattingen losstaan van mijn achtergrond. Net zoals bij alle andere Nederlanders. Beoordeel mensen op hun op vattingen, op hun uitspraken. En niet op de plek waar hun wiegje al dan niet stond. Dat zou deze achterlijke fierljepper erg op prijs stellen. Ik ben dom, dik en lelijk, maar ik ben nooit een vieze teringfries Gisteravond verdedigde Rutte in de Tweede Kamer het setje afspraken waarmee hij denkt tegemoet te zijn gekomen aan de bezwaren van het nee-kamp bij het referendum in maart. Daarin staat onder meer dat het akkoord geen opstap is naar een EU-lidmaatschap. Een ruime Kamermeerderheid van VVD, PvdA, D66 en Groen- Links sprak haar steun uit voor dit 'inlegvel', maar deze partijen heb ben in de Eerste Kamer slechts 35 van de 75 zetels. Dat betekent dat Rutte later nog ten minste drie se natoren moet overtuigen om een ander standpunt in te nemen dan hun partijgenoten in de Tweede Kamer. Het kabinet had zijn hoop geves tigd op steun van Christenunie en SGP, maar die partijen maakten gis teravond duidelijk de deal niet te zullen steunen. De Christenunie - met drie zetels in de senaat - kiest voor hetzelfde argument als het CDA, dat al langer meent dat het as sociatieverdrag niet goedgekeurd kan worden. Beide partijen vinden dat doorgaan het vertrouwen van de kiezer schaadt. Aan het verdrag verandert volgens beide partijen bovendien niks, alle inspanningen van Rutte ten spijt. Ook de SGP (twee senaatszetels) heeft dat standpunt. „Doorgaan bevestigt het onbehagen bij de kiezer over een doordenderende trein", aldus voor man Kees van der Staaij. W Alle hoop nu gericht op CDA-senatoren na afketsen steun SGP en Christenunie Rutte verwijt met name het CDA 'gekrioel'. „Ik vind het ongelooflijk flauw, kinderachtig en CDA-on- waardig", beet hij Kamerlid Pieter Omtzigt toe. Om gezichtsverlies te voorko men en zijn deal te redden zal Rutte zich komende tijd richten op individuele senatoren van het CDA. Die staan als Europagezinder te boek dan de Tweede Kamerfractie. Bronnen rond het kabinet zeggen genoeg vertrouwen te hebben ge kregen om straks te kunnen reke nen op voldoende ja-stemmen. woensdag 21 december 2016 @nynke Suikerbroodvrete De afgelopen dagen werd er Minister-president Mark Rutte is nog altijd niet zeker van defini tieve parlementaire goedkeuring van het associatieverdrag met Oekraïne. Hij mag dan een deal hebben gesloten met andere EU-landen, een meerderheid in de Eerste Kamer heeft hij daar mee niet binnen. Laurens Kok Den Haag Ind. vliegreis Verblijf in een midden klasse hotel o.b.v. halfpension Nederlandssprekende reisleiding 7- t/m 23-daagse vliegreis per KLM of Air Berlin O.b.v. All Inclusive Zeer geschikt voor families zie stipreizen.nl/ittosb zie stipreizen.nl/cwkunb Carfagnana Carrara Montecatini Terme VvFlorence Luoca (•Pisa) Volterra w San Gimignano Siena Maak kennis met alle hoogtepunten van Toscane tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis. U bezoekt o.a. de beroemde steden als Pisa met zijn scheve toren, het historische Lucca en de kunststad Florence. Ook ontdekt u de bijzondere geschiedenis van Siena en maakt u een adembenemende panoramatour door Carfagnana. Boek deze reis al voor een fantastische prijs v.a. slechts €555. Ind. vliegreis, transfers en verblijf o.b.v. halfpension. Kortom: een topreis voor een hele fijne prijs! Het prachtige All Inclusive Kunuku Aqua Resort biedt tal van mogelijkheden voor een perfecte zonvakantie met familie of vrienden. Geniet van een comfortabel verblijf in de ruime appartementen of splinternieuwe kamers in het nieuw gebouwde hotelgedeelte. Boek nu tegen de scherpste prijzen en geniet van de Caribische zonnestralen op de hagelwitte stranden en ontdek al snorkelend of duikend de schitterende, kleurrijke onderwaterwereld van Curagao. Pakt u de koffers vast? WWW WW Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen J Mi)) W voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6