A Jurgen Meijer laat zich in Berlijn niet bang maken Reimerswaal bezorgd over veiligheid centrale Doel Goes zonder kerstboom 'k 2 JAN VAN DAMME Column BE SROTE KERSTQUIZ 495 En weer krijgt kerst een dikke rouwrand. In gedachten was ik hier al mijn kerst- en ein- dejaarswens aan u aan het schrij ven. Toen werd de Russische am bassadeur in Turkije doodgescho ten, live voor de camera's. Niet veel later reed een truck in op bezoe kers van de kerstmarkt van Berlijn. Vanochtend liep ik mijn ochtend wandelingetje aan de noordkant van Middelburg. Het was tegen licht aan. De Lange Jan stond afge tekend tegen een voorzichtig op- rodende achtergrond. Met nog verlichte wijzerplaten, die me als twee ogen vanuit de verte aan staarden. Op het water van de sloot naast me lag een flinterdun laagje ijs. De weerspiegeling van de maan - een halve - schoof on aangedaan met me mee. Terug thuis sla ik de krant op. 'Terreurspook', 'vergeet Aleppo niet', 'als ratten in de val', 'grote zui veringscampagne'. Zo'n dag. Bij het verhaal over de aanslag in Duits land staat een plattegrond van Ber lijn. De Gedachtniskirche. We heb ben er zelf ook gewandeld, alweer enkele jaren geleden. Met onze kin deren zongen we over de vogels die niet worden teruggefloten, 'omdat er brood ligt soms bij de Gedacht niskirche, soms op het Alexander- plein'. De dag ontrolt zich. Landelijk ge zien zitten we letterlijk weer in de zonnige hoek. Een record kerstmis- omzet meldt de autoradio. Pakket- verstuurders maken overuren. Er is nieuws op komst over drones. Grote natuurgebieden van Zeeland worden als 'no fly-zone' aangewe zen, of je mag er alleen heel hoog overheen vliegen. Toch nog iets po sitiefs. Ik vind ook berichten over 'het woord van het jaar' in m'n mailbox. De treitervlogger heeft het gewon nen. Op de voet gevolgd door poké- monterreur. Met die aan onze waan van de dag gekoppelde woorden kun je een aardige boom opzetten. Tenminste, als je van Samsonseks houdt op een kwakkelbank met een twijfel trucker. Daar kun je ook nog een aan sluipvlees en digibesitas bezweken loedermoeder aan toe voegen. Bij ons staat hij nog niet. Het wordt tijd dat we onze eigen boom opzetten. Ik vind ook berichten over 'het woord van het jaar'in m'n mailbox DESTELLING Vandaag: Droneverbod gaat te ver Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters <-.250,00) thuis: a) kerstkraampjes b) slühwein» c) betonblokken e) kerstliedjes Kees van der Staaij signeert boek Literatuurprijs TeGussinklo Provincie houdt nieuwjaarsreceptie ZOUTELANDE Pakket cocaïne aangespoeld De in Berlijn woonachtige Zeeuw Jurgen Meijer (24) is geschrokken, maar laat zich niet bang maken door het bloedbad maandagavond op de kerstmarkt aan de Breit- scheidplatz in Berlijn. „Dat is juist wat terroristen willen." Een vrachtwagen reed rond 20.00 uur volgens getuigen zo'n 50 tot 80 meter hard en zigzaggend de kerst markt op. Er vielen negen doden en zo'n vijftig mensen raakten ge wond. Enkele gewonden verkeren in kritieke toestand. De vermoede lijke chauffeur is opgepakt. Een bij rijder is dood aangetroffen. Yersekenaar Meijer woont al drie jaar in Berlijn en is geschrokken. Hij bevond zich op een half uurtje van de kerstmarkt. „Achteraf gezien is die kerstmarkt wel gevaarlijker dan de grote kerstmarkten, zoals bij Alexanderplatz. Mensen lopen er dicht op elkaar en de kerstmarkt is kleiner en heeft dus minder bevei liging. Ook is de plek beter van de weg te bereiken." Hij probeert zich niet te laten beïnvloeden door de angst die er nu heerst. „Dat is juist wat terroristen willen. Het geeft natuurlijk wel een gevoel van machteloosheid; het kan overal ge beuren, het kan altijd fout gaan. Maar ik ben niet bang om naar bui ten te