Het wordt ons steeds moeilijker gemaakt Veelzijdig Sauerland Geweigerd om rollator Wie krijgt de schuld? Alleen maair2 eten uitje eigen regio In Geld&Goed Product kan zelfs ziek maken Antibacteriële handzeep en 'hygiënische' producten zoals doekjes moeten uit de schappen worden geweerd. De Gezond heidsraad vindt het effect onbewezen. Walcheren Zeeuw laat zich niet bang maken k IS eist aanslag op Verdachte vrijgelatei Autovakantie Duitsland In een rapport dat vandaag uitkomt waarschuwt de Gezondheidsraad expliciet voor het gebruik van des infecterende middelen, die ons zelfs vatbaarder maken voor ziek ten. De producten die veel mensen juist gebruiken omdat ze het hygië nisch vinden, zorgen er niet voor dat we minder vaak ziek worden en kunnen zelfs schadelijk zijn, omdat ze ook goede bacteriën bestrijden. Zo kan antibacterieel mondwater ons lichaam zodanig op de kop zet ten dat de bloeddruk oploopt. Des- infectant triclosan in bijvoorbeeld tandpasta kan de schildklier en daarmee de hormoonhuishouding ontregelen. De Gezondheidsraad adviseert minister Schippers van Volksge zondheid desinfecterende produc ten van de markt te weren. Het gaat dan onder meer om schoonmaak middelen, antibacteriële handzeep en gels met chemische middelen, antibacteriële sokken en dekbed overtrekken. Alleen als er thuis een zeer besmettelijke MRSA-bacterie of het norovirus rondwaart, kan ex tra ontsmetten raadzaam zijn, maar verder voldoen water en zeep om de hygiëne op peil te houden. Omdat ook buitenshuis het ge bruik van desinfectiemiddelen groeit, is de volksgezondheid in het geding, aldus de Raad. Want bacte riën worden door de chemische be strijdingsmiddelen zo sterk dat ze niet alleen daartegen bestand zijn, maar ook tegen antibiotica, en die hebben we hard nodig om infecties te bestrijden, merkt voorzitter van We zijn terughoudend met antibiotica, maar gebruiken tien keer zoveel desinfectiemiddelen de Gezondheidsraad Pim van Gooi op: „We zijn ongelooflijk terughou dend met het gebruik van antibio tica, maar intussen gebruiken we tien keer zoveel desinfectiemidde len." Dat geldt voor de gezond heidszorg, maar ook voor de agrari sche- en levensmiddelenindustrie. Nederlandse cijfers ontbreken, maar in Europa groeit de markt met 4 a 5 procent per jaar. Ziekenhuizen willen terecht zeer besmettelijke ziekenhuisinfecties voorkomen, zegt Van Gooi, maar lijken door te slaan. In de levensmiddelenindu strie worden antibacteriële produc ten gebruikt om voedsel langer houdbaar te maken en te bescher men tegen bijvoorbeeld salmonella. Maar ook daar bestaat het risico dat de bacteriën resistent worden en mensen alsnog ziek maken, meldt het rapport. P13 Een groot deel van Zeeland gaat op slot voor drones. Jan-Willem Jansen die zijn brood met de vliegtuigjes verdient, is er niet blij mee. „Er wordt nu wel heel hard op de rem getrapt." Vrouw mag middeleeuws kasteel niet in Wielen zouden vloerbedekking kunnen beschadigen Kras.nl/73608 of bel 0900-9697 70cPg Nieuwsmedia P2&8T/tfl" Gebruik handgel is nutteloos Francine Wildenborg Rotterdam -Pim van Gooi, Gezondheidsraad ZEELAND 2 COMMENTAAR »P4 Maak mooie wandelingen door het sprookjesachtige landschap. Comfortabel hotel in het sfeervolle vakwerkstadje Olsberg Inclusief ontbijtbuffet en Sauerlandkaart Tip: bezoek het bekende Winterberg in Hoog Sauerland ónxb. ds& Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds woensdag 21 december 2016 Wisselvallig heid neemt toe pzc.nl Ook voor het laatste tn) regionale nieuws 5°C Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1