Kim»* 9 Bij boeken uit de Bouquet- reeks gaan mensen op bladzijde drie al uit de kleren. Bij mijn boeken blijft de slaap kamerdeur op een kier. Dat vind ik net iets spannender VS» daar vertelde een vrouw dat ze de dochter was van de laatste vuurto renwachter van Haamstede. Dan denk ik: hé, daar kan ik wat mee. Dus heb ik fotoboeken bij haar op gehaald, en een boek vol herinne ringen. En dan rijd ik voorbij de chicorei-fabriek in Capelle en dan ga ik daar weer alles over googelen. Ik zoek de geschiedenis op van za ken waar de meeste historici hun neus voor ophalen." „Veel mensen kijken met een ze kere minachting naar het romanti sche genre en dat is al heel lang zo. Dat komt doordat vroeger alleen rijke mensen konden lezen. Pas na het kinderwetje van Van Houten leerden gewone mensen lezen en gingen boeken dus over gewone mensen. Het dédain is echter ge bleven. Terwijl er geen genre zo wordt gevreten als dat van streek romans. En echt niet alleen door la ger opgeleiden. Ik sprak eens Appie Baantjer, die zat met hetzelfde." „Bij boeken uit de Bouquet- reeks gaan mensen op bladzijde drie al uit de kleren en blaast de stoom er de rest van het boek van af. Bij mijn boeken blijft de slaap kamerdeur op een kier. Dat vind ik net iets spannender." „Dat hoort bij het leven. Vroeger gebeurde het dat een herenboer zijn knecht vroeg diens vrouw be schikbaar te stellen. Nou, dan schrijf ik daarover. Met mijn boe ken wil ik laten zien hoe goed we het eigenlijk hebben." „In het Reformatorisch Dagblad kreeg ik soms slechte recensies, die kraken me wel vaker af omdat dominees er in mijn boeken niet al tijd goed van afkomen. Vrouwen putten vaak moed uit mijn boeken. Geen boek heeft zo veel reacties te weeg gebracht als Een handvol zwarte stenen, over een moeder met een dochter die anorexia heeft. Het heeft levens veranderd." „Daar ga ik elk jaar heen hoor! Maar, inderdaad. Vijfjaar geleden, toen mijn honderdste boek ver scheen, kreeg ik ineens een media- hype over me heen. Ivo Niehe kwam langs en ik werd uitgeno digd bij Jeroen Pauw, wat gelukkig niet doorging. Ik ben ook wel eens gevraagd voor zo'n spelletjespro gramma van Paul de Leeuw, maar daar heb ik helemaal geen zin in. En een boekverfïlming is ook niet alles, heb ik van Maarten 't Hart ge hoord. Nee hoor, laat mij maar lek ker boeken schrijven. Mijn lezers, die zijn me veel liever dan welke publiciteit dan ook." PZC ONLINE Berlijn rouwt en ik ben ziedend! Wanneer is deze flauwekul afgelopen? Wij zijn niet bang! #berlijn #pislink woensdag 21 december 2016 A Gerda van Wageningen en hond Saartje aan de waterkant bij de Heerekeet. foto's: e rnesta verburg Krijgt u daar dan wel voldoende er kenning voor? Wat is het verschil tussen uw boe ken en die uit de Bouquet-reeks? Toch gaat u geen onderwerp uit de weg. Personages in uw boeken komen in aanraking met ver krachting, incest en zelfmoord. Uw boeken worden ook veel gele zen in christelijke kringen. Hoe reageren lezers op zulke confron terende verhalen? En dat is toch veel belangrijker dan het Boekenbal? UW REACTIE De NS onderzoekt de mo gelijkheid om nog in 2017 een intercity tijdens de spitsuren te laten rijden in Zeeland. „Oude dienstrege ling was perfect", reageert Anita van der Jagt op Face- book. „leder half uur was er een trein en zonder over stappen rechtreeks naar Schiphol. Kans is [nu] groter om de volgende trein te mis sen bij kleine vertraging." Elian van 't Westeinde hoopt dat door de nieuwe intercity Zeeuwse festivals goed be zocht blijven. "Je kunt als sa menwerkende organisaties nog zoveel bedenken voor het toerisme, als mensen hier niet kunnen komen zon der er vier uur over doen uit Amsterdam, heeft niemand wat aan fantastische fees ten, zomerhuizen, hotels, stranden of stille polders." TWITTER Peter Landmeter @Landmetertje De aanslag op een kerst markt in Berlijn houdt de gemoederen flink bezig.Op social media wordt met af schuw gesproken over de ravage die is aangericht. Velen proberen vooral te doen wat door bondskan selier Angela Merkel is op gedragen: zich niet laten verlammen door angst. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Bierbrouwerij in Hulst verandert na 200 jaar van naam vanwege grote ver warring 2. Zeeuw Jurgen Meijer (24) in Berlijn: Ik laat me niet bang maken 3. Geen witte, wel een koude kerst voor de circa 300 daklozen in Zeeland 4. Sloop Borssele kost 600 miljoen euro 5. Best getapte pint van Zeeland komt van d'n Pros- pêr Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fj facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37