Is er een titel in aantocht? Vrezen voor een kleurloos jaar Nog tussen wal en schip 13 VOETBAL TUSSENSTAND De eerste competitiehelft in het amateurvoetbal zit erop. De PZC maakt de balans op. Wie presteerde er dit halfjaar uitstekend, wie ondermaats en wie mag nog hopen? Arnemuiden sloot de eerste competitiehelft vorige week af met een klapper. De mannen uit het vissersdorp versloegen RCS met 1-2 en namen daardoor niet alleen de leiding in de derde klasse A over, maar zorgden er ook voor dat het voor de Souburgers bij een reeks van 41 com- petitiewedstrijden zonder nederlaag bleef. Zelf is de ploeg van trainer Nick Corré dit seizoen nog zonder ver- liespartij. Enkel Kruiningen en Colijnsplaatse Boys pres teerden het om de in het geel-rood gestoken tegenstan der op een gelijkspel te houden. Het verschil tussen de winterkampioen uit Erremuu en de equipe van John Bentschap Knook bedraagt slechts een punt. Met dat in het achterhoofd wordt het affiche Arnemuiden-RCS al leen maar fraaier. De twee topploegen treffen elkaar op de laatste speeldag in een duel dat mogelijk een directe strijd om de titel gaat worden. Bruse Boys degradeerde vorig seizoen uit de eerste klasse, maar gaat na 13 speelronden aan de leiding in de tweede klasse E. De Schouwenaren herpakten zich in de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, na drie nederlagen in de laatste vier duels, met een 2-0-zege op Terneuzense Boys. Dat was enkele dagen na een ge dwongen teambespreking. Trainer Marco Groeneveld had zijn selectie namelijk opgesloten in de kleedkamer. Pas ruim een uur later kwamen zijn spelers naar buiten. Het Bruse beraad sorteerde dus wel effect, want door de zege op de bezoekers uit Terneuzen houdt de ploeg met 26 punten Klundert en Serooskerke nog net onder zich. De Brabanders hebben één punt achterstand, het eve neens uitstekend draaiende Seroos - vorig seizoen kam pioen in de derde klasse - volgt op vier punten. Breskens kende een formidabele eerste seizoenshelft in de vierde klasse A. Met de van Zaamslag overgekomen trainer Hubert van den Hemel aan het roer grepen de Zeeuws-Vlamingen 31 punten in de eerste 13 speelron den. Daarmee leiden zij de dans, kort voor Hontenisse (dat na twee zeges op derdeklassers afgelopen weekend pas in de vierde ronde van het toernooi om de districts beker werd uitgeschakeld door hoofdklasser Dosko), Luctor'88, Clinge en Steen. De bovenste vijf ploegen staan namelijk binnen vier punten van elkaar. Binnen de vierde klasse A is de strijd om de topscorerstitel ei genlijk net zo spannend. Rutger van Rossum van Luc tor'88 en Thomas Leegwater van Clinge zijn wekelijks met hun naam terug te vinden in de verslagen in de PZC, want zij staan al op 17 competitietreffers. Jan van den Broecke (Breskens) en Hontenisse-aanvaller Tom Rijk weten de gaten in de defensies van de medevierdeklas sers echter ook goed te vinden en volgen met respectie velijk 15 en 14 goals. Hoek wil zich graag met de beste amateurploegen van Nederland meten, maar laat voor een titelkandidaat te veel punten liggen. De Zeeuws-Vlamingen wisselen bovendien goede resultaten - 3-1-zege op lij staanvoerder Achilles Veen - af met uitglijders, zoals de 1-2-nederlaag tegen midden moter Jodan Boys in de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop. Tegenstanders laten coach Jannes Tant steeds het hoofd breken over een tactische strijdswijze, want ploe gen die ver inzakken maken het Hoek keer op keer moeilijk. Tegen meevoetballende ploegen tonen de Hoekenezen hun klasse, die hen bovenin de klasse moet houden. Na veertien speelronden vindt Hoek zich terug op de zesde plaats, met zeven punten achterstand op Achilles Veen. Vlissingen wil eigenlijk net zo graag als de andere Zeeuwse hoofdklasser omhoog op de ladder van het Neder landse amateurvoetbal, maar loopt eveneens vaak punten mis. Zo peurden trainer Ruud Pennings en zijn spelers slechts twee punten uit de laatste vier wedstrijden voor de winterbreak. De doelcijfers zeggen veel over de pieken en dalen van de zondagtak van Vlissingen: 19 doelpunten voor, 19 tegentreffers. Pennings gaf de titelstrijd ondanks de ne gen punten achterstand op Blauw Geel'38 nog niet op, liet hij laatst optekenen. „Ik zie het zo: de eerste competitiehelft is nu