gaan." Duitsland is zich al maanden be wust van de kans op een mogelijke aanslag. Meijer denkt niet dat een dergelijke aanslag echt is te voorko men. „Elke idioot kan in een auto stappen en op een groep mensen inrijden. De enige die je hier de schuld van kan geven zijn de men sen die het hebben gedaan." De gemeenteraad van Reimerswaal maakt zich grote zorgen over de veiligheid van de kerncentrale in Doel. In een motie die gisteren door de gehele raad is aangenomen, worden die zorgen uitgesproken. De raad klaagt onder meer over het feit dat Nederlandse buurgemeenten niet worden betrokken bij besluiten over Doel en dat er slecht wordt ge communiceerd. Een brief die de gemeente Tholen samen met Bergen op Zoom en Steenbergen naar de Europese Commissie heeft gestuurd, wordt onderschreven. Ook deze gemeen ten klagen over het feit dat ze niet zijn betrokken bij het besluit de le vensduur van de centrale te verlen gen. De vergunningprocedure zou niet transparant zijn geweest. De drie gemeenten wilden eerst een officiële klacht tegen de Belgi sche staat indienen bij de Europese Commissie, maar zagen daar vanaf. De Reimerswaalse raad steunt ook de minister, die onlangs haar zorgen uitsprak over de veiligheid van de kerncentrale. rZ- KORTINGSBON T.W.V.Öl Deel 6: Holle Bolle Gijs GOES De reusachtige kerstboom die sinds enkele jaren de kerstsfeer op de Grote Markt in Goes ver hoogde, ontbreekt dit jaar. Reden is dat er geen plek is voor én de boom én de schaatsbaan (die vrijdag opent) én de weekmarkt die ook gewoon doorgaat. De schaatsbaan blijft de hele kerstvakantie liggen. Overigens ontbreekt de kerstsfeer op de markt geenszins. Er staan blokhutten en de schaatsbaan wordt aangekleed met kerstbomen. woensdag 21 december 2016 Iets positiefs Reageer op pzc.nl Gisteren: Het Nederlandse levenslied wordt ondergewaar deerd 271 reacties WAT HOORT NIET IN HET RIJTJE t>) OE PAASHAAS OF MIDDELBURG Kees van der Staaij - SGP-fractievoorzitter in de Tweede Kamer - sig neert vrijdag vanaf 16 uur zijn nieuwste boek 'Goede gesprekken' bij boekhandel en uitgeverij De Ramshoorn in aan de Lange Vorststraat in Goes. Van der Staaij ver telt over zijn werk als fractievoorzitter aan de hand van 'goede ge sprekken' die hij heeft gevoerd. De signeerses sie begint om 16.30 uur. VESSEL TE SIISSINKll ZEER HELDER LICHT UTRECHT Wessel te Gussinklo uit Kamperland (1941) heeft de C.C.S. Croneprijs, de literatuurprijs van de stad Utrecht, gewonnen. Vol gens de jury heeft hij sinds zijn debuut in 1986 een oeuvre geschreven 'dat behoort tot de top van de Nederlandse lite ratuur'. 'Zeer helder licht' (2014) is zijn derde, re centste roman. MIDDELBURG De provincie Zeeland houdt vrijdag 13 januari de nieuwjaarsbijeen komst vanaf 15.45 uur in de Nieuwe Kerk te Mid delburg. Commissaris van de koning, Han Pol man, houdt om 16 uur zijn Zanger/basgitarist Peter Slager van Blof verzorgt de muziek. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst worden de Zeeuwse Complimenten uitgereikt aan mensen die een bij zondere prestatie voor Zeeland hebben verricht. De nieuwjaarsreceptie zelf is van 17 tot 18.30 uur in de Kloostergangen en de Wandelkerk. De politie heeft zondag een pakket met 1,2 kilo cocaïne gevonden op het strand van Zoute- lande. De coke heeft een straatwaarde van zo'n 50.000 euro. Poli tieteam Walcheren meldt via Facebook in een humoristisch be richt dat 'zij op zoek is naar de eigenaar die het pakket is verloren, ter wijl december toch al zo'n dure maand is'. Bas Bareman Berlijn A Jurgen Meijer. Rob Paardekam Kruiningen met deze bon O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant 710114 003423 Deze bon is geldig t/m 23 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2