Siem de Jong staat weken aan de kant, weer tegenslag voor Locadia m IK DAAG JOU UIT VOORSPEL DE WEDSTRIJDEN EN DAAG JE VRIENDEN UIT 25 die buiten de eigen stad wordt verguisd Robben fit voor topper tegen Leipzig MOETBAt www.sportnieuws.nl/verslajevrienden Tot overmaat van ramp voor PSV is ook Jürgen Locadia afgelopen week opnieuw geblesseerd ge raakt. De aanvaller heeft knie klachten, terwijl hij in de eindfa se zat van een revalidatieperiode na een zware liesblessure. Over een hersteltermijn is nog niks be kend. Locadia viel eind augustus geblesseerd uit in de thuiswed strijd tegen FC Groningen (o-o). Zijn scorend vermogen en aanval lende arbeid worden dit seizoen gemist bij de Eindhovense club. De jobstijding voor Siem de Jong kwam niet onverwacht. Zondag was al min of meer duidelijk dat hij er weken uit zou liggen. PSV komt door de nieuwe fysieke mankementen voor de vraag te De vraag is of PSV in de winter actie moet ondernemen op de transfermarkt staan of er in de winterstop actie moet worden genomen op de transfermerkt. De Jong zou in het meest gunstige geval vanaf half januari weer kunnen instro men en dan slechts enkele wed strijden missen. Nóg een midden velder halen, zou de concurrentie strijd bij PSV wel erg hevig ma ken. De club beschikt op dit mo ment over zes volwaardige krach ten. „Halen we iemand, dan heeft dat gevolgen voor de spelers die we al hebben en willen blijven opstellen", zei technisch mana ger Marcel Brands maandag. „We kunnen een speler eerder halen, mede met het oog op volgend sei zoen, maar ook dat moet alle maal maar net passen." PSV maakte gisteren ook be kend dat Héctor Moreno niet ern stig geblesseerd is geraakt in het duel met Ajax. Hij kan op 2 janua ri aansluiten bij het trainings kamp van PSV in het Zuid-Spaan se Jerez de la Frontièra. Jetro Wil- lems volgt tot die tijd een aange past programma. Hij had in de Arena last van duizelingen. BAYERN MÜNCHEN lange rij. „Ze zijn gewoon jaloers", zegt Dieter Schiller, die zonder blik ken of blozen twee keer 84,50 euro afrekent voor shirts voor zijn zoon tjes. „Natuurlijk is er geld inge pompt, maar dat is toch bij elke club zo? Omdat wij hier uit het oosten ko men, is het ineens erg." West tegen oost Dat laatste is echt een ding hier: west tegen oost, de oude Bondsrepu bliek tegen de oude DDR, vermeen de superioriteit tegen nog steeds ge voelde minderwaardigheid. Zeker als het om het voetbal gaat. 'Het voetbal uit het oosten heeft sinds de val van de Muur extreem ge leden', schrijft Matthias Kammerer in zijn boek 111 redenen om van RB Leipzig te houden. 'Lang hadden we geen enkele club in de Bundesliga, om van internationale hoogtepunten maar te zwijgen. Veel grote clubs van toen spelen niet eens meer in de Tweede Bundesliga. Het vertrouwen is weg, de toeschouwers komen niet meer.' Vandaar dus reden 18: 'Omdat het voetbal uit het oosten RB Leip zig verdiend heeft'. Gregor Hovemann, sporteconoom aan de Leipziger universiteit, snapt dit maar al te goed. „En let op: ik kom uit Duisburg, dus ik ben onver dacht. De mensen hier hadden op sportgebied niet veel om trots op te zijn. Maar nu, als RB speelt, is de he le stad in beweging. Dit doet zoveel voor de stemming hier. Het is onge hoord positief wat er gebeurt." Veel andere clubs kijken neer op RB, omdat deze gevoed wordt door een grote geldschieter, die ook nog eens méér geld wil verdienen. „Nou en?" zegt Hovemann. „Wat is daar mis mee? De club is goed neergezet, met een jeugdopleiding die het beste uit de regio naar boven haalt. Dat is echt een zegen. De spelers in het eer ste zijn niet bij elkaar gekocht, maar gezocht. En ze spelen gewoon goed. Daar kun je niks van zeggen. Het was misschien iets beter als het wat geleidelijker was gegaan, maar ja." Wat hem nog het meeste stoort, is de kritiek van mensen als Schalke doelman Ralf Fahrmann, die ronduit zegt dat RB 'geen eerlijk en echt Bun- desliga-voetbal speelt'. „Hoezo dat nou weer? Weet je wie de sponsor is van Schalke 04? Gazprom, dat Russi sche gasbedrijf. Zij voetballen daar dus op Russisch geld. Is dat dan mo reel zoveel beter?" CHALLENGE woensdag 21 december 2016 Siem de Jong staat vier tot zes weken aan de kant bij PSV. De middenvelder heeft een scheur tje in zijn lies overgehouden aan zijn invalbeurt zondag in de topper tegen Ajax (1-1). Rik Elfrink Eindhoven 25 jaar lang uitgelachen' Alle wedstrij den uit de mid- weekse speel ronde van de Bundesliga worden voor afgegaan door een mi nuut stilte naar aanlei ding van de aanslag in Berlijn. Daar naast dragen de spelers rouwbanden. MÜNCHEN Arjen Rob ben kan vanavond (20.00 uur) in actie ko men voor Bayern Mün- chen tijdens de topper in de Bundesliga tegen RB Leipzig. De Neder landse vleugelspits sloeg zondag de ge wonnen uitwedstrijd te gen SV Darmstadt 98 (0-1) uit voorzorg over, omdat hij lichte spier- klachten had. Robben meldde zich een dag la ter echter weer op het trainingsveld en is vol gens trainer Carlo An- celotti inzetbaar. De Italiaan verwacht 'een fantastische en in teressante wedstrijd' tegen Leipzig, dat na vijftien wedstrijden evenveel punten heeft als Bayern (36). Op ba sis van het doelsaldo staat de Rekordmeis- ter bovenaan. „Maar dit duel wordt niet be slissend, daarvoor duurt het seizoen nog veel te lang." GET IT ON Download on the W Google play App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25