In nieuwbouwwijk Aria gaat weer wat gebeuren abides Kans op bruin water Nieuwe eigenaar schaapskooi Yerseke pakt wateroverlast aan V 7 Harry Visser is eigenaar van de schaapskooi in Heinkenszand. Een droom komt uit. in Halsteren, Lepelstraat en eiland Tholen De nieuwe eigenaren van de schaapskooi in Heinkens zand laten er geen gras over groeien. Ze zijn nog maar een paar weken bezig, maar zetten volgende week de poort al wagenwijd open voor de traditionele lamme- tjesdagen. Harry Visser kwam al vaak over de vloer bij Rens Duvekot en Yvonne Nijs- sen, de vorige eigenaren. Hij scheerde er schapen. Toen het paar besloot de schaaps kooi te koop te zetten, zag hij zijn kans schoon. „Ik hoefde echt niet lang na te denken toen ze vroe gen of ik de boel wilde over nemen", vertelt de Vlissin- ger. „Dat was mijn droom!" Onder de naam Schaaps kooi Schaap Zo gaat Harry de trekpleister samen met dochter Chantal uitbaten. Harry zal zich vooral be zighouden met de schapen, Chantal zorgt dat de bezoe kers het naar hun zin heb ben. In de basis zal de schaaps kooi blijven zoals hij is. Wel worden de openingstijden verruimd en komen er wat speeltoestellen bijEn er valt straks nog meer te aaien. „Want dat is toch waar de kinderen voor komen", zegt Harry. „We willen een Er valt straks nog meer te aaien, daar komen kinderen voor kleine kinderboerderij ma ken, met geiten, kippen en konijnen." Dat neemt niet weg dat de schapen centraal blijven staan. Harry en Chantal hebben er zelf nog niet zo veel. Ze willen hun kudde langzaam laten groeien. Daarom worden de lammetjes voor de ko mende lammetjesdagen nog 'geleend' van de vorige eigenaren. Lammetjesdagen Op 27,28,29 en 30 december mag iedereen de diertjes ko men bekijken en aaien. Harry en Chantal -amper begonnen in Heinkens zand- hebben geen mo ment getwijfeld over het door laten gaan van deze al tijd drukbezochte dagen. Ze willen zich dolgraag voor stellen aan de mensen. De schaapskooi in Hein kenszand bestaat uit onder meer een schuur, speeltuin, educatiecentrum en bezoe kerscentrum. Rens en Yvonne Duvekot besloten de boel onlangs van de hand te doen, omdat ze zich weer puur met scha pen willen bezighouden. Vorige week zijn ze samen met hun ongeveer 250 die ren verhuisd naar een nieuwe stek bij Wol- phaartsdijk. Informatie via schaaps- kooischaapenzo.com. YERSEKE De gemeente Reimerswaal neemt een pakket maatregelen dat moet voorkomen dat huizen in de Kerkhoekstraat in Yer seke in de toekomst onder water lopen. Vier woningen liep de af gelopen jaren meerdere ke ren vol omdat het riool over stroomde na hevige regen val. Het herinrichten van de straat is volgens de ge meente nodig om toekom stig onheil zoveel mogelijk uit te sluiten. Naast de riolering voor vuil water, die nog in goede staat verkeert, wordt een riool voor het hemelwater aangelegd. Dat sluit aan op een nieuw te graven water berging in de Marijkelaan. De parkeerplaatsen die door het graven van de wa terberging verloren gaan, worden verplaatst naar het gemeentelijke terrein achter de nieuwbouwwoningen van R&B Wonen. De bestrating in de Kerk hoekstraat wordt zodanig aangepast dat het water naar de aan te leggen waterber ging in de Marijkelaan stroomt. Dat zei directeur Martijn van Sabben van Fraanje deze week tijdens een informatie bijeenkomst voor bewoners. Die was drukbezocht, want het was al een tijdje wat stil ler rond het project. Fraanje heeft de verdere ontwikkeling van de wijk sinds kort volledig overge nomen van ABC Vastgoed uit Arnhem, dat voorheen de kar trok. Door de grote af stand liep dat niet altijd even soepel. ABC is nog wel eigenaar van de monumentale boer derij Hof Welgelegen aan het Pykeswegje, waar het ver koopcentrum in is gevestigd. Fraanje huurt die voor een jaar, maar volgens Van Sab ben zal ABC het rijksmonu ment snel willen verkopen. Van Sabben en ook de ar chitecten gaven een toelich ting op de stand van zaken en plannen. Aan de opzet van de wijk met dorpskarakter verandert niets, zei Van Sabben. Er is ooit vastgesteld dat Aria maximaal 350 woningen zal tellen en dat blijft volgens hem zo. Aan de opzet van de wijk met dorpskarakter verandert niets „Met de nieuwe plannen blijven we daar nog onder." Wel ziet Fraanje ervan af huurwoningen neer te zet ten in Aria. Begin dit jaar was daar even sprake van. In Mannee, een andere Goese nieuwbouwwijk in ontwikkeling waar Fraanje bouwt, wordt de combinatie koop-huur wel toegepast. Architectenbureaus Salt en RoosRos presenteerden hun ontwerpen voor de nieuw te bouwen woningen. Salt tekende voor twee blok ken van in totaal vijftien hui zen aan het Vedelplein. RoosRos ontwierp diverse woningtypen. Die gaan be gin volgend jaar in de ver koop, de bouw hangt af van de belangstelling. Ontsluiting Er staat de bewoners de ko mende tijd wat overlast te wachten vanwege het aan leggen van de infrastructuur. De wijk krijgt straks ook een ontsluiting via de Nansen- baan, zodra de nieuwe op en afritten naar de A58 ge reed zijn. Dat is naar ver wachting in november vol gend jaar. Een aantal aanwezigen vroeg aandacht voor verkeer dat te hard door de wijk rijdt en ook worden speelvoorzie- ningen voor kinderen nog gemist. In het nieuwe bestem mingsplan zijn die opgeno men. *§5* waterbedrijf DELTA In de periode vanaf maandag 2 januari tot eind februari 2017 voert DELTA Netwerkgroep namens Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan de drinkwaterleiding. Het is mogelijk dat u in deze periode tijdelijk een verlaagde waterdruk ervaart of dat er bruin water uit de kraan komt. woensdag 21 december 2016 BE Straks nog vaker lammetjes aaien Rob Paardekam Heinkenszand -Harry Visser Nu de woningmarkt aan trekt, komt er ook weer schot in de Goese nieuw bouwwijk Aria. Bouwer -en sinds vorige week ook ont wikkelaar- Fraanje hoopt dat de gemeenteraad ko mende zomer een klap geeft op het bestemmings plan voor de nieuwe fase. Luc Oggel Goes -Martijn van Sabben ja jVsJ m, netwerkgroep Doorspoelen Het drinkwater voldoet - ondanks een mogelijke bruine kleur - aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uit stroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. Heeft u vragen? Neem dan tijdens kantooruren contact op met het Front Office van DELTA Netwerkgroep op telefoonnummer: 0113 74 1100. A Harry Visser geniet van zijn schapen, fotomarcelledavidse Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuid Holland Zuid, Zeeland en de Brabantse Wal. DELTA verzorgt het beheer van en onderhoud van het leidingnet in Zeeland, Goeree-Overflakkee en de Brabantse Wal. DELTA Netwerkgroep voert dit uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61