voorbij, in de tweede helft kunnen we nog een hoop rechtzetten. We kunnen nog voor een periode gaan, maar de titelstrijd is ook nog niet voorbij." Kloetinge staat er wat dat betreft beter voor. De achter stand van de Bevelandse eersteklasser op koploper Rijsoord bedraagt 'slechts' vier punten en de ploeg van de vertrek kende hoofdcoach Arie van der Zouwen treft juist die ploeg in de allereerste speelronde in 2017, op 28 januari. Kortom: nog genoeg kansen op de titel. Daarbij moet wel gezegd dat Kloetinge aardig wat punten heeft laten liggen in de eerste seizoenshelft, met gelijke spelen tegen laagvlieger LRC en middenmoter Nieuw Lekkerland en nederlagen tegen Rijs oord en nummer acht GRC. Het is voor Kloetinge te hopen dat Tom Wuyts (ex-NAC Breda) zijn scoringsdrift weer hervindt. De spits stond al na zes duels op zeven treffers, maar vond daarna het net niet meer. Het laatste doelpunt van de Krabbendijkenaar dateert alweer van 8 oktober. Goes is tot nu toe ook nog erg wisselvallig. „Het gaat om doelpuntjes maken, hè", zei trainer John Karelse na de 2-1- nederlaag tegen lijstaanvoerder Baronie. De Bevelandse zondagclub staat namelijk na dertien speelronden op 32 treffers, maar dat hadden er nog veel meer kunnen zijn. Het jeugdige team is namelijk nog vaak onzuiver in de afron ding, zo klinkt de voornaamste aanklacht. Goes moest ech ter ook al 23 treffers slikken. Ter vergelijk: het Zeeuws ge tinte Baronie heeft behalve 8 punten meer ook 13 doelpun ten minder tegen gekregen. HVV'24 beleefde behalve op sportief- ook op be stuurlijk vlak een teleurstellend slot van het kalender jaar 2016. Begin oktober werden trainer Ralph Zegers en zijn assistent Peter Maas op straat gezet omdat zij de verkeerde jas droegen bij een fotosessie. Dat was voor het bestuur de druppel die de emmer deed overlopen, liet voorzitter Jos de Kooning weten. De Kooning - al gauw omgedoopt tot Jas de Kooning - werd tien dagen later zelf niet gekozen als voorzitter en kon ook zijn bie zen pakken. De Hulster hommeles vond niet alleen in de bestuurskamer plaats; ook op het veld deed HW'24 niet aan klantenbinding. Met interim Angelo Verbrae- ken voor de groep verloor de ploeg twee keer, Pieter Ongena kon pas bij de vierde competitiewedstrijd drie punten bijschrijven. Het wordt voor de Belgische coach nog een hels karwei om HVV'24 uit de onderste re- gione van de derde klasse A te loodsen. MZC'11 staat roemloos onderaan in de eerste klasse C. De spelers van de zaterdagclub gingen eind vorig sei zoen nog op de platte kar door Zierikzee na het kampi oenschap in de tweede klasse, maar kregen de handen pas kort voor het aanbreken van de winterstop op el kaar. Na 11 nederlagen in de eerste 11 competitieduels speelde MZC verrassend met 1-1 gelijk tegen kampi oenskandidaat Heinenoord. Een week later pakten trai ner Alexander van Keulen en zijn spelers ook een punt tegen Oude Maas: 2-2. De resultaten in de staart van 2016 geven de Zierikzeese burger moed. Maar wie een blik werpt op de uitslagen van MZC in de eerste dertien speelronden, kan moeilijk blijmoedig zijn. Slechts één keer hield de promovendus de schade bij een nederlaag beperkt tot twee tegentreffers, 10 keer waren het er drie of meer en MZC scoorde zelf slechts 11 keer. Dauwendaele streed deze zomer als winnaar van een periode nog om een plek in de eerste klasse; dit sei zoen bungelen de Middelburgers onderaan de tweede klasse. Het zat trainer Adil Fertoute - opvolger van de vertrokken Marcel Lourens - ook niet mee. Mahboeb Rahimi en Davey Ernest vertrokken, Peter van Gorsel, Luke Eversdijk en Timme Kwast stopten (tijdelijk) en Zico Tomasoa en aanvoerder Jaap de Kroo waren door blessures lang uit de roulatie. Hun vervangers werden gewogen en te licht bevonden. Na de eerste seizoen shelft staat Dauwendaele met zes punten stijf onder aan, met al een achterstand van negen punten op num mer dertien Prinsenland. Maarten van Vooren is daar door bezig aan een opmerkelijk seizoen. Hij is namelijk goed voor 13 van de 19 treffers van de Middelburgers. De van de JVOZ overgekomen Quinten Lourens - zoon van Marcel - nam vier goals voor zijn rekening. dinsdag 20 december 2016 ZV Toppers en tobbers door Mitchell Minnaard FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70