Inbreker verwondt Kvitova Krajicek blij met kans 24 RB Leipzig, de medekoploper in Bundesliga REPORTAGE De rode stieren van RB Leipzig zetten de Bundesliga op zijn kop. Maar de nieuwe succesclub wordt met argusogen bekeken in Duitsland. Kort Waterpolo Kameroen boos op Onana De voetbalbond van Kameroen is boos op zeven spelers die zich niet beschikbaar wil len stellen voor de Afrika Cup van volgende maand. Ajax-doelman André Onana (foto) is een van de internationals die zich heeft af gemeld. „Deze spelers vinden hun eigen be lang belangrijker dan dat van de nationale ploeg", aldus de bond in een verklaring. CAS halveert straf Real Real Madrid kan volgend jaar zomer weer nieuwe spelers aantrekken. Het internatio naal sporttribunaal CAS besloot het trans ferverbod van de FIFA te halveren, waar door de Spaanse club alleen in januari geen zaken kan doen. Real had de regels overtre den bij het aantrekken van minderjarige niet-Spaanse spelers. Atlético, ook bestraft, wacht nog op het vonnis van het CAS. 'Massa gaat toch door' Felipe Massa (foto) gaat volgens diverse me dia toch nog een jaar door in de Formule t. De Braziliaanse autocoureur rijdt volgens de berichten komend seizoen weer bij de renstal van Williams. Dit zou dan de weg vrij maken voor de overstap van de Valtteri Bottas naar Mercedes. Bij dit team moet een vervanger worden aangesteld voor gestopte wereldkampioen Nico Rosberg. UITSLAGEN Blok Augsburg „Alisa, wat heeft ome Martin gezegd over RB?" „Scheisse." „Dat is geen leuk woord, toch?" „Nee." „En nu?" „Nu mag ome Martin het stadion niet meer in." Martin Wadewitz moet lachen als hij het grappige filmpje met zijn kleine nichtje (3) laat zien, maar dat 'scheisse' neemt hij echt niet terug. Hij heeft het niet op RasenBallsport Leipzig, de ver rassende en verguisde nummer twee van de Bundesliga, ook al is hij een kind van de stad. „Het is puur een mar ketinginstrument voor een energie drankje. Ik vind het verschrikkelijk." Hem zul je niet zien in het stadion, o nee, hij gaat wel naar een van de ande re clubs hier. Maar, en dat wil hij wel benadrukken, voor Leipzig, voor de re gio, zelfs voor het hele oosten van Duitsland is het geweldig wat er ge beurt. „Ze hebben ons 25 jaar lang uitge lachen. Maar nu niet meer." Onwaarschijnlijk Het is ook een onwaarschijnlijk ver haal. In 2009, nog maar zeven jaar gele den dus, kocht Red Bull-eigenaar Die ter Mateschitz de vijfdedivisieclub SSV Markranstadt, veranderde de naam in het suffige RasenBallsport Leipzig (met inderdaad dezelfde initialen als Red Buil), plakte er een logo op met twee ro de stieren en pompte er miljoenen in. De opmars door de verschillende divi sies is voorlopig geëindigd in de top van de Bundesliga, misschien zelfs met het winterkampioenschap als RB van avond van Bayern München wint. De stad heeft het zwaar te pakken. Af gelopen weekeinde, tegen Hertha BSC uit Berlijn, zaten er 42.558 mensen in de Red Buil Arena. Het is elke thuiswed strijd raak. Misschien worden 'we' wel kampioen. Of halen 'we' de Champions League! En als het niet dit jaar is, dan volgend jaar zeker. Maar helaas, de euforie vindt geen weerklank in de rest van het land. Ster ker: RB is zo ongeveer de meest gehate club van Duitsland. Fans van bezoeken de clubs weigeren af te reizen naar Leip zig. Tijdens de eerste wedstrijd van het seizoen werd door supporters van het naburige Dynamo Dresden een afgehak te stierenkop op het veld gegooid. RB- fans worden bekogeld met eieren. Volgens het serieuze weekblad Der Spiegel komt bij RB alles samen wat er mis is in het huidige profvoetbal, nee, zelfs de hele samenleving. Het is de no tie dat voor geld alles te koop is die mensen zo doet gruwen. Daar heb je weer zo'n miljardair die denkt het voet bal zijn eigen particuliere speeltuin is. En wat ook niet deugt: de ongegeneer de en onontkoombare reclame voor dat mierzoete drankje