II De Smit maakt overstap naar O O) CD O 12 ZEELANI Saïd Bouzambou met Oranje naar Engeland Zeeuwse beloften Feyenoord onderuit RACB beloont topseizoen Jagesar SCHEIDSRECHTER VAN KORFBAL NAAR VOETBAL Arbiter Stefan Slabbekoorn ging van bomvolle sporthallen naar verlaten sportvelden Hij heeft geen spijt. Vlissinger Saïd Bouzambou is door zaalvoet- balbondscoach Max Tjaden opgenomen in de selectie voor twee oefenwedstrijden tegen En geland. Die duels worden op zondag 8 (16.00 uur Nederlandse tijd) en maandag 9 januari (14.00 uur) afgewerkt op St. George's Park, het nationale voetbalcentrum van de Engelse voetbalbond FA. Onlangs kwam Bouzambou, als zaalvoetballer actiefin België bij FT Antwerpen en op het veld bij zondag-hoofdklasser VC Vlissingen, in actie tegen Kroatië. Oranje bereidt zich de komende tijd voor op het kwalificatietoernooi voor het EK, dat volgend jaar april in Wit- Rusland wordt gehouden. De Zeeuwse Feyenoord-spelers Bart Nieuw koop (Tholen) en Steven Smulder ('s-Heeren- hoek) konden de beloftenploeg gisteren in Londen ook in de derde en laatste groepswed strijd niet aan een positief resultaat helpen in de Premier League International Cup. De Rot terdammers gingen met 3-0 onderuit tegen de reserves van Dinamo Zagreb. Nieuwkoop en Smulder kregen van trainer Roy Makaay beiden een basisplaats op het in de buurt van Londen gelegen trainingscom plex van Chelsea. De Tholenaar stond de ge hele wedstrijd binnen de lijnen, Smulder werd na 66 minuten naar de kant gehaald. Karter Leroy Jagesar (16) heeft een speciale uitnodiging ontvangen van de Royal Automo bile Club of Belgium (RACB). De Middelbur ger zal op donderdag 22 december in Brussel worden beloond voor zijn prestaties in het ka lenderjaar 2016. Jagesar zette eind oktober de kroon op een superseizoen door de titel te grijpen in de Belgian Max Challenge (BMC). Hij was toen al Nederlands kampioen en tweede in de BNL. Komend seizoen start Jage sar in de KZ2, de koningsklasse waarin met schakelkarts wordt gereden. Tevens hoopt hij nog een aantal tests in een Formule 4-auto te mogen afwerken. De Nooijer Trainersduo EDrae Je staat op het punt om definitief door te bre ken en slaat dan - pats, boem - een andere weg in. Van bomvolle sport hallen naar verlaten sportvelden; een keuze waar ontegenzeggelijk de nodige lef voor nodig is. In het geval van Stefan Slabbekoorn (22) zit het zo: hij verruilde een belof tevolle toekomst als leidsman in het korfbal voor een precair be staan als voetbalscheidsrechter. Maar voetbal, lag dat hem wel? „Eigenlijk helemaal niet", is de Biezelingenaar verrassend eerlijk. „Al ben ik wel een liefhebber. Maar nooit voetbalde ik, nooit. De ballen die ik vroeger voor mijn verjaardag kreeg, zien er nog altijd spik en span uit." Slabbekoorn zocht liever de korf dan het doel. Tot zijn zeventiende speelde hij voor KVK uit Kapelle en Tjoba uit 's-Heer Hendrikskin deren, waar hij tot het derde team reikte. Het gaf hem slechts geringe voldoening. „Ik ben maar gaan fluiten en dat ging vervolgens als een speer. Al snel mocht ik met een vaste assistent werken en floot ik in de overgangsklasse. Er wer den mij bekerfinales toegewezen en ik had ooit de leiding bij het duel van TOP Arnemuiden voor promotie naar de hoofdklasse - het op een na hoogste niveau van Nederland. Arnemuiden verloor, maar zelf stond ik wel op het punt naar dat niveau te promoveren. En ik was nog maar twintig jaar hè." Het was het jaar 2014, het jaar dat zowel het Nederlands elftal als scheidsrechter Björn Kuipers hoge ogen gooide op het WK voetbal in Brazilië. Tijdens die sportzomer raakte Slabbekoorn verliefd op het voetbal, wat hem op het idee bracht zich in te schrijven voor de In het korfbal geef je amper kaarten en leg je het spel bij iedere blessure stil. Voetbal is veel dynamischer, mannelijker Voor de technisch begaafde