Middelburg geeft Porthos maar voor één jaar meer personeel 5 AZENfl Programma IN DE VOORVERKOOP Saamhorigheid bij Glazen Huis opvallend 7 Jong of oud, iedereen draagt iets bij aan het Glazen Huis in Koudekerke. De een is vrijwilliger, de ander zamelt geld in. 9 VUURWERK r fiPQEMRIIKMIPPELBURG.NL VA I, Iatuurlijk is het hoofddoel van Serious Request geld inzamelen voor kinderen in ontwikkelingslanden met een longontsteking. Maar in Koude kerke staat er nog een aspect hoog in het vaandel, namelijk: samenho righeid. „Veel mensen in het dorp zijn bereid om een steentje bij te dra gen", vertelt horecavrijwilligster Paula Gideonse (66). Ze is een van de velen uit het dorp die de han den uit de mouwen steekt. Nog niet zo lang geleden werd een vrijwilligersavond gehouden in het plaatselijke dorpshuis. Meer dan zestig man kwam op de avond af. „Ik had niet verwacht dat er zo veel animo voor was", zegt Gide onse. „Het is belangrijk om een bij drage te leveren", vult Ariaan Ha- rinck (26) aan. „Het is jammer dat er niet meer jonge gasten meehel pen. Die zitten 's avonds liever aan de andere kant van de bar denk ik." 's Avonds is het rond het Glazen Huis een stuk drukker dan over dag. Niet zo vreemd, aangezien de meeste volwassenen doordeweeks werken en kinderen op school zit ten. Ook gistermiddag zijn veel ta feltjes en stoeltjes leeg. Een handjevol bezoekers, voor namelijk ouderen, geniet in de tent van mondharmonicaclub De Kre kels uit Westkapelle. Terwijl de muzikanten tegen het eind van de middag het slotakkoord inzetten, komt een groepje basisschoolleer lingen van 't Klinket uit Koude- kerke een kijkje nemen in het Gla zen Huis. Vooral de camera aan het gebouw wekt de aandacht. Een jongetje lijkt een staarwedstrijd aan te gaan met het apparaat, maar realiseert zich dat hij waarschijn lijk als verliezer uit de strijd komt. Ook de microfoon wordt even ge test, maar die staat uiteraard uit. De leerlingen (groep 5 tot en met 8) maken deel uit van de plusklas. Eén van hen heeft een broodtrom meltje met geld onder de arm. „We hebben een krant gemaakt vol ver halen over de school, sportvereni gingen, winkels en restaurants", vertelt Marit Schelstraete (9). „Vo rige week hebben we ze verkocht bij de Emté op het dorp." Alle exemplaren vlogen de deur uit. Drie van de kinderen overhandi gen het bedrag van 126 euro aan de dj's in het Glazen Huis. Gideonse Zoveel animo van mensen om mee te werken, dat had ik niet verwacht ziet het tafereel aan. „Het is mooi dat iedereen iets doet. De een helpt mee, terwijl de ander aan acties deelneemt." Reden is dat de gemeenteraad het komende jaar wil gebruiken om na te denken over de toekomst van de samenwerking bij de jeugdzorg en maatschappelijke ondersteuning met de buurgemeenten. En dus ook over de rol van Port hos daarin. De Middelburgse frac ties willen voor het einde van 2017 een besluit nemen en denken daarom dat het genoeg is om het personeelsbestand voor één jaar uit te breiden. Veere en Vlissingen kiezen voor twee jaar, zodat Porthos verzekerd is van continuïteit. Uitbreiding van het personeel is nodig om de dienstverlening in stand te hou den. Het aantal hulpvragen blijkt namelijk 2,5 keer zo groot te zijn als was ingeschat: 30.000 in plaats van 12.000. Daarom kan het werk niet wor den gedaan met 45 arbeidsplaat sen, maar zijn er zeker 67 nodig. Dat Veere en waarschijnlijk ook Vlissingen kiezen voor een tijde lijke personeelsuitbreiding van twee jaar betekent dat de drie ge meenten die samenwerken in Porthos, niet allemaal hetzelfde besluit nemen. Wethouder Saskia Szarafmski zei dat dat niet zo'n bezwaar is, omdat mensen die tijdelijk wor den aangenomen bij Porthos toch beginnen met een jaarcontract. „Het kan wel zijn dat u als Middel burgse raad al in juli weer een be sluit moet nemen over verlenging van de personeelsuitbreiding met een tweede jaar." Oimmn woensdag 21 december 2016 WA 'Iedereen draagt zijn steentje bij' Len Wolters Koudekerke Leerlingen van 't Klinket uit Koudekerke brengen de opbrengst van een krant die ze zelf maakten naar het Glazen Huis. foto ruben oreel -Paula Gideonse, vrijwilliger Karreveld Podium (Mainstage) 13.30 uur Heel Koudekerke bakt 19.00 uur Veiling 21.30 uur Edwin Caljouw Wielemaker Stage 18.30 uur De Jochies Glazen Huis 11.00 uur Daggasten Tom Aar- noutse en Guus Jan Ideler, Noordkaap Challenge SR 2015 16.00 uur Daggast Olof Sinke, singer-songwriter 18.00 uur Olof Sinke (optreden) Glazen Huis 19.00 uur Veiling van shirt dat PSV-aanvoerder Luuk de Jong droeg bij de Champions League tegen Bayern München. Het shirt is geregeld via VCK, meldt de plaatselijke voetbalclub. De gehele opbrengst komt ten goede aan Serious Request Koudekerke. 21.00 uur Olof Sinke (optreden) 23.00 uur Hans Burgs, nacht- gast. Colour Company is vandaag aanwezig om te schminken. Na Veere heeft ook Middelburg ingestemd met uitbreiding van het personeel bij Porthos. Maar niet voor twee jaar, zoals Veere vorige week deed en Vlissingen waarschijnlijk donderdag zal doen, maar voor slechts één jaar. Maurits Sep Middelburg GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 9.00-17.00 Zo. 12.00-17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35