uit Oostenrijk. Hoe zo heeft dat iets met sport te maken? In de Red Bullshop aan de Neumarkt in Leipzig halen ze hun schouders op. Het is er druk. Op deze donderdagoch tend scharrelen er precies 34 mensen tussen de rekken met shirts, petjes, sjaals en mokken; bij de kassa staat een PROSTEJOV Tennisster Petra Kvitova heeft gisteren zware scha de opgelopen aan haar linkerhand. De tweevoudig winnares van Wimbledon (2011 en 2014) werd in haar appartement in de Tsjechi sche stad Prostejov met een mes aangevallen door een inbreker. De dader, die met een list binnen zou zijn gedrongen, is gevlucht. „In een poging om mezelf te ver dedigen, heb ik mijn linkerhand lelijk beschadigd", meldde Kvito va, die gisteren meteen is geope reerd aan haar hand. De linkshan dige speelster is niet levensbedrei gend gewond, maar ze maakt zich wel zorgen om haar 'tennishand'. „Ik ik ben sterk en ga vechten om terug te komen. Ik ben heel erg ge schrokken, maar gelukkig leef ik nog." Kvitova (26) won vorige maand met Tsjechië de Fed Cup door Frankrijk in de finale te verslaan. De huidige nummer elf van de we reld meldde zich maandag af voor het toernooi om de Hopman Cup, omdat ze nog te veel last heeft van een stressfractuur in haar rechtervoet. Kvitova droeg de afge lopen weken een beschermende schoen om haar voet. Ze hoopte wel op tijd fit te zijn voor de Au stralian Open. woensdag 21 december 2016 VOETBAL VOETBAL FORMULE 1 Tennisser Botic van de Zandschulp mag in februari meedoen aan de kwalificaties van het ABN Amro-toernooi in Rotterdam. De Veenen- daler heeft een wildcard gekregen, omdat hij zondag verrassend de nationale titel won. Standard Luik hoeft toch geen twee thuis wedstrijd zonder publiek te spelen. De Bel gische club ging met succes in beroep tegen de straf voor ongeregeldheden tijdens het competitieduel bij KV Mechelen. De wielerploeg Lampre-Merida rijdt vol gend jaar onder de naam UEA Abu Dhabi in de WorldTour. De UCI heeft de achttiende en laatste licentie aan Abu Dhabi gegeven. VOETBAL België. KV Mechelen - Charleroi Waasland-Beveren - STW Excel Moeskroen - Westerlo 1-0 3-1 0-0 Duitsland. Borussia Dortmund - FC Augsburg 1-1 Borussia Mönchengladbach - VfL Wolfsburg 1-2 Hamburger SV - Schalke 04 2-1 Eintracht Frankfurt -1FSV Mainz 3-0 Stand aan kop: 1. Bayern München 15-36 2. RB Leipzig 15-36 3. Eintracht Frankfurt 16-29 4. Borussia Dortmund 16-27 5. Hoffenheim 15-27 De Nederlandse waterpolosters hebben het twee de voorronde duel in de World League verloren. Rusland was in Utrecht met 12-15 te sterk. In het eerste duel won Oranje na strafworpen van Griekenland. n Voormalig voet baltrainer Ger Blok is maandag avond in zijn woonplaats An na Paulowna op 77-jarige leeftijd overleden. Blok was onder meer bondscoach van de Nederlandse vrouwen en Jong Oranje. I Paul Verhaegh en Jeffrey Gou weleeuw heb ben met FC Augsburg een knap punt be haald bij Borus sia Dortmund (1-1). Jeffrey Bru- ma won met VfL Wolfsburg bij Bo russia Mönchen gladbach (1-2). ■E o tx 'Ze hebben ons Mark van Assen Leipzig RB Leipzig is ge liefd in eigen stad, maar fans van de andere clubs steken hun aversie niet on der stoelen of ban ken (foto's rechts). FOTO'S PRO SHOTS, VI IMAGES, DPA Petra Kvitova foto ap ROTTERDAM De Canade se tennisser Milos Raonic heeft bevestigd dat Richard Krajicek komend seizoen zijn coach wordt. „Ik weet zeker dat Richard met zijn ervaring en als Wimbledon- kampioen mij kan helpen om mijn nieuwe en hogere doelen voor 2017 te berei ken", liet de nummer drie van de wereld weten. Krajicek blijft ook nog zeker drie jaar directeur van het ABN Amro-toernooi in Rot terdam. „Deze twee banen zijn voor mij een ideale com binatie. Ik liep al even rond met de ambitie om te gaan coachen. En om dan aan de slag te kunnen met een top- speler als Raonic is natuur lijk een mooie kans."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24