Nuchtere Kist redt het niet in feestgedruis E-READER BIJ DE VARAGIDS! voor u bel 0900-0123 varagids.nl/pzc 1 -~S£sr*-'- 26 'Barney' makkelijk verder op WK KOBO AURA 2 E-READER Lees overal uw favoriete boeken met de allernieuwste Kobo Aura 2 e-reader Winnaar Beste Koop volgens de Consumentenbond Twee jaar winkelgarantie 1 jaar VARAgids voor slechts €59,95 (O ct p/m) IN VORM Er zijn als darter grofweg twee opties te midden van het feestgedruis: of meedoen in de 'gekte', zoals de kleurrijke clown Peter Wright doet, of gewoon: niet. Dat laatste doet Christian Kist met verve. Toe ters en bellen laat de 30-jarige Nederlan der graag aan anderen over. Geen fratsen bij de man uit Vroomshoop, die zich niet voor niets een nuchtere Hollander noemt. Kist (30) liep gisteren door de traditio nele haag van uitgedoste mensen, onder hen Donald Trump, sneeuwwitje en een broodje hotdog met saus. Kist toonde een voorzichtig lachje op zijn gezicht en stak zijn duim omhoog. Minder gelukkig was hij na het 3-1 verlies van Brendan Do lan in de eerste ronde, zwaar teleurge- steld bleef hij achter in de coulissen. Vast beraden was hij om dit jaar verder te ko men dan de tweede ronde, die hij vorig jaar haalde, maar zijn WK hield gister avond al op. „Hier ben ik flink ziek van en dat zal nog wel even duren", zei Kist, nadat hij tot bedaren was gekomen. „Hier werk ik heel het jaar naar toe en dan houdt het nu al op. Ik pepte mezelf continu op, maar ze vielen vandaag gewoon niet. Ik snap geloof ik nog niet helemaal waar om." Tolk Na zijn debuut vier jaar geleden op Lake side ging hij het internet over, want na zijn zege op landgenoot Jan Dekker werd hem door een Engelse verslaggever van ESPN om een eerste reactie gevraagd. Kist fronste zijn wenkbrauwen, draaide zijn hoofd richting landgenoot Niels de Ruiter en vroeg: 'Wat zegt-ie?' De Ruiter trad vervolgens maar als tolk op. Kist sprak geen Engels, maar liet zich niet van de wijs brengen. Hij won het toernooi op Frimley Green en mocht 120.000 euro mee naar huis nemen na de van Tony O'Shea gewonnen finale. Zeer welkom, want Kist zat als stratenmaker met jicht zonder werk. Twee jaar na zijn Lakeside-overwin- ning stapte hij over naar de PDC, de bond waar vrijwel alle toppers spelen en hij nog veel te bewijzen heeft. Hier wil hij nu ook verrassen, maar in de voorbije jaren stonden zijn jicht en blessures nieuw succes in de weg. 52 weken de VARAgids bij u in de bus Compleet programmaoverzicht, journalistieke artikelen en interviews Na de actieperiode is het abonnement per maand opzegbaar woensdag 21 december 2016 LONDEN Ray mond van Barne- veld heeft gisteren in de eerste ronde van het WK darts eenvoudig gewon nen van de Engelse debutant Robbie Green. De 49-jarige Hagenaar won zeer overtuigend met 3-0 en leverde maar twee legs in. Hij lijkt over de juis te vorm te beschik ken. Volgende week dinsdag treft Van Barneveld opnieuw een Engelsman. Dan zal hij de avond openen tegen Alan Norris, die in de eer ste ronde de Griek John Michael ver sloeg. Vanavond is het de beurt aan Ron Meu- lenkamp. Hij treft de als achtste geplaats te Oostenrijker Men- sur Suljovic. Als Christian Kist in 2012 niet vanuit het niets Lakeside had gewonnen, was het leven van de stratenmaker vermoe delijk heel anders gelopen. Na lastige jaren was hij vastberaden om nu te stunten op het WK van de PDC, maar hij verloor gisteren in de eerste ronde van Brendan Dolan (1-3). Pim Bijl Londen Christian Kist zien we niet meer terug in Alexandra Palace. FOTO GETTY IMAGES Christiaan Kist is de derde Nederlan der die de eerste ronde van het WK niet overleefd. Eer der sneuvelden Jer ry Hendriks en Jer- maine Wattimena. Vrj*S niet waarom ach toe en dan kijkt ze om ach heen. Het regent, een vieze miezerregen die ie natter maakt j zou verwachten. Op de parkeerplaats van het winkelcentrum is het rustig. Het is dinsdagochtend voor halftien. Blijkbaar geen tijdstip om boodschappen te doen, of misschien wachten de mensen tot het droog is. Het liefst haalt Lilian alles zo vroeg mogelijk in huis. Dan is het lekker rustig in de supermarkt en heeft ze de rest van de dag voor zichzelf. Het nadeel is dat ze zelf die zware tassen in de kofferbak moet zetten. Soms iser wel een leuk manspersoon te vinden die dit voor haar td doen. Als Ulan op haar liefet lopen ze metten met haar mee, al ataan a< aan kant van de parkeerplaats. Niet dat te die tillen, maar ze breekt liever geen nagel. Hoofdstuk II - P**"0 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26