Pijpelink zet debat op scherp NS ziet al mogelijkheden na de zomer Scheidsrechter Slabbekoorn verruilt korf voor voetbalveld Het lijkt bijna zeker' dat Zeeland tijdens de spits weer een intercity krijgt, zegt gedeputeerde Van der Maas. Maar één intercity is te weinig. Bevrijdingsmuseum is blij met Sherman-tank Gerda van Wageningen is één van de populairste romanschrijvers van ons land. En de helft van haar boeken speelt zich af in Zeeland. PvdA-fractieleider gaat met gestrekt been Statendebat over Sloeweg in De NS onderzoekt de mogelijkheid om nog in 2017 tijdens de spits uren intercity's in Zeeland te laten rijden. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma aan de Tweede Kamer. Sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling, eerder deze maand, doet de trein van en naar de Randstad er minstens zes minuten langer over. Eerder werd de treinreis ook al stukken langer, omdat de intercity van en naar Amsterdam in Zeeland verandert in een boemeltje dat alle stations aandoet. Afgelopen zomer sprak gedepu teerde Harry van der Maas met NS-topman Roger van Boxtel af dat gekeken zou worden naar de mogelijkheid om tijdens spitsuren een échte intercity te laten rijden. Dat zou kunnen door de treinen vanuit Amsterdam in Roosendaal te splitsen, en die vanuit Vlissin- gen in Roosendaal te koppelen. Zeeland krijgt dan naast twee stoptreinen in het uur een inter city die alleen Vlissingen, Middel burg en Goes aandoet, wat de rei zigers naar de Randstad flinke tijdwinst oplevert. Dat zou op zijn vroegst in kunnen gaan bij de dienstregeling van 2018, was toen de verwachting. De NS heeft deze variant uitge werkt en legt die in januari voor aan de consumentenorganisaties in het Landelijk Overleg Consu mentenbelangen Openbaar Ver voer. Voorwaarde is wel dat deze variant niet te duur blijkt. Als de adviesorganen positief zijn en de NS-directie besluit deze variant in te voeren, zal worden gekeken of hij al in 2017 mogelijk is, bijvoor beeld bij de start van het nieuwe schooljaar, schrijft Dijksma. Van der Maas bevestigt de afspraken hierover, maar hij reageert nog niet juichend. Hij zet kanttekenin gen bij het zinnetje 'mits de im pact op de materieel- en perso neelsplanning en daarmee de kos ten voor NS niet te hoog oplopen' in de brief van de staatssecretaris „Dat die spitsintercity er komt lijkt bijna zeker, maar ik ben be nieuwd hoeveel keer. Als het één keer 's ochtends is en één keer 's avonds, vind ik dat te weinig. Het is spannend hoeveel middelen de NS erin wil steken. Ze hebben aan ons gevraagd hoeveel de provincie wil bijdragen. Nou niks. Wij vin den dit echt iets van de NS." Eind januari moet er duidelijk heid zijn over de mogelijkheden. Van der Maas benadrukt dat de sa menwerking met de NS 'plezierig' is. „Ze denken na hoe ze Zeeland kunnen helpen. Met een spitstrein doe je écht iets voor reizigers die buiten Zeeland werken en voor studenten." woensdag 21 december 2016 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 J FOTO ERNESTA VERBURG Zij schreef 118 boeken ZEELAND 8 ZEELAND 4 Intercity terug in de spits Ernst Jan Rozendaal Middelburg t Sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling, eer der deze maand, doet de trein van en naar de Rand stad er minstens zes minu ten langer over. ZEELAND 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29