belof tenploeg van KAA Gent k Walcherse clubs heersen in Goes Kuzmicki vervolgt loopbaan in Australië 13 V' Titelverdediger in Poule C zv scheidsrechterscursus van de KNVB. Slabbekoorn: „Puur om er als korfbalscheidsrechter voordeel uit te kunnen halen. Ik had al een tijdje contact met Jo-Annes de Bat. 'Ga nou eens met me mee', zei hij steeds. Ik mocht met hem meelo pen tijdens het duel tussen het Zeeuws elftal en Excelsior. Ik was meteen getriggerd." In de jaargang 2014/15 rondde Slabbekoorn de basisopleiding voor voetbalscheidsrechter af, wat hij combineerde met het fluiten als korfbalscheidsrechter. En toen viel die ene belangrijke en onver wachte briefin de bus. Daarin stond dat Slabbekoorn was uitge nodigd voor een selectiedag van de KNVB in het Willem Il-stadion. Makkelie „Ik was zó verbaasd, maar ben er wel gewoon heengegaan. We de den testen om toegelaten te wor den tot het ontwikkelingstraject. Het stadion, de aanwezigheid van scheidsrechter Danny Makkelie: het maakte indruk. En uiteindelijk kreeg ik zelfs groen licht!" Zo stond hij voor een moeilijke keuze. Of richting de hoofdklasse in het korfbal, of onderaan de lad der beginnen in het amateurvoet bal. „Eerst wilde ik het combine ren, maar dat gaat je een keer op breken. Het voetbal is toch profes sioneler en dat wilde ik gewoon eens meemaken." Hij koos ook maar meteen voor het senioren voetbal. „Ik ben ambitieus en dan is dit de snelste weg omhoog." De uitnodiging van de KNVB was de doorslaggevende factor in zijn keuze. Want eigenlijk is deze weg niet sneller dan die in het korfbal, wel mooier. „Het traject brengt me gelukkig wat ik had ge hoopt. Met 25 man (onder anderen provinciegenoot Luc Martens) krijg ik eens in de zes weken extra begeleiding. We kijken naar beel den van spelsituaties, worden ge traind in non-verbale communi catie en hebben een begeleider die ons volgt rond de wedstrijden." Maar heeft hij dan op geen enkel moment spijt gehad in die ander halfjaar dat hij nu de voetbalvel den afstruint? „Spijt is niet het juiste woord. Het is wel anders. Ik miste in het begin de volle sport hallen, de sfeer bij opkomst. Maar ik floot laatst de stationsderby Kruiningen-Yerseke. Stond er toch zo'n vijfhonderd man langs de lijn. Dat smaakt naar meer." Een terugkeer naar het korfbal is dan ook zeker niet zijn intentie. Sterker nog: de derdejaarsstudent Business IT Management vindt het voetbalspelletje leuker. „Om dat het moeilijker is. In het korfbal geef je amper kaarten en leg je het spel bij iedere blessure stil. Voet bal is veel dynamischer, mannelij ker." De 'overloopscheidsrechter' heeft ambitie, maar is reëel. „Na tuurlijk wil ik het profvoetbal ha len, maar met mijn 'voetballoze achtergrond' ben ik ook al blij met de top van het amateurvoetbal." Dat Sylvana Tieleman - haar twee lingzus Sharona speelt bij ADO Den Haag - ploeggenote van De Smit wordt ziet ze als een voordeel. „Syl vana speelt nu bij de beloften omdat ze bij het eerste team veel concurren tie heeft. Ze heeft ook wel een rol ge speeld bij mijn overgang", vertelt So- lange de Smit. „Sylvana heeft me, net als Sharona, de afgelopen tijd verteld wat ik kan verwachten. Het pad dat ik nu moet bewandelen, hebben zij eer der allebei bewandeld. Ik heb ook al meegetraind en vind het een hoog ni veau. Ik heb heel veel zin om echt te beginnen." Ze begint bij de beloften, maar die trainen samen met het eerste vrou wenteam. „Als je het goed doet, kom je vanzelf in beeld bij het eerste team", besluit De Smit. Op 14 januari kan ze haar debuut maken voor de beloften, in de uitwedstrijd tegen Massenhoven. Daarna volgen thuis duels met Zulte Waregem en Een dracht Aalst. Het publiek hoefde vorig jaar niet naar het Omnium in Goes te ko men voor de spanning. Wel voor sensatie. Vlissingen was opper machtig bij de rentree na twintig jaar afwezigheid. Het ene hoog standje volgde na de andere. Niet zo vreemd ook, aangezien een deel van de selectie bij Groene Ster in de eredivisie van het zaal voetbal actiefis. In de finale ontmoette Vlissin gen buurman RCS. De Soubur gers werden met 7-0 compleet vernederd. Een verrassing was het echter niet dat de huidige derde klasser om de titel streed. De Wal cherse hegemonie in Goes is groot de laatste jaren. Van de laatste ze ven edities won zes keer een ploeg uit de omgeving van Middelburg en Vlissingen, enkel de huidige Bevelandse zondag-eersteklasser Goes won in 2013. In de afgelopen twaalf jaar stond er zelfs elke keer een elftal uit Walcheren in de eindstrijd. Medeorganisator Frank Goede- gebure heeft daar een verklaring voor. „Bij verschillende teams uit die regio zijn voetballers actief die bij Groene Ster in de zaal spelen of hebben gespeeld. Deze ploegen komen altijd met hun beste zaal voetballers. Het is logisch dat ze dan beter zijn." Goedegebure, al zo'n twintig jaar betrokken bij het toernooi, won tussen 1989 en 1991 als speler van Arendskerke drie keer op rij de finale. In die periode maakten de Bevelandse ploegen nog de dienst uit. „Ook toen deden er ploegen uit Walcheren mee. Het is niet zo dat ze nu met meer zijn. Natuurlijk is Vlissingen twee niveaus beter dan de rest Je kunt de tijd van toen lastig ver gelijken met nu. We speelden des tijds nog niet eens met plofbal- len." Hoewel Vlissingen momenteel alleen op de apenrots lijkt te zit ten, twijfelde de organisatie er niet aan om de equipe opnieuw uit te nodigen. „Het publiek was erg positief over het niveau van het vertoonde spel. Het is mooi om te zien wat zij met een bal kunnen en hoe snel het spelletje gaat. Natuurlijk is Vlissingen twee niveaus beter dan de rest, maar waarom kan er geen verrassing zijn?" POULE-INDELING De oud-speler van onder meer Roda JC en Club Brugge heeft een contract voor één seizoen gete kend bij Adelaide Comets. „Met een optie voor een extra seizoen", liet hij gisteren weten. Adelaide Comets komt in het zuiden van Australië uit in de PlayStation 4 National Premier League en eindigde afgelopen sei zoen als vijfde. In Australië is het nu zomer. Kuzmicki is momen teel met zijn nieuwe club bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De in Polen geboren Belg speelde sinds de zomer van 2014 bij Hoek. Hij speelde met de club één seizoen in de topklasse en één seizoen in de hoofdklasse, maar werd nooit een vaste waarde. Na twee seizoen vertrok hij, een half jaar later heeft Kuzmicki aan de andere kant van de wereld een nieuwe club gevonden. woensdag 21 december 2016 mooiste weg omhoog Solange de Smit (r) wordt ploeggenote van Sylvana Tieleman (m) bij KAA Gent. Links Sharona Tieleman. fotosharonatieleman Vlissingen verdedigt maandag haar titel tijdens het jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoernooi in het Goese Omnium, dat traditio neel op tweede kerstdag plaatsvindt. Opnieuw is de zon dag-hoofdklasser, met een aantal zaalvoetballers in de ge lederen, de torenhoge favoriet. De Bevelandse ploegen zullen alle zeilen bij moeten zetten om weer eens bij de besten te horen. Len Wolters Goes - Frank Goedegebure Poule A: Arendskerke Wolfaartsdijk Lewedorpse Boys FC Dauwendaele Goes Poule B: Nieuwdorp Hoedekenskerke Bevelanders Luctor'88 Kloetinge Poule C: Patrijzen Colijnsplaatse Boys Apollo'69 Vlissingen De Meeuwen Poule D: Jong Ambon RCS DWO'15 Kapelle SSV'65 Nadat Mateusz Kucmicki deze zomer was vertrokken bij za terdag-hoofdklasser Hoek, be sloot de Belgische verdediger te gaan reizen. Eerst ging hij naar de Verenigde Staten en in oktober vloog hij naar Austra lië. Daar heeft Kuzmicki nu een nieuwe club gevonden. Barry van der Hooft Adelaide

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68