de 50won 1 De speech van het jaar Hollywoodsprookje Brangelina spat uiteen 10 Michelle Obama Angelina Jolie en Brad Pitt André van Duin Hij verving Martine Bijl met een vanzelfsprekendheid alsof Heel Holland Bakt er nooit anders had uitgezien. Hij presenteerde nog een programma voor MAX, acteerde, zong, veroverde een rol in een nieuwe dramaserie en kreeg er een fan bij. Een lofzang op André van Duin door Jan Slagter, directeur van Omroep MAX. woensdag 21 december 2016 MORGEN: 43 Vincent Bakker 42 Humberto Tan 41 Margrethe Vestager 40 Omran 39 Yuri van Gelder 38 Pieter Omtzigt 37 Dorian van Rijsselberghe 20161 1 Neem eens tien minuten van uw tijd en luister naar de vrouw van de president. Daar stond ze, op 13 ok tober, trots en geraakt voor een muisstille zaal in New Hamsphire. Michelle Obama sprak recht uit het hart, zonder spiekbriefje, over woorden die 'zo schokkend, zo vernederend waren dat ik ze niet wil herhalen'. Het ging over Donald Trump en zijn 'grab 'em by the pussy1. „Dit is het moment", zei ze, „om op te staan en te zeggen: ge noeg is genoeg. Het is een schande, het is ontoelaatbaar. Dit gaat over fatsoen, over goed en fout. Niemand ver dient het om zo te worden be handeld. Het zegt iets over een samenleving hoe ze om gaat met haar vrouwen en meisjes." Dit was geen politieke toespraak, ook al was de verkie zingsstrijd in volle gang. Het ging niet over Democraten of Republikeinen. Dit kwam van binnen, dat kon je zien, dat voelde je. Het was een zeldzaam moment van licht in een duistere campagne vol ruzie, leugens en gescheld. „Hoe kan iemand die president van de Verenigde Staten wil wor den zo opscheppen over het aanranden van vrouwen?" Je kon een speld horen vallen in deze tien minuten. Het was de speech van het jaar. Hun ontmoeting leest als het script van een roman tische komedie. Zij, de gevierde actrice en alleen staande adoptiemoeder Angelina Jolie, valt op de set van Mr. Mrs. Smith op hem, de onweerstaan bare hunk Brad Pitt. Probleempje: hij heeft op dat mo ment een relatie met actrice Jennifer Aniston. Maar zoals dat gaat in romantische komedies worden die 'problemen' overwonnen. Ze leefden nog lang en gelukkig als Holly- woodroyalty, met een trits kinderen in hun kiel- zog. Het acteurskoppel kondigde afgelopen september echter een scheiding aan. Brad zou zijn oudste zoon hebben mishandeld en een drank- en drugsprobleem hebben. Ook lekte uit dat hij zijn zes kinde ren alleen onder begeleiding van een therapeut mag zien. is ee André verademing' Tcksl ALEXANDER VAN EENENNAAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10