De Smit (22) is haar overgang naar KAA Gent een droom die uitkomt. Ze speelde eerder voor onder meer Oostkapelle en de beloften van ADO Den Haag. Bij die laatste club wist ze niet door te breken. „De trainers bij ADO gaven me het ad vies om naar RCL in Leiderdorp te gaan", kijkt De Smit terug. „Ik kon bij die club op een hoger niveau spelen, omdat Jong ADO destijds in de eerste klasse zou instromen." Het is, achteraf gezien, de juiste stap geweest, ook al was De Smit in eerste instantie erg teleurgesteld. „Ik wilde koste wat kost in dat shirt van ADO spelen. Toch heb ik Ik wilde koste wat kost in dat shirt van ADO Den Haag spelen daarna bij RCL veel geleerd. Omdat FC Utrecht met het vrouwenvoet bal stopte, kwamen drie, vier speel sters van die club naar RCL. Ik kon me echt aan hen optrekken, zowel binnen als buiten het veld." Afgelopen zomer verruilde ze RCL voor Stedoco. Daar werd ze herenigd met Irma de Witte, die eerder al de trainster van De Smit was bij Oostkapelle. Bij Stedoco was ze ook ploeggenote van Birgit Bijleveld (ex-Oostkapelle). Na een halfjaar kiest De Smit nu voor een Belgisch avontuur. „Ik heb een tijd in Den Haag gewoond en woon nu in Oost-Souburg", legt ze uit. „Ik reis naar Terneuzen en dan rijd ik met Sylvana mee naar Gent." Sterk seizoen Op termijn wil ze wel in de Bel gische stad gaan wonen. „Ik weet nog niet of ik het dan kan combine ren met studie of werk", zegt De Smit. Ze komt in een team terecht dat aan een sterk seizoen bezig is. De beloften van KAA Gent verloren zaterdag pas voor de eerste keer dit seizoen in de klasse Eerste Natio naal en hebben één punt achter stand op koploper WS Woluwe. woensdag 21 december 2016 ZAALVOETBAL VOETBAL Leroy Jagesar. foto ruben oreel KARTEN Na dit seizoen komt er een einde aan de sa menwerking tussen Cees Houtepen en Se- rooskerke. De hoofdtrainer vertrekt na drie seizoenen bij de zaterdag-tweedeklasser. Vorig seizoen vierde hij er een kampioenschap in de derde klasse. Momenteel draait Seroos bovenin mee in de tweede klasse E. In diezelfde klasse legde De Meeuwen trai ner Daan Eikenhout wél langer vast. Eiken hout kwam afgelopen zomer over van Zeelan- dia Middelburg en bezet met de club uit Zoute- lande momenteel de vierde plaats. Nico Knol plakt er een seizoen aan vast als hoofdtrainer van zondag-vierdeklasser IJzen- dijke. Hij nam het stokje vorig seizoen over van Jeroen Hertogh en Robbie de Muynck. 3 Het laatste Jupiler League Elftal van de Week was voor Gérard en Bradley de Nooijer een speciale. FC Dor- drecht-rainer Gé rard zag namelijk dat daarin drie van zijn spelers in op waren genomen, na de 3-0-zege op Achilles'29 in de laatste speelronde voor de winter stop. Eén van hen was zijn zoon Bradley. De ne gentienjarige ver dediger stond tegen de ploeg uit Groesbeek ne gentig minuten binnen de lijnen. 3 John Ebert en Steven van Hoe pen zijn ook in het seizoen 2017/18 samen eindverant woordelijk voor de hoofdmacht van Kwadendamme. Zij zijn momenteel bezig aan hun tweede seizoen bij de zaterdag-vier deklasser. Van Hoepen krijgt er overigens wel ver antwoordelijkhe den bij. Het be stuur van Kwaden damme wil vol gend seizoen na melijk een J019- elftal formeren, waar hij dan de leiding over moet gaan nemen. Slabbekoorn gaat voor Juriën Dam Biezelinge Scheidsrechter Stefan Slabbekoorn. fotomarcelledavidse De selectie van de beloften van KAA Gent Ladies telt na de win terstop twee Zeeuwse speel sters. Sylvana Tieleman uit Ter- neuzen, die al sinds de zomer van 2014 voor de Belgische club uitkomt, krijgt vanaf 1 januari ge zelschap van Solange de Smit. De uit Goes afkomstige voetbal ster, die tegenwoordig in Oost- Souburg woont, maakt tussen tijds de overstap van hoofdklas ser Stedoco uit Hoornaar. Barry van der Hooft Oost-Souburg -Solange de Smit a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67