h A 9 van de Nederlandse Spoorwegen CS) (8) Dianta Hoonhout (19) 'Ik zie mijn moeder nu vaker' „Voor mijn studie reis ik vier dagen per week naar Overveen en daar over doe ik nu tien mi nuten langer. De inter city Lelystad - Amster dam rijdt niet meer. Ik ga nu met de sprinter. Huiswerk maken is las tig, want er zit geen wifi in. Wat fijn is nu is dat ik mijn moeder vaker zie. Ze is conductrice. We appen hoe laat we naar huis gaan, zodat we samen kunnen reizen." Sandra Stienstra (34) minuten langer in bed' „De nieuwe dienstrege ling valt voor mij gun stig uit. Ik kan zes minu ten langer in bed blijven liggen. Eerst had ik maar twee minuten voor een overstap op Utrecht Centraal, die je ook als je hard rende altijd miste. Dan moest je zestien minuten wachten. Nu heb ik tien minuten en kan ik gewoon rustig over het station lopen. Ben ik blij mee, want ik reis uit milieuoogpunt graag met de trein." Jeffrey Kleine (24) 'Stoptrein gaat helaas niet meer naar Enschede' Jeffrey, die international business administration studeert aan de Univer siteit Twente: „De nieuwe dienstregeling kost me een kwartier extra, omdat de stop trein van Deventer- Colmschate helaas niet meer naar Enschede gaat, maar tot Almelo. Ik moet nu eerst naar het hoofdstation van De venter om daar de snel trein te nemen naar En schede. Ook terug kost me dat een kwartier." Roy Numan (23) 'Nu kan ik rustig iets afronden' „Om op tijd op het werk te zijn, kan ik de trein van 08.39 uur pakken in plaats van 08.26 uur. En kan mijn wekker dus tien mi nuten later zetten. Ik ben nu vijftien minu ten onderweg, een tijdwinst van drie mi nuten. Nog een voor deel: ik heb vier opties per uur om naar huis te reizen. Rond 27.00 uur werd ik altijd een beetje onrustig: welke trein kan ik nog ha len? Nu kan ik rustig iets afronden." Bella Pover (45) 'Lastigerom inde trein te werken' „In de oude dienstrege ling had ik één overstap en zat ik twee keer twintig minuten in de trein. Nu zijn de directe trei nen tussen Amsterdam en Lelystad uit de dienstregeling gehaald en moet ik een keer ex tra overstappen in Al- mere. In tijd verlies ik maar drie minuten, maar het is nu vooral lastiger om in de trein te werken, omdat ik ie dere keer mijn laptop moet inklappen en mijn spullen moet in pakken. Terug naar huis heb ik een andere route ge vonden. Dan reis ik eerst van Amsterdam naar Zaandam en stap ik in Uitgeest over naar Beverwijk. Het is een omweg, maar die kost me al met al minder tijd." KLM-vlucht onderbroken DELUCHT IN Man vuurt schoten af Slimme pleister voor diabetici dinsdag 20 december 2016 Reizigers tussen Al- mere en Utrecht noe men de dienstregeling 'om te huilen'. Langere reistijd, extra overstap pen en geen stop op Utrecht Overvecht, ter wijl studenten daar uit stapten om op de Uit hof te komen. Reizigers op de route Deventer-Almelo- Enschede moeten ineens overstappen op Almelo, waar ze acht tien minuten moeten wachten op een volle intercity. Tussen Boxtel-Nijme- gen Goffert en Wijchen is een extra overstap gekomen. Voorheen stond deze trein al twaalf minuten stil in Den Bosch, nu kost de overstap tweeëntwin tig minuten. Van Etten-Leur naar Breda Prinsenbeek en richting Rotterdam Blaak en Delft Zuid hebben reizigers slech tere aansluiting: van vier naar vierentwintig minuten. De afstand fietsen is nu volgens reizigers twee keer zo snel als per trein. Reizigers tussen Sas- senheim en Amster dam Zuid en Diemen Zuid krijgen een extra overstap voor hun kie zen en langere reistijd. Lelystad - Overveen Tijdverlies: tien minu ten Houten - Amersfoort Tijdwinst zes minuten Deventer - Enschede Tijdverlies: vijftien minuten V." Heiloo - Beverwijk Tijdwinst: drie minu ten Beverwijk - Lelystad Tijdverlies: drie minu ten, en een extra over stap PARAMARIBO Een toestel van KLM dat op weg was naar Paramaribo heeft gis teren wegens een medisch noodgeval een tussenlan ding gemaakt op de Azo- ren. Aan boord was een zieke passagier en de ge zagvoerder vond het on verantwoord door te vlie gen, aldus de woordvoer der van KLM. De passagier is naar het ziekenhuis gebracht. Het toestel vloog later op de dag met een paar uur ver traging alsnog vanaf de Portugese eilandengroep door naar Paramaribo. Wat de zieke passagier man keerde, is onduidelijk. Waarschijnlijk meer dan 65 miljoen euro gaat de komende weken de lucht in: dat is het bedrag dat we uitgeven aan vuurwerk in Nederland. KEIJENBORG Agenten hebben gisteren in het Gel derse dorp Keijenborg een doorgedraaide man uit die plaats overmeesterd die op straat verschillende keren had geschoten. Niemand raakte gewond. Wat er pre cies is gebeurd en waarom de man heeft geschoten, wordt nog onderzocht. Omwonenden werden ge waarschuwd binnen te blij ven. NIJMEGEN Het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen heeft volgens het Diabetes Fonds het beste idee be dacht voor diabetespatiën ten. De onderzoekers be dachten een slimme 'waar- schuwpleister' die een ver andering van het hartritme door een te lage bloedsui- kerspiegel signaleert. Het ziekenhuis ontvangt 50.000 euro om de 'Hypo Pleister' uit